Резултати от 1 до 11 от общо 11

С каква мощност трябва да е външното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #1

    С каква мощност трябва да е външното тяло?

    Здравейте, тъкмо се бях спрял на модел климатична система и ми казаха че мощноста е недостатъчна за моята къща.
    Моля ви някой да ми каже колко кW трябва да е външното тяло ( 1 външно, 6-7 вътрешни ).
    Къшата е около 230 кв.м височината на помещенията са 2.80.

    Моля ви помогнете ми че вече нервите ми са на скъсване.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    На пръв поглед - някъде между 24 и 48 kW отоплителна мощност...

    Не знам дали си разбрал от Форума, но изборът на климатик зависи от ред причини. Част от тях се пренебрегват при избор на единичен сплит, но при отопление на къща, нещата твърде много зависят от конкретните фактори.
    В твоя случай, можеш да минеш с по-малко от 48kW, ако имаш изолация и предвид, че най-вероятно не я обитаваш изцяло едновременно и непрекъснато - т.е. може да се прехвърля мощност. Обаче ние откъде да знае подробности, които само за да обясниш ще отнемат около час.

    Ако не си доволен от избраната фирма, говори с друга, но не разчитай на Форуми, след като ще даваш едно 20на бона, че и повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #3

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Изолацията е 5 см , К- стъкла но ме притеснява това че единствената фирма която ми направи проект ми предлага

    DC ИНВЕРТОРНА ТЕРМОПОМПА С ХИДРАВЛИЧНА ГРУПА - DAIKIN - ALTHERMA модел ERHQ016A R 410 A
    Ном. охлаждане = 12.5 kW
    Ном. отопление = 16.0 kW
    Eнергиен разход (охл.) = 4.75 kW
    Eнергиен разход (от.) = 3.83 kW
    EER = 2.63 COP = 4.18

    и ако наистина не стига тази мощност, значи трагвам от начало.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Започвам с това - потърси си и друга оферта. И имай малко съмнение към това, което ще напиша.

    В зависимост от обитаемостта, възможно е и тази система да е достатъчна, но за обитаеми 230м2 според мен е малка. Явно те знаят нещо повече - например, че имаш 3-4 спални, в 2 от които пребиваваш само нощем, другите 2 са за гости, като за сметка на това пък дневната, трапезарията и какво ли още нещо по това време са необитаеми.
    За сравнение - хората с 4-5kW въздух/въздух отопляват дневна (не 16м2 - да кажем 25-30м2) - а ти имаш (може би) 7 пъти по-голяма площ и то къща.

    Пак да отбележа - стрелям в празното - само на място, топлотехник/инженер ще ти оцени/изчисли нуждата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #5

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    ок мерси ще потърся инжинер тогава

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #6

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от altray
    ок мерси ще потърся инжинер тогава
    Е хубаво де, тогава досега как ти даваха оферти, на база на какво?
    На приказки...или на една подложка?
    Несериозно, колкото и да е читава техниката, която се предлага, без значение от кой.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #7

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Пращах им чертежите на къщата и получавах отговор.
    А в Toshiba даже имаха и проект защото този който ми е изготвил проекта за пред Общината го е направил за VRF на Toshiba.
    Е в проекта има и лири и радиатори в коридорите и баните ....
    Но предпочитам да не е Toshiba, разочарован сам от отношението им ... 2 месеца чаках цена и я получавам само като се обадих 3 пъти, а сега май ще чакам още толкова за да решат ще ми дадат ли отстъпка.
    Не е приятно да се молиш на някой да ти вземе парите.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #8

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от altray
    Но предпочитам да не е Toshiba, разочарован сам от отношението им ... 2 месеца чаках цена и я получавам само като се обадих 3 пъти, а сега май ще чакам още толкова за да решат ще ми дадат ли отстъпка.
    Не е приятно да се молиш на някой да ти вземе парите.
    Само заради отношението ли? Дайкин е много хубава техника, както знам, но Тошиба не е по-лоша.
    Ако искаш дай повече инфо...или цялата оферта, ще помъча да направя нещо.
    Имам контакт. Мога поне да опитам.
    Ако искаш, де..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #9

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Ми аз се занимавам с продажби и ако се отнасях така с клиентите си сега щях да си купувам най много вентилатор.
    Както и да е ако ударя на камък с кW тите в Daikin ще се възползвам.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    При такава площ е задължително да се направят сметки на топлозагубите. Ако купуваш от голяма фирма ще ти направят тази сметка. В случай формулата ват на кубик неважи.
    Сега прочетох, че са ти напварили проект. Имай предвид, че колкота е по голяма площта толкова по-малко ватове на кубик се получават. Аз мога да ти сметна необходмата мощност на климатика. Ако Даикина го куваш от ММС със сигурност ще ти ти го смете инженер. Щом ще се слага алтерма е добре да топли и бойлера, но това ще оскъпи системата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    18
    #11

    Re: Колко трябва да е мощно вънщното тяло ?

    Да от ММС и преди 30 мин инж. каза че мощноста е напълно достатъчна.
    В офертата има и бойлер 200 л който е част от системата ... дано да си разбират от работата.
    Интересно ми е щом са вкарали бойлер в Altherma, сигурно трябва да е доста икономично. Поисках да ми сметнат примерен разход на енергия ... от този форума разбрах че за системи от този тип е доста трудно да се изчисли ( брей ограмотявам се ).

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Каква мощност реално използва даден уред?
    От enermax във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 20
    Последно: 03-10-11, 07:48
  3. Каква мощност камина да си закупя?
    От ivolan във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-10, 13:49
  4. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  5. Каква топлинна мощност ми е необходима?
    От naydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 19-11-07, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе