Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #31

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    [img width=800 height=308]http://img211.imageshack.us/img211/7822/dscf1084.jpg[/img]

    3 градуса външна. Това са 2 от климатиците на един Магазин, не съм ги виждал без скреж и лед...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #32

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Да споделя и аз за работата на двете еднакви машини. разликата е в отопляваните стаи. Едната е хол и е вътрешна стая, която определено е по-топла с около 2° горе долу. Интересното е следното. При зададени и на двата климатика 22° вътре в стаите става в хола 24° и в спалнята пак 24°. Става въпрос за сегашните нощи където външната е някъде около 0 и малко под. Външните тела се чуват еднакво на шум след като накарах майсторите на един от прегледите да сложат истински гумени тампони за по 20 лв. Интересното е че от климатика в хола, който е по принцип по-топъл се стича повече вода от този в спалнята. Немога да си обесня този факт. Мислих си какво ли не. Не съм се обаждал на никой още, щото реално погледнато няма проблем. Но това е дразнещо и отчасти притеснително защо питата на външното тяло на спалнята е много по-суха, значи е и по-топла според мен. Отдруга страна топли вътре много добре. Направих един тест. Надух ги и двата на 30°. след около 5 мин измерих температурата от изхода и беше еднаква и на двата 50°. Някой има ли идея защо е тази разлика?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    За разликата в конденза навън - този в хола сигурно спира по-често от този в спалнята. Като спре, без да прави дефрост водата се изтича свободно. Другия сигурно работи по-продължително и тече само при дефрост.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Работа на различни марки и модели климатици при минусови температури

    Цитат Първоначално публикувано от Venci_kk
    Да споделя и аз за работата на двете еднакви машини. разликата е в отопляваните стаи. Едната е хол и е вътрешна стая, която определено е по-топла с около 2° горе долу. Интересното е следното. При зададени и на двата климатика 22° вътре в стаите става в хола 24° и в спалнята пак 24°. Става въпрос за сегашните нощи където външната е някъде около 0 и малко под. Външните тела се чуват еднакво на шум след като накарах майсторите на един от прегледите да сложат истински гумени тампони за по 20 лв. Интересното е че от климатика в хола, който е по принцип по-топъл се стича повече вода от този в спалнята. Немога да си обесня този факт. Мислих си какво ли не. Не съм се обаждал на никой още, щото реално погледнато няма проблем. Но това е дразнещо и отчасти притеснително защо питата на външното тяло на спалнята е много по-суха, значи е и по-топла според мен. Отдруга страна топли вътре много добре. Направих един тест. Надух ги и двата на 30°. след около 5 мин измерих температурата от изхода и беше еднаква и на двата 50°. Някой има ли идея защо е тази разлика?

    През външния топлообменник н а климатика в хола то минава повече фреон за единица време защото стаята-хола ти е по-гояма, има повече топлозагуби и има нужда от повече топлина за поддържане на температурата, поради което и компресора работи на по високи обороти.В следствие на повечето преминал фреон по външния топлообменник се отнема повече топлина от околния въздух и се кондензира повече влага която се стича и капе.

    Остави си климатиците работят нормално важното е че ти е топло.


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Неделя срещу понеделник 7/8 февруари 2010г. беше най тежкото денннощие за моите климатци.Силен снеговалеж и виелица постоянно пълнеща външните топлообменници на климатиците+минусови температури(-2 до -4градуса).Идвата климатика работеха и поддържаха зададените температури като положението на дженерала беше по-тежко, тъй като откъм предната му част духаше силен студен вятър който пълнеше външното тяло със сняг снега се вбиваше и между ламелите му.Дайкина при описаното положение беше облагодателстван, тък като духаше откъм гърба на външното тяло, но стената го пазеше и не се вбиваше сняг между ламелите и във външното тяло.Дженерала беше заприличал на снежен климатик(от онези в Якутск) но се справяше въпреки това със задачата като за мое учудване когато се къпах достигна зададените 26градуса и намали оборотите на външното тяло и оттам топлия въздух поради което докато изсъхна му зададох 28 градуса и той отново задуха горещ въздух.

    Дженерала е страхотен откъм отопление и достига много бързо зададените градуси без значение на външните температури.По-шумно е външното у тяло от на дайкина, а вътрешното на най-силен вентилатор малко вибрира, но това ще го елиминирам, след като му сложа парче плат между металната стойка и вътрешното пластмасово тяло.
    Дайкина не е преоразмерен 76вата/куб метър , но също се справя добре предвид това, че не е преоразмерен, нямам пердета, щори и съседните апартаменти са празни, неотопляеми и не живеят хора.Когато му зтворя долната клапа вади през горната 55-60 градуса топъл въздух.Сигурен съм, че след като сложа външните ролетни щори и перддетата след тях спокойно ще поддържа 25-26градуса без проблем.Очаквам за другата зима съседите ми след като се нанесат(лятото тази година) да ми намалеят сметките за ток между 15% до 40%-те ще се топлят на газ и през пода ми поне ще преминава малко топлина няма аз всичко да топля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 415
    Последно: 12-02-24, 20:38
  2. Отговори: 37
    Последно: 06-04-12, 20:45
  3. Разумно ли е да се монтира климатик при минусови температури?
    От tostefo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 10-11-11, 20:14
  4. Видове компресори ползвани при различните марки и модели
    От radoo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 82
    Последно: 02-11-11, 17:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-11-05, 08:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе