Резултати от 1 до 4 от общо 4

Ако навън не е жега да изключвам ли климата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #1

    Ако навън не е жега да изключвам ли климата?

    Имам следния въпрос за експлаатация на клима. Имам конвенционален Самсунг от около месец и нещо, който го пускам само когато навънка е над 30 градуса /то бяха само 2-3 дни де/, през останалото време е изгасен. Работи от 12 до 16 часа когато е най-голямата жега. След това го изключвам от дистанционното. Правилно ли е или трябва да му наглася температурата напр.на 22 градуса и да го оставя да бичи нон-стоп.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Ако навън не е жега да изключвам ли климата?

    За лятото няма нужда.Охлаждай когато трябва и изключвай.Ама на 22 ще замръзнеш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #3

    Re:Ако навън не е жега да изключвам ли климата?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За лятото няма нужда.Охлаждай когато трябва и изключвай.Ама на 22 ще замръзнеш.
    Що да замръзна, през най-големите жеги в стаята ми е 27-28 без клима. Аз го нагласям на 17-18 и ми става хорошо, верно не съм поглеждал колко е след 1-2 часа в стаята де. А зимата например тоя боклук го дават до -5 да работи. Искаш да кажеш, че през зимния период трябва да работи постоянно и ако паднат температурите под -5 да го спирам.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Ако навън не е жега да изключвам ли климата?

    За през лятото 17-18 градуса е голям студ освен ако у вас през лятото не си облечен сериозно от горе до долу.

    Важна е температурата в стаята отчетена с отделен термометър, а не на колко градуса се наглася климатика, защото той може да е нагласен на 17 градуса, но да има причини, поради които да не може да ги достигне. Може компресора да работи постоянно, но в стаята температурата пак да е по-висока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да разбера кога климата е за профилактика?
    От valerko във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-13, 06:58
  2. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  3. Да изключвам ли климатика?
    От corsa16v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-10, 11:56
  4. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50
  5. Трябва ли да си изключвам UPSа?
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 24-08-04, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе