Вижте резултатите от анкетата: Кой тип климатик е по-икономичен?

Гласували
333. Не можете да гласувате в тази анкета
  • инверторен

    287 86.19%
  • конвенционален

    4 1.20%
  • и при двата сметката ще е еднаква

    42 12.61%
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 189

По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #151

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    По-ниски сметки за ток = по-дебела изолация и хубава дограма с дебели плътни пердета

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #152

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Така е, дето се казва, закон божи.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #153

    Отговор: Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или коl

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    Един роднина си купи 4 мидей конвенционални за всяка стая по една преди 3 год....
    Както и да е топли се с тях една зима и от месец на месец сметката нарастваше като накрая удари гъза и тавана 750лв и сега си купи един камаз дърва 20 кубика и с камината понеже е на село си е рахат......

    Зная че ще кажете всичко е много относително....да така е но нали ги е купивал от фирма нали е казал за какво иде реч нали са му ги смятали.....къщата е санирана с сменени дограми на 2 ри я етаж е с 4 стай като няма по голяма стая от 17 кв всички врати са отворени и таваните са изолирани а от доло родителите му са на дърва....

    Казваше че не обледяват и си работят добре и не ги е изключвал дори като го няма и са на ауто 23градуса и 4рите

    Както и да го погледнеш 750ле е много при положение че бойлера е на газ и готвят на газ......

    това са пълни глупости
    имам 3/три/ "18ки" - 2 мидея и 1 Саньо КОНВЕНЦИОНАЛНИ и всичко е на ток бойлер печка и сметката няма и половината от писаното по горе
    и лятото работят а от тая зима ще станат 4ри +Панасоник CS-A18CKD~CU-A18CKD
    и сега си купи един камаз дърва 20 кубика и с камината понеже е на село си е рахат......
    да си купи и Камаза да му е под ръка


  5. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #154

    Отговор: Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или ко&

    Възможно е да е имал проблем с електромера, или е ползвал някоя друга машина из двора и е забравил че е голям консуматор.... "фуражомелка" например....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #155

    Отговор: Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или ко&

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    Възможно е да е имал проблем с електромера, или е ползвал някоя друга машина из двора и е забравил че е голям консуматор.... "фуражомелка" например....
    ... или комшията се е "вързал" за неговия електромер ...
    Този пост е редактиран от MHIEhelp; 19-10-13 в 13:15.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #156

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Здравейте! Малко да посъживим темата. От известно време се замислям дали да не сменя конвенционалният се климатик с инверторен, има ли смисъл при положение, че работи, топли /тази година дори още не се е размразявал/ и общо взето съм доволен от него. Не съм си доизяснил въпросът със сметките за тока и дали подобна замяна ще им се отрази. Постановката е следната:
    Днес засякох консумацията и се оказа, че за периода 04.11.13г.-04.12.13г. въпросният климатик е "изконсумирал" около 34 лв., при следните условия:
    1. Конвенционален климатик "НЕО"-12-ка /12000 BTU
    2. Помещение-21 кв.м./57куб.м. Три вътрешни стени, една външна с топлоизолация и 5-камерна ПВЦ дограма с двоен стъклопакет и К-стъкло.
    3. Поддържани температури-22-23гр. когато няма да има хора в помещението няколко часа, климатикът се спира, но температурата в него не е падала под 20гр., така че дискомфорта като студуване е изключен като опция.
    4. Климатикът се държи на задание от ДУ-22-23 гр. и вентилатор 2-ра степен през деня и 1-ва през нощта.
    5. Външните температури не са падали под -5 гр.
    Въпросът ми е най-вече към хора с подобни помещения отоплявани с инверторен климатик, които са засекли консумацията в рамките на един месец. Колко "аджеба" ви е "изконсумирал" климатика за един месец в подобно помещение? Предполагам, че марката и моделът имат значение.
    Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #157

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Ако това е релано, по добре го остави да си доизживее ресурса. Каквато и машина да вземеш няма да свалиш повече от 10 лв. не месец.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #158

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    И според мен не го закачай, докато не загине.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #159

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    много е добре сметката не го закачай аз имам toshiba daiseikai за 2300 лв и няма да съм под 60 лв за ноември не,че не съм доволен,но искам да кажа че превит цената на климатика разликата в сметката ще е пренебрежимо малка за за да си на икономия просто е погрешно да се мисли така

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #160

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    На каква цена смяташ тока? По-добре да се пише изхарченото в kWh или и двете.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #161

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Не сменяй клматика докато не хвърли непоправима фира.Този климатик си го избил вече и "работи на печалба"

    Смяна само ако има голям дискомфорт откъм шум и не може да се поправи или сметките са голями, но доколкото разбирам това не е така.
    Този пост е редактиран от justify; 04-12-13 в 13:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #162

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    или ако не топли което е по същественото

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #163

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Дн-0,185628 лв./kWh
    Н - 0,115716 лв./kWh
    Цените са на EVN. Не мога да дам точно консумацията за този месец, защото уредчето е включено преди 2 месеца-04.10.2013г. За този период има 41 лв дневна и 10 лв.-нощна . От тях 17 лева са за миналият месец и 34 за периода 04.11.-04.12. Общата консумация за двата месеца/ дневна и нощна / е 302,390 kWh.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Не сменяй клматика докато не хвърли непоправима фира.Този климатик си го избил вече и "работи на печалба"

    Смяна само ако има голям дискомфорт откъм шум и не може да се поправи или сметките са голями, но доколкото рабирам това не е така.
    За топленето-топли. От известно време е станал малко по-шумен отвън, а спя на около 2м. от външното тяло. В общи линии съм свикнал с шума от външното и вътрешното тяло и не ме притесняват особено. Имам инвертор "Дайкин" в другата стая и не може да става дума за сравнение откъм шум. Това е едното заради което се замислям за смяна, а другото е мисълта за "джоба". Затова и попитах и благодаря на всички за отговорите. Колкото за изплащането- да отдавна се е изплатил. Кара 8-ма зима/работи сериозно и през лятото/ и струваше 550 лв. с монтажа. Не се е развалял сериозно, така че и за ремонти не ме е натоварвал. Досега съм му сменил два пъти тръбен датчик на външното тяло и това е.
    Този пост е редактиран от SPSt; 04-12-13 в 14:45. Причина: фактологична грешка

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #164

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Според мен грубо около 100лв.-120лв. на година може да се икономиса от смяната му с приличен инвертор. Пък той дали някога ще се изплати - зависи от цената му. Отделно може да не оправдае очакванията. Аз ако съм ще карам тоя докато издъхне съвсем.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #165

    Отговор: По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Честно казано не очаквах толкова единодушни мнения! От известно време следя редовно форума и чета всичко за марки и модели с идеята да сменям климатика, заради повишеният шум / а е възможно с увеличаване на ЕГН-то да са поизтънели нервите / и с мисълта за евентуални по-ниски сметки. От прочетеното и най-вече от изказаните сега мнения, разбирам, че са прави руснаците като казват: "Работает-не трогай!" Ще взема да поизчакам, пък може дотогава и Уруро-Сарара да стане с цена по-малка от тази на малък автомобил.
    P.S. И Mega има пръст в това решение, защото каза, че няма да си намеря климатик без някакъв недостатък! /Майтап и поздрави!/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 23:28
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 15:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 16:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 17:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе