Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #16

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Как разбра, че Дайкина работи и топли по-добре на минусови темп.отколкото на плюсови?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    Как разбра, че Дайкина работи и топли по-добре на минусови темп.отколкото на плюсови?
    от +5 до 0 повече обледенява по често и събира повече лед/скреж, по-често дефроства, задавам му 25 градуса(от 22 зададени преди това като в стаята е 21.5 градуса достигнати) и на ауто фан не може да ги достигне(максимум прави 22.7градуса) без значение дали работи на 25 градуса от 5 часа или 5 денонощия-на всеки 1 час до 1час и 30 минути-следва дефрост 6-12 минути, през време на дефроста темпертурата е спаднала с 1.5 до 3 градуса и дори не може да достигне/навакса темпертурата отпреди дефроста.Generala с V-pam наваксва за 2 до 6 минути температурата отпреди дефроста и утихва.Дайкина дори и при хай фан зададени 25 градуса, преди това е поддържал 22градуса максимум достига 23.5 градуса в стаята.Да не говорим, че дефроства и по-често защото при хай фан събира по-бързо скреж по външната пита.

    Сега при -4 градуса дайкина прави дефрост на 4 до 8 часа веднъж и вчера при зададени 25 на ауто фан достигна 24, още повече, че струята въздух която издухва е доста по-топла при -4 градуса отколкото при +3 градуса

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #18

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    И от мен малко информация.
    Фуджицу AOU24RML1 външното тяло и две 12-ки вътрешни, едната е канална. Стенното вътрешно тяло е в помещение 40м^2 а каналното е на 60м^2
    - До 0° външна температура климатика работи на минимума, и дори спира. Питата отвън е чиста много рядко влиза в режим дефрост.
    -от 0 до -14°С машината влиза в режим на постоянна работа, поддържа си заданията без проблем. Влиза в дефрост на интервал от 40мин или час някъде (не съм го засичал), доста бързо успява да размрази. Въздушната струя е подобаващо топла на изхода на вътр. тяло
    - от -14 до -18°С работи, справя се но започва да му е зор, дефроства на същия интервал, но реално няма почти нищо за сваляне, няма скреж, въздуха е толкова сух. Струята изходящата е по-малко топла, но е добре.
    - от -18 до -21°С (това е минимума за момента който сме имали тая зима) не се справя със зададената температура от 23-24°С, поддържа около 20-21. Навън питата е все така суха, влиза в дефрост на същия интервал. И понеже не успява да се справи му помагам със стандартното отопление на ток. Под тялото има висулки, но понеже съм сложил климатика на стойка на земята, и стойката е правоъгълна винкела и отгоре се пада много близо до отворите за отичане, и полека лека натрупва лед и отворите се запушват. Но на лято ще го реша тоя проблем.
    Ще го видя като стане -30°С какво ще прави, хахаха. Сигурно ще го спра на стендбай и ще си карам на ток. Ще мисля като му дойде времето.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #19

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Да, изолацията му е майката

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #20

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    ГЕНЕРАЛ 12 ЛГС отоплявящ 50 кубика.
    При положителни външни температури зададени 20° в стаята е 21°.
    При отрицателните температури тия дни при зададени 22° в стаята е 21°, при пускане и на висящия таванен вентилатор температурата става 23°

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Да споделя една интересна /според мен/ зависимост. При еднакви други условия - температура, надморска височина, влажност, машина работеща в помещение с големи топлозагуби, размръзява 6 пъти по-често от брат си, инсталиран в помещение с умерени загуби.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Абсолютно нормално. По-високите натоварвания водят до по-бързо заскрежаване на топлообменника и оттам - дефрост.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Нормално, логично... но в никакъв случай, не очаквах чак такава разлика в честотата на дефрост.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #24

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Потвърждавам констатацията на Kasap.ДК22Т при мен работи на минимума си и много рядко размразява.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    през нощта и на сутринта при мен е -6 градуса(лятото най топлия ден на 26 юли беше 42.4 градуса) и двата климатика топлят без проблем, но generala в спалнята ми поради преоразмеряването(падат се приблизително 129 вата на куб метър отопляема площ при +7 градуса) работи тихо и създава страхотен комфорт без излишно течение и шум.
    дайкина вижда повече зор(падат се приблизително 76 вата на куб. метър отопляема площ при +7 градуса), затова съм го сложил на предпоследната степен на вентилатора и се справя по добре отколкото на автоматичен вентилатор).

    Както и да е доволен съм, не замръзват и държат 23 градуса- 23 . 7 десети градуса.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #26

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Външна т-ра -4*С

    PANASONIC CS/CU-RE9GKE в 16м2 с врата отворена към коридор 8м2, зададени 23*С, в стаята 25*, режим auto, размразяване няма, въздухът е сух, при 0* и сняг го правеше през 3-4 часа при същото задание.
    SANYO SAP-DS22T в 19м2, зададени 23*С в стаята 23*С при отворена врата към коридора, ако вратата е затворена, вътрешна 24*С, режим ауто, размразява предимно късно вечер и предполагам през ноща, когато т-турите падат повече, случвало се е сутрин между 7 -7,30ч да го хвана в такъв режим, въпреки че през нощта го оставям на 21*-22*. Но и след дефрост т-та в стаята не е под заданието.
    NATIONAL CS - 225TB в 11м2, но с почти постоянно отворена врата към коридор 8м2, зададена 21*С, режим ауто, вътрешна 24,5*С / термометъра е на височината на вътрешното тяло/, размразяване през 1,5-2часа за време от 3-4минути, когато външното тяло е сухо, и 11-12 минути при зааскрежено външно тяло, това се случваше при температури около 0*-2* и снеговалеж.
    Като цяло , нямам никакви притеснения за отоплението през зимата, освен евентуално продължително прекъсване на електричеството от EVN.
    За миналия месец общата косумация на електричество ми струваше 118лв.с ДДС.
    Ходи цепи дърва, ако си нямаш друга работа!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Последните два дни температурите бяха 1.5 градуса през деня и -1.5 - 2 градуса през ноща. Втория ден имаше лека мъгла.
    През първия ден/нощ generala достига и държи без проблем зададената температура(през ноща 21 през деня 22-23 градуса. Дайкина в хола държи през ноща и деня 20 градуса при зададени 21, а след 17'00 часа при 25 градуса успява да затопли до 23 градуса-причина за това е честият дефрост поради голямата влажност и липсата на V-Pam при дайкина.

    Вториятден/нощ имаше лека мъгла и аз преди да си легна сложих генерала на 26 градуса, без намерение да заспивам, но без да исках съм заспал и цяла нощ си работи на 26 градуса(вместо на 20- 21градуса при които спя най-добре).

    На сутринта:
    -дайкина през ноща го оставих на 22 градуса в хола беше 20.5-21 градуса.Питата на външното тяло беше чиста.

    -дженерала цяла нощ на 26 градуса(евала държи ги при мъгла и -1.5 -2 градуса) цялото външно тяло беше заскрежено с 2-3 милиметра скреж/сняг.като се събудих го намалих на 22 градуса, след около 40 минути се дефростна.Най ме учуди това, че въпреки че цялото външно тяло беше в скреж и скрежа беше запушил пространството между ламелите, климатика си работеше добре и не се форсираше, дори бе станал по -тих най-вероятно защото скрежа бе уплътнил всичко което имаше фуги и можеше да дрънка ии издава какъвто и да е шум и се чуваше само тихата работа на компресора и перката.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #28

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    -дженерала цяла нощ на 26 градуса(евала държи ги при мъгла и -1.5 -2 градуса) цялото външно тяло беше заскрежено с 2-3 милиметра скреж/сняг.като се събудих го намалих на 22 градуса, след около 40 минути се дефростна.Най ме учуди това, че въпреки че цялото външно тяло беше в скреж и скрежа беше запушил пространството между ламелите, климатика си работеше добре и не се форсираше, дори бе станал по -тих най-вероятно защото скрежа бе уплътнил всичко което имаше фуги и можеше да дрънка ии издава какъвто и да е шум и се чуваше само тихата работа на компресора и перката.
    И при мен Дайкина си работи без проблем въпреки че е яко покрит със скреж.Ето как беше последния път (обилен снеговалеж и външна темп. около минус 3 градуса) :
    [img width=800 height=600]http://img707.imageshack.us/img707/2051/daikin6.jpg[/img]
    Иначе досега най-ниската темпрература, на която е работил е около минус 11-12 и няма никакъв проблем да отоплява стаята
    Хитачито също няма проблеми при подобни външни температури въпреки ниската си номинална мощност.То размразява през около 1 час и като цяло не натрупва много скреж.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #29

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Малко и за моите климатици,имам ги от 1год. работили са на най-ниска температура -12* справят се без проблеми със зададената температура,до сега доволен

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    И трите ми машини работят перфектно.Тази зима няма студове, но миналата си работеха без никакви проблеми, въпреки големите студове /стигаха до -15-18/ и влага.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 415
    Последно: 12-02-24, 20:38
  2. Отговори: 37
    Последно: 06-04-12, 20:45
  3. Разумно ли е да се монтира климатик при минусови температури?
    От tostefo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 10-11-11, 20:14
  4. Видове компресори ползвани при различните марки и модели
    От radoo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 82
    Последно: 02-11-11, 17:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-11-05, 08:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе