Страница 318 от 372 ПърваПърва ... 268308316317318319320328368 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,756 до 4,770 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4756

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Глътка въздух за комшийското ЛФЦ, което беше направило 2кв.м. лед под преливащата тава.
    shener84, rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4757

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Глътка въздух за комшийското ЛФЦ, което беше направило 2кв.м. лед под преливащата тава.
    Трябваше да го фотографираш, преди да се разледи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-12-18 в 16:02.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4758

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    В Пловдив е пролет някъде около 10 градуса.
    Нокрията май ще си слезе на обявения минимум. Хванах я на около 180 вата .
    Обаче се развижихме и сензора отчете , че сме в нас о дигна на 250 вата.
    Над 200 вата струята е добре , но под 200 вата на мен ми хладнее и не ми харесва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4759

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    По сервизно и дават да слиза на 100W. Но и 200W да е, е предоволно, като се има в предвид, че такова чудо не се монтира в 15-20м2. Да не кажа, че и 250W са супер. В момента седя под 60-ката, която в момента харчи по около 230W и ми хладнее. Слиза си на обявения минимум, но при положителни температури. Покачването на минимума ми допада, особено ако машина работи в голямо помещение. Там си трябва духане, като захладнее. Няма как с лек полъх, за да не е студена струята, да отоплява 90-100м3. 600м3/ч, с консумация 200W, ще е всеедно да си пусна вентилатор насреща. Лично мнение, не ангажирам никого.
    Rafailiev одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4760

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    С повишаване на температурите, при мен консумацията падна на половина:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kasap; 23-12-18 в 17:18.
    SPSt, Rumb@ta, ruuni9 и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4761

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Лято, лято днес...


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    SPSt, ruuni9, milanov и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4762

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Някои показват наполовина по-малка консумация с повишаване на температурата, но при мен е обратното - днес при външна 5 градуса, Ферито си смучи между 1,6-2,1 киловата.


    Та поправете ме, ако греша но все си мисля, че причината за тази консумация не е в това климатика да е монтиран на къща, а и специално днес температурата в стаята беше 16 градуса при зададени 16. За два часа работа не видях да пада под 1,6 киловата, като на моменти стигаше 2150 вата според уреда. А си мисля, че и ватметъра едва ли показва грешно, тъй като при другите ми климатици настроени на макс не съм видял консумацията им да минава повече от това, което е по характеристики.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 24-12-18 в 01:03.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #4763

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    https://www.obekti.bg/chovek/kakvi-s...ni-prez-zimata

    Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4764

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Някои показват наполовина по-малка консумация с повишаване на температурата, но при мен е обратното - днес при външна 5 градуса, Ферито си смучи между 1,6-2,1 киловата.


    Та поправете ме, ако греша но все си мисля, че причината за тази консумация не е в това климатика да е монтиран на къща, а и специално днес температурата в стаята беше 16 градуса при зададени 16. За два часа работа не видях да пада под 1,6 киловата, като на моменти стигаше 2150 вата според уреда. А си мисля, че и ватметъра едва ли показва грешно, тъй като при другите ми климатици настроени на макс не съм видял консумацията им да минава повече от това, което е по характеристики.
    Пробва ли да оставиш вента на макс ?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4765

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Пробва ли да оставиш вента на макс ?
    Да, пробвах. На макс или на ауто вдига консумацията, като намалих до първа или втора степен и консумацията спадна. То и копресора се чува как намаля оборотите, но увелича ли степените и компресора започва да се набира и съответно се увеличава тока, който дърпа. Ще се разравям аз, няма да оставя така нещата. Явно това Грии има някакъв проблем или нещо при монтажа не са направили както трябва, знам ли...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #4766

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    dodo2000, аз имам същата машина, но като ти чета коментарите имам чувството, че двете машини нямат нищо общо.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4767

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Да, пробвах. На макс или на ауто вдига консумацията, като намалих до първа или втора степен и консумацията спадна. То и копресора се чува как намаля оборотите, но увелича ли степените и компресора започва да се набира и съответно се увеличава тока, който дърпа. Ще се разравям аз, няма да оставя така нещата. Явно това Грии има някакъв проблем или нещо при монтажа не са направили както трябва, знам ли...
    Пусни го малко на макс вента и го остави .
    Нормално е в началото да дигне консумацията .Има да догонва.
    След това ще падне консумацията.
    Остави го на макс вент и примерно 22-23 градуса и го остави 30 минути .
    Като му намалиш вента вдига консумацията защото не му стига дебита за достигане на темпратурата.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4768

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    То навън може да е било топло за няколко часа, но неговата къща явно доста студ е акумулирала, след като няма изолация, и продължава да го отдава вътре.
    На мен ми е много интересно как изглежда тази къща отвън. Също така ми е интересно, защо изолбщо ходи на тази вила да мръзне зимата, преди да я е опаковал с изолация....
    Тези температури вътре са нечовешки.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от musster Виж публикацията
    https://www.obekti.bg/chovek/kakvi-s...ni-prez-zimata

    Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
    Тези температури изглеждат супер нереални. Най-малкото Франция, Холандия, Англия и т.н. имат мнооооого по-мека зима от нас и биха се топлили супер евтино със среднохубави климатици.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4769

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Реших пак да закача ватметъра за малко на МЕ SF35. При задание 24гр. работи 7мин. на 380-400W и изключва. След 3 минутен офф се повтаря същото. Свалих му градусите на 22. Този път работеше на 350-370W, но по-надолу не слиза. Външната е +6. При предходните замервания, резултатите бяха същите. Дори и под 0-та изключва, при задание 24. Просто работи по-дълго, преди да изключи. С 20ZMX са в идентични помещения, с горе-долу еднакво изложение и загуби. И на 2-те стаи вратите са широко отворени. Заданието и на 2-те нашини е 24, вентилатор Ауто. Под 0-та 20-тицата не изключва изобщо и си поддържа 24-24,5гр. МЕ-то изключва, а температурата в стаята е около 23гр. Това е благодарение на мързеливото Ауто и ниските дебити, на които работи машината, на този режим. Реално хвърля едни 400W, ама на себе си. 20-тицата в другата стая, с 400W ще направи сауна. С тези ниски дебити, се губи до голяма степен ефективността - топли себе си. За да са равни дебитите, с тези на най-ниската степен, на машината в другата стая, МЕ-то трябва да работи на фиксирана 3-та степен, която вече си е доста шумна. 34dB за 14м2 вече машината е далеч от тишината, която иначе предлага. Гледам, че наследникът на модела - AP е с по-високи дебити. Явно са взели мерки, в положителна насока. Жалко, че са орязали мощностите на компресорите...
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-12-18 в 11:29.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4770

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Мдаа, постопли се...

    Изпратено от моят ZTE A2017G с помощта на Tapatalk
    SPSt, Rumb@ta и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе