Страница 1 от 238 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

  1.  
     
  2. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    18
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моля за съвет между два модела - ASYA 12 LGC цена 970 и FTX 35 JV/RXS 35 JV цена1050 лв .Ще се отоплява хол 25 кв.м.

  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ДАЙКИН-а е малък за там.Как си с изолацията.При изолация и малко външни стени евентуално LGC-то, но с условие - много добра изолация, под много добра имам предвид външна от 8 см нагоре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    18
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Холът е с три вътрешни стени и един прозорец от 3кв.м с изолация. А от тези оферти кой си струва http://tempexbg.com/

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Който е да е от двете LDC, машините са изпитани от няколко години и топлят много добре.И 9-ката ще ти свърши работа, но за по-голям комфорт при ниски температури е за предпочитане 12-цата.Офертата между другото е много добра.

  6. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    edi1 --- Задължително 12ка , няма как да свърши работа 9 ката !

  7.  
     
  8. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да,12-цата е по-добре, но поради изолацията и вътрешното разположение на стаята си мисля, че и 9-тката би свършила работа при не много ниски температури.Естествено зависи и от дебелината и качеството на изолацията.При мен ДЖЕНЕРАЛА топли две стаи - хол и спалня, общо към 22, 24 квадрата, но с изолация 8 и 10 см на външните стени, освен това и зида на къщата е към 48 см.

  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Твърдо 12LDC. Цената е добра. Другите два няма да те стоплят.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    +1 за 12LDC

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    +2 Вече цената им е съвсем прилична, а и за 60лв не си струва коментара на девятката.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    От 23.12.2010 съм с 12LDC, стоплих се и при -15.Стаята ми е 22м2 без изолация.

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    хайде пак да се включав търсене на съвет - преди 3 месеца благодарение на помощта на форума си закупих 12 ЛДЦ и през първите 2,5 месеца бях супер доволен - много добре топлеше и на -15, не шумеше, малко харчи и т.н. - въобще приказка.

    За съжаление приказката свърши. Как стана? Ами тръгнахме на една екскурзия с жената (беше в топлия промеждутък) и жената взела, че решила за икономия да изключи климата - времето наистина беше топло, но може и през нощта да е слизало под нулата.

    Както и да е, дойдоха студовете и климата пак си топлеше, но по външното тяло се появиха ледени висулки, започна жестоко да бръмчи - външното тяло (почти като ЗИЛ), а и да вибрира като малко канго. Викнах техниците - те дойдоха и ми казаха, че външното тяло е замръзнало и това е причнило всичко - добре, че съм ги викнал, иначе щяло да се счупи перката и 1800 кинта да заминат на вятъра.

    Дотук всичко хубаво, ама не съвсем - климата вече не прави лед, но бръмченето като ЗиЛ и вибрацията като канго пак си стоят макар и с малко по-нисък интензитет, а това хич не ме кефи, а и се старая да съм добър съсед и макар до момента да нямам оплаквания от тях, може би скоро ще се оплачат - не че ми дреме, ама нали и аз не бих се кефил, ако някой друг борсук ми дрънчи на главата

    Та в кратце - ще се радвам ако получа отговор на следните въпроси :
    1. Дали бръмченето и вибрацията вече са необратим процес - т.е. преебало се е нещо в климата и трябва да се смени и какво би могло да е това нещо, все пак климатика нито е евтин, нито е стар - само на 3 месеца е
    2. Може ли да се направи нещо по въпроса - четох за някакви тапи/тампони, които се слагали - това решава ли проблема и ако да - какви са най-добрите, които могат да се купят и на каква цена горе-долу

    Много благодаря на всички - а, и да не забравя - хубава и успешна нова година

  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Я изсипи 2-3 ботилки с гореща вода във външното тяло и кажи дали е намалял шума.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one
    2. Може ли да се направи нещо по въпроса - четох за някакви тапи/тампони, които се слагали - това решава ли проблема и ако да - какви са най-добрите, които могат да се купят и на каква цена горе-долу

    Много благодаря на всички - а, и да не забравя - хубава и успешна нова година
    Може да се направи не не поправимо. Тампоните не са точно решението на проблема те само ще намалят вибрацията по стената но няма да я премахнат.
    Проблема е че водата от размразяването влиза под компресора и като замръзне тампоните на компресора не си вършат работата понеже компресора опира в леда и предава вибрациата.
    Окончателно този проблем може да се реши с поставяне на нагревател на дъното под компресора и ще си мърка както преди. Голяма игачка е да се сложи но си заслужава. (Бобо днес за втори път ме изпреварваш в постовете )

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Я изсипи 2-3 ботилки с гореща вода във външното тяло и кажи дали е намалял шума.
    Ами техниците точно това направиха - размразиха го с вода и шумът намаля, но малко. Вече няма лед по външното тяло, но шума и вибрацията си ги има
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294493298[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да се направи не не поправимо. Тампоните не са точно решението на проблема те само ще намалят вибрацията по стената но няма да я премахнат.
    Проблема е че водата от размразяването влиза под компресора и като замръзне тампоните на компресора не си вършат работата понеже компресора опира в леда и предава вибрациата.
    Окончателно този проблем може да се реши с поставяне на нагревател на дъното под компресора и ще си мърка както преди. Голяма игачка е да се сложи но си заслужава. (Бобо днес за втори път ме изпреварваш в постовете )
    т.е. препоръчваш да не се занмавам с тампони, ада искам да ми сложат нагревател? Това от тези нагреватели по 2 вата дето ги слагали по тавичките, които се поставят под климите ли е? Колко парички струва и каква марка да търся, както и всеки техник ли може да го сложи? От къде ще се захранва с ток - сори за въпроса, но съм юрист, а не техник Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 238 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 23:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 17:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе