Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Ами той затова човека е избрал да топли водата на цял блок, като охлажда своя апартамент - така и неговите климатици ще работят в много благоприятен и икономичен режим, и повече хора са доволни (сигурен съм, че ги е убедил вложението да е тяхно), пък и "по тиливизора го даваха" - стана известен

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Пичове,това го правя вече за 6-ти път,само че в апартаменти и къщи ,още нямам цял блок като клиент.Моята система,преработена от Дайкин FTYN 50 или 60 лятото охлажда,а излишната топлина първо я вкарвам в преработен стандартен бойлер.Когато бойлера се затопли,кондензацията в него намалява и се прехвърля към външното тяло.В преходните сезони се затопля само бойлера,циркулационната помпа не работи,вътре обема не се охлажда,само външното. Зимата с таймер,когато е вечер и потребността от топлина е по-малка,се включва фреоновата серпентина в бойлера и част от топлината остава в него.Освен това ползвам и по-евтината нощна енергия за допълнителната мощност към бойлера.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #18

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Ванко,човека казва цена от 0.01ст в новините за топлене на вода,без да се заяждам,а любопитствам ти за същото ли говориш като цена,защото ако е дори и близко до неговото,ще ти определя среща защото съм силно заинтересуван от оферта,и още нещо не разбирам,Климатика ще запази ли свойството си да ме топли зимата?Защото аз за това го взех,тази година лято нямаше и почти не съм пускал климата освен 5-10 пъти което е добре за сметката но зима сигурно ще има и аз само на него ще разчитам.Но като се замисля ако ме впечатлиш с някакво подобно феноменално затопляне на вода,ако трябва и още един климатик ще си купя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #19

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    vanko68, лятото за колко време загрява водата в бойлера и до колко градуса?
    Съответно и зимата, при външна темп. около 0о?
    Стана ми интересно за разработката ти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #20

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    От цялата история разбирате ли какво е заключението, което този човек ни казва: т.н. "Топлофикация" е банда престъпници и обирджии и ви съдира 10-ет кожи от гърба. Това е положението-ясно и точно. Топлата вода по тръбите на "Топлофикация" е отпадна вода, вода втора употреба от производството на ел. енергия и няма никаква себестойност, на която да се купува. Тя нищо не струва на когото и да било, особено на "Топлофикация". Ако не се пускаше тази гореща вода по тръбите на т.н. "абонати" то за нейното охлаждане трябваше да се правят специални съоръжения, които са адско скъпоструващи. С други думи ние "абонатите" правиме услуга на производителите на ел. енергия, които в замяна си измислят цени и т.н. които целят единствено събиране на милиарди за ненаситните си гуши. Не стига това, но и "топлинни счетоводители" си измислиха, които са само лапачи, роднини на тия от "Топлофикация". При този човек, в този блок всичко гореописано липсва и се стига до такива невероятни цени на топлата вода.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #21

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    гледай сега,и без да ми го казва този човечец то си е ЯСНО че топлофикация са измамници начело с Р.Овч! Но нали ние крепостните трябва някък си да скъсаме с нея-от всичко на света можеш да се откажеш само от нея не? дори можеш да се разведеш,можеш да не ходиш на това място което не ти харесва-но с топлофикация не! за тях не важи,дори че са ми в личния имот, аз не мога да искам да си тръгнат? или да искам наем за преминаване? над това сега мисля. А че човека е направил НЕЩО голямо-ако журналистите не са раздули нещата само мога да му кажа БРАВО! А сега тук може само да гадаеме как с една машина се топли цял вход? има ли общ бойлер? и как така в час пик това смогва да затопля ЕН-количество вода,и до каква температура,като в репортажа споменаха че дори потреблението на вода е скочило,а сметките за ток са намаляли драстично-та дори споменаха и за налагане в ЕС.Аз от показаното мернах нещо в фибран като кутия което може и да е водосъдържател.....

    моля клима компетентните да не се свенят и да не чакат само ванко,няколко глави мислят по добре от 2

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #22

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    marian1, прочети статията, която съм постнал малко по-назад и ще разбереш как го постига технически.
    И тъй като vanko68 има практически опит по въплътяването на тази идея - той може да каже, дали с един стар климатик може да се постигне затопляне на водата на цял вход. Практически има подобни приципни системи на пазара, но на съответната цена! А той го постига доста по-икономично в това отношение.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Много приказки ,за нещо което го има от години и не е никаква новина ...,а относно ТОПЛОФИКАЦИЯ- само си чешете езиците там подгряването е на газ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #24

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Това го знаем, че го има отдавна, ама не знаехме, че става със стар климатик - целия вход и направо без пари.....!!! angel
    Та се запитах - дали не е време да пратим нашия инженер от Варна в Япония и да им скрие шапките на самураите...?!

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #25

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    колега rkk би ли дал примерна схема,за да се обсъди тук

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #26

    Re:Във вечерните новини човек топли вода за цял блок с климатик?

    Разгледай това Daikin Altherma
    Варненеца използва един от принципите, заложени в Алтерма.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  3. Търся човек за монтаж на климатик на 19-ия етаж
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 03-10-10, 19:26
  4. Отговори: 4
    Последно: 21-05-10, 18:30
  5. Външно тяло на климатик в коридора на блок?
    От petkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-10-07, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе