Продават ли и къде такива уреди (подвижен електромер, ватметър или незнам как се нарича), за да го включа към даден уред и да видя колко ток консумира?
Продават ли и къде такива уреди (подвижен електромер, ватметър или незнам как се нарича), за да го включа към даден уред и да видя колко ток консумира?
нямаш нужда от уред.Първоначално публикувано от enermax
електромерът ти е уред също.
ако те съмнява, че електроразлределителното дружество те ебава нещо в сметката ... :
- просто използвай знанията ти по физика/математика до към 7-8 клас ..![]()
![]()
ако излезе разлика над 20%(ама трябва да отчиташ и консумацията на уредите в режим "stand by") ... - имаш право на основателна жалба и обезщетение.
![]()
В магазините Конрад има клещи с които защипваш кабела на у-вото и ти показва консумацията.Първоначално публикувано от enermax
Да, продават се всякакви уреди за измерване, но въпроса е какво искаш да мериш - мощност или разход на ел. енергия.Първоначално публикувано от enermax
Защото с ватметър се мери мощност в даден момент, а с електромер - разход на енергия за определен период от време.
Поясни какво точно искаш да направиш.
Такъв, който да измерва разхода на енергия за период от време. Къде мога да намеря такъв?![]()
Такъв уред е електромера. От няколко години върви смяна на старите механични електромери с електронни. По тази причина можеш да намериш на много ниска цена от старите електромери. За твоите цели той е достатъчно точен. Трябва само да го свържеш така, че през него да тече само тока на уреда, чиято консумация те интересува.Първоначално публикувано от enermax
+ едно реле за време.Първоначално публикувано от Lupus
дистанционно предлага ли се?Първоначално публикувано от ru-boy
Пишете за електромери и не знам какви си други уреди и методи.Хората в Германия са го измислили и то отдавна.Нарича се "Енергиен монитор 3000"Продава се в Конрад с поръчка и измерва:напрежение,ток,активна мощност,реактивна мощност,кос фи,време на включения за измерване консуматор,общо време на включения прибор, а от там и процентите на работа на консуматора,стойност на 1kWh-две тарифи,стойност на изразходваната до момента ел.енергия,такава за една седмица,един месец и една година(прогнозни),и др.Изобщо уруда е нещо мн.повече от електромер.За всички по-горни съвети забравете.Измерва от 2 до 3000W.Представлява щепсел с контакт за изход.
Дай някаква ориентировъчна цена на този "Енергиен монитор 3000"
Малко късно, но не съм влизал отдавна тук.Приблизителна цена около 100 лв.
Тоест - електромер за един консуматор.Първоначално публикувано от izashev
Купи си едни амперклещи /евтини са/ измери тока във фазовия кабел, па сиго сметни по закона на Ома!