Страница 278 от 372 ПърваПърва ... 228268276277278279280288328 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,156 до 4,170 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4156

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    И къде е разликата между работата на този и на 20ZS-ката от този пост?
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post899378

    По-икономично ли работи или по-комфортно? На човека му работи незабележимо и му харчи 5Kw за 24 часа.
    Всъщност има разлика. МХИ-то не духа студено във вратлето и има авторестарт. Това са си плюсове от където и да го погледнеш.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4157

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    А, бре ти как разбра коя от машините на Румбата е с тази консумация? Знаеш ли в какво по размер и с каква изолация помещение работи? Как разбра, че му духа студено и то при 150 W консумация? Знаеш ли, че това е грубо 900W топлинна мощност? Какви са твоите машини дето ще духат студено при 900W топлоотдаване? И накрая: ти и още някои - прочетете ми подписа!
    Aleksandars, Rumb@ta и ruuni9 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4158

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Брей как се изказа... Глупави са ти въпросите, но толкова са ти познанията в материята. Не си виновен.
    Не ми се чете цялата тема за 20ZS, но в колко квадрата помещение работи и е на 5kW/денонощие??? После ще ти кажа моя в колко работи.
    И от къде го измисли че духа студено? Като мина пред климатика, ако знаеш каква приятна топла вълна ме лъха. Само излъчва, без да духа.
    Авторестарта мога да си го пусна за две минути, но никога не ми спира тока.
    Та разликата е от тук до луната, ама като стане -20 ще си говорим.
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4159

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, бре ти как разбра коя от машините на Румбата е с тази консумация? Знаеш ли в какво по размер и с каква изолация помещение работи? Как разбра, че му духа студено и то при 150 W консумация? Знаеш ли, че това е грубо 900W топлинна мощност? Какви са твоите машини дето ще духат студено при 900W топлоотдаване? И накрая: ти и още някои - прочетете ми подписа!
    А, бре ти къде го прочете това, че 150 е = 900?
    Очевадно е, че не си струва да се нариват пари за К2У-та само за да можеш да се похвалиш във форума че климатика ти слиза до 100W а на края като удариш чертата да се окаже, че ти харчи по 6Kw за 24 часа. Просто няма място за спор.
    А подписа си можеш да го смениш със "Често ме преследват умни мисли, но аз съм бърз"
    Този пост е редактиран от mimojef; 20-11-18 в 23:57.
    Jack Krauser, shener84, Genadi80 и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #4160

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, бре ти как разбра коя от машините на Румбата е с тази консумация? Знаеш ли в какво по размер и с каква изолация помещение работи?
    Как да разберем като не сме врачки и Rumb@ta не е посочил нито едно обстоятелство, при което работи незнайно каква си машина (даже в подписа си няма изброени моделите, които притежава). За кво изобщо я постна тая снимка??? Пишете само да се хвалите и да се дърлите, а не с цел да помогнете с някаква информация кой модел в какви условия как работи...
    Първият пост със снимката ни кара да гадаем, и mimojef точно това направи - почна да гадае, и оттам като тръгнат 10 човека да се дърлят, чудят и да гадаят стана дълъг и широк СПАМ.
    P. S. Моят климатик сега поддържа 24 гр., харчи около 0.6 kw/h за час при +2 гр. и дъжд навън, преди 3-4 часа имаше 2 дефроста.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 20-11-18 в 23:26.
    mimojef, papadodo, Pipoko и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4161

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от MistaMasta Виж публикацията
    Как да разберем като не сме врачки и Rumb@ta не е посочил нито едно обстоятелство, при което работи незнайно каква си машина (даже в подписа си няма изброени моделите, които притежава). За кво изобщо я постна тая снимка??? Пишете само да се хвалите и да се дърлите, а не с цел да помогнете с някаква информация кой модел в какви условия как работи...
    Нали точно това съм написал и аз-без информация се вадят заключения. И каква информация може да се извлече от такива заключения? Аз разбрах, че MHI 20 zs-s, работещ он/офф e много икономичен, а на Румен му се схваща вратът. Така ли е? Това ли е изводът?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4162

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    ама като стане -20 ще си говорим.
    Ти чакай да стане -20 в Пловдив. До тогава се радвай на къщичките по дистанционното

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Нали точно това съм написал и аз-без информация се вадят заключения. И каква информация може да се извлече от такива заключения? Аз разбрах, че MHI 20 zs-s, работещ он/офф e много икономичен, а на Румен му се схваща вратът. Така ли е? Това ли е изводът?
    Добре забравяме за хладното духане. Това прави ли го по комфортен или по икономичен?
    Вие с К2У тата не давате лоша дума да се каже за тези машини бе.
    Rafailiev одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4163

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Миланов искаше някой да покаже 120 вата консумация и за това качих снимки, макар да съм малко отгоре. Иначе не му следя консумацията. Последните 12 години ми е втръснало...
    Климатика е монтиран в 18кв.м. хол и още толкова трапезария с кухня през голям свод с плъзгаща врата. Кажи го 30 кв.м. Без изолация, стара фиреща дограма.

    Става естествено -20. Една зима -24 беше. Ти се радвай на петте бутончета с картинки на тях като за малоумни.
    SPSt, oska и ruuni9 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4164

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, бре ти как разбра коя от машините на Румбата е с тази консумация? Знаеш ли в какво по размер и с каква изолация помещение работи? Как разбра, че му духа студено и то при 150 W консумация? Знаеш ли, че това е грубо 900W топлинна мощност? Какви са твоите машини дето ще духат студено при 900W топлоотдаване? И накрая: ти и още някои - прочетете ми подписа!
    Пичове, предлагам да спрете с измишльотините и фантазиите. Това не е детски форум. При външна 3-4 градуса и 150 вата косумация копът е около 1,5.
    С консумация 150 може да отдаде 900 само ако го пуснеш на отопление през лятото при 40 градуса.
    shener84 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4165

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Пак ли бе Джак. Та 900W са една плюнка мощност. Какъв е проблема един добър климатик да ги отдаде при 3-4 градуса с 150 консумация.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4166

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Миланов искаше някой да покаже 120 вата консумация и за това качих снимки, макар да съм малко отгоре.
    Миланов.... Пак ти си виновен за спора !!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4167

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ти чакай да стане -20 в Пловдив. До тогава се радвай на къщичките по дистанционното

    - - - - - - - - - -


    Добре забравяме за хладното духане. Това прави ли го по комфортен или по икономичен?
    Вие с К2У тата не давате лоша дума да се каже за тези машини бе.
    Кажи-нищо против. Обаче говорите глупости само хора, които не сте виждали такива машини. Ако имаш такива машини и си недоволен-давай и никой няма да ти опонира. Ама да дрънкате глупости и никой да не ви опонира-ще имате да вземате. И защо го правите идея си нямам, още повече, че не съм прочел собственик на К2У да пише глупости за машини, които не е виждал.
    Предполагам, че не си и от Пловдив, ама знаеш, че не става -20 градуса.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #4168

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ти се радвай на петте бутончета с картинки на тях като за малоумни.
    О господи....... Възползвай се от предложението ми за подпис което дадох на SPSt
    Лека вечер

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4169

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Пичове, предлагам да спрете с измишльотините и фантазиите. Това не е детски форум.
    Предлагам да се придържаш към съвета си. Знам, че ще ти е трудно, ама поне се опитай!

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4170

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Джак, ние източваме половината фреон и му правим копа двоен!


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе