Страница 328 от 372 ПърваПърва ... 278318326327328329330338 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,906 до 4,920 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4906

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    В Ямбол на изгрев е -3, по данни на ГДР-то.Машините хич не го усещат като студ, чудят се дали да топлят или да охлаждат.
    ruuni9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4907

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При нас сутринта -8 ЛТЦ-то започна да работи в 6 сутринта веднага с 2 киловатов старт за 30 мин направи 24 градуса в 37 кв като температурата преди това беше 18 градуса като излизах за работа към 7:30 консумацията беше паднала на около 900в.
    Този пост е редактиран от PPP1; 08-01-19 в 11:04.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4908

    Re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    То зависи и от помещението при мен почти цяла нощ дреми на минимум нагласен на 21 градуса, чак на сутринта е почнал да вдига отвреме на време на 300 вата спалня топла 14кв Панасоник 12ка , другата спалня по студена хитачи стар модел 10-ка рабтоти на около 400 вата, и в хола другото хитачи сутринта беше на 440 вата но топли и коридор и кухня общо 38кв,нагласен на 23 градуса, за целия апартамен се пада 1 - 1,2 кв/ч


    Този пост е редактиран от mystikalrs; 08-01-19 в 10:56.

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #4909

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Вече съм сигурен че тая 7-ца ще се справи с 18.5кв.м. ... 48м3. щом на -11 пита за още

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Не е като да не бяхте предупредил
    Mig82 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4910

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Слаба ракия са ви климите, щом на -10 градуса харчт 300...400W. На хората при +5 под 600 не слизат.
    bobivg одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4911

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от MistaMasta Виж публикацията
    В Русе, пардон Гюргево (щото там е метеостанцията), е -14 гр. в северна стая без топлещи съседи, тухла, без изолация, с хубава дограма с троен стъклопакет, като му разделя отчетения разход от снощи по часове излиза, че Хитака харчи около 450 w/h на час. Поддържа 22-23 гр., Fan 3. Приятно изненадан съм. За последните 12+ часа имаше 1 дефрост.
    Обаче в дните от миналата седмица не ми хареса как работи на моменти. Като спя го пускам на Auto и на около 18-19 гр., съответно работи on/off, но ме дразни че реално духа 10-тина минути за час, а пък пуска дефрости през 45 мин. при температура около 0 и -3 гр. при идеално чиста пита.

    Аз нещо не мога да разбера защо така се получава с дефростите - при поддържане на по-висока температура, както казвате, за 12ч е имало 1 дефрост, а като седи настроен на някаква по-ниска температура и работи на он-оф дефростите са доста по-чести.

    Някой може ли да обясни това защо е така? Защо дефростите са по-чести във втория случай?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #4912

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Слаба ракия са ви климите, щом на -10 градуса харчт 300...400W. На хората при +5 под 600 не слизат.
    Толкова си могат нашите "каруците". [emoji23]
    milanov одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4913

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Някой може ли да обясни това защо е така? Защо дефростите са по-чести във втория случай?
    Защото едно от условията дефрост/тръбния сензор на външното да пусне дефрост е температирата на тръбите/фреона да падне под определена стойност за определено време. За това производителите правят и така нареченото във форума "покачване на минимума"при отрицателни температури. Мисля че е и вид защита за хладилния цикъл. Он/офф е следствие , а не причина.

    Може би затова етериите имат дефрост по време , не си качват минимума ... чел съм че и на -15 може да работят на 180-190 w. Само предположение ...
    valen79 и rosswen харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4914

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Защото едно от условията дефрост/тръбния сензор на външното да пусне дефрост е температирата на тръбите/фреона да падне под определена стойност за определено време. За това производителите правят и така нареченото във форума "покачване на минимума"при отрицателни температури. Мисля че е и вид защита за хладилния цикъл. Он/офф е следствие , а не причина.

    Може би затова етериите имат дефрост по време , не си качват минимума ... чел съм че и на -15 може да работят на 180-190 w. Само предположение ...
    Аз все си мислех, че температурата на фреона, който е във външния топлообменник ще бъде по-ниска и ще изстива по-бързо, ако съм пуснал климатика да духа по-топло.

    Излиза, че температурата на фреона в цялата система - вътре и вън, е по-висока, ако климатикът е настроен на по-висока температура? Това при условие, че вътре не е зимник и климатика не гони зададена температура, а е темперирано и я поддържа?

    Сори, че размивам темата, ама се опитвам да си обясня нещо, заради което съм на път да викам техници.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4915

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Добър вечер на всички. Днес бая студено цял ден. Ето как е при мен в момента, с двете 35RPC-та.

    П.С. Дефрости и по часовник и когато сетят, но на сухи пити,и дано скоро комшията отдолу да се нанесе.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    rosswen и Mig82 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4916

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При нас е -9 вече,я ги напънете тез хиперинвертори ,инвертори и конвенционалки.Да видим каква темперетура ще извадят
    Както са си в момента и след 10мин на макс
    Изпратено от моят LG-H850 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4917

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    При нас е -9 вече,я ги напънете тез хиперинвертори да видим каква темперетура ще извадят

    Изпратено от моят LG-H850 с помощта на Tapatalk
    Моите са си обикновени инвертори и от време на време бачкат като конвенционалки.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4918

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И при нас купонът продължава.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4919

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Излиза, че температурата на фреона в цялата система - вътре и вън, е по-висока, ако климатикът е настроен на по-висока температура? Това при условие, че вътре не е зимник и климатика не гони зададена температура, а е темперирано и я поддържа?
    Точно така ... все пак в разумни граници със заданието да не се прекалява нагоре (максимум 24°). Леко натоварен климатик е по добре откъм дефрости отколкото работа на минимум , това под 0°. Има и игра със скоростите на турбината но там според машината и е индивидуално.

    Имай впредвид , че не се занимавам с клими може и да греша
    dddilian и Genadi80 харесват това.

  18. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #4920

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Как е пичове,бачкат ли изолациите. Оп,грешка на езика,исках да кажа климатиците

    Малко януарски шегички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе