Страница 56 от 102 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1528
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #826

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Сашо,ако прочете Джъсти кво препоръчваш,за 30м² като мощност,ще му стане студено още с четенето-той ги слага и препоръчва тези параметри за 16-17m²-не че няма да се справи. Ето пак национала-само че е 200v.-вижда се и по щепсела.:
    По това изказване, дано да грешат! Доколкото в твойте мнения не се съмнявам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #827

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от KFC
    По това изказване, дано да грешат! Доколкото в твойте мнения не се съмнявам.
    Cпоко KFC- не си се прецакал изобщо,хубава ти е машината и ако е обслужена добре както ти казва Сашо-няма да имаш ядове,и ще те топли-имал съм национал и знам как работят.По скоро имаше лека закачка към Джъсти,а не че нещо, не ти е наред избора-грешно си го изтълкувал!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #828

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Наистина климатизаторите направени за Япония,имат съвсем други параметри на отопление спрямо тези направени за Европа.Така че не се притесняваи ще се справи машинката!

  5. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #829

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Благодаря!

  6. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #830

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Ето пак национала-само че е 200v.-вижда се и по щепсела.:
    как разбра , че това е на 200 волта. аз не съм виждал такъв щепсел за 200 волта.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #831

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от py4
    как разбра , че това е на 200 волта. аз не съм виждал такъв щепсел за 200 волта.
    Ей ,внимавал си в детайлите-сега се вгледах и аз-прав си!Сигурно 2ката отзад ме е заблудила и така съм го записал.
    Тази конфигурация пак е на 100v. но на 20A.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    10
    #832

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Здравейте. Имам въпрос към знаещите в този форум. Какво аджаба представлява "рециклирането" от съответните фирми вносителки. Миенето и търговския вид - това ясно. Дали куплират телата на стенд и мерят показатели като температури, налягания, шум, налияие на вибрации? Свтнете ме моля це ми остана една седмица и трябва да реша. Щото много ми се иска хубава японка, но съм свикнал да вземам що годе обосновани решения.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #833

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от KOTARAK13
    Здравейте. Имам въпрос към знаещите в този форум. Какво аджаба представлява "рециклирането" от съответните фирми вносителки. Миенето и търговския вид - това ясно. Дали куплират телата на стенд и мерят показатели като температури, налягания, шум, налияие на вибрации? Свтнете ме моля це ми остана една седмица и трябва да реша. Щото много ми се иска хубава японка, но съм свикнал да вземам що годе обосновани решения.
    Нищо не каза.Кой ще дава пари за такива машини.Те за новите над 90% от фирмите нямат за да ги поддържат ти искаш за втората употреба.Печалаба батка, печалба.
    Иначе ако търсиш все ще намериш някой който ще ти обещае "връзване/качване" на стенд за да ти вземе парите.
    ОБЕЩАТЕЛИ има много-те обещанията са безплатни за този който ги дава...
    То след като се заговори в този форум, че закачат едно към друго тела от различни модели те търгашите се изхитриха и започнаха да заличават табелките/етикетите на външните тела било с изподраскване било по друг начин. Бе те една свестна лепенка/ваденка не искат да залепят по телата за да се вижда какъв модел и какви параметри има ти ги "караш"да да ги качват на стенд...
    То преди време не си помням коя от двете фирми беше варнаклима или джапанклима се оказа че част от климатиците им предлагат с различни външни тела и когато се заговори за това във форума някой от тази фирма подогравателно пусна един пост "Еми за такива пари такъв климатик".Аз по голяма наглост от тази не бях срещал дотогава.Поста следващ другите постове с коментари за различните тела трябва да енякъде по темите във форума, но не знам точно къде и не ми се търси.
    Не че всички са маскари, но има доста случайни и не толкова случайни за които заблудата(измамата) на клиента-потребител вече се е превърнало в професия.И това не е само в климатичния бизнес...

    П.П. не съм я прекъснал, от време на време ми се случва да ударя без да искам съседното копче на "е"-то или "я" -то което автоматично означава публикуване.

    На този форум му е хубавото, че три дни след публикуване не можеш да си затриеш или промениш поста та се вижда какво си казал преди време...

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #834

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Нищо не каза.Кой ще дава пари за такива машини.Те за новите над 90% от фирмите нямат за да ги поддържат ти искаш за втората употреба.Печлаба батка, печалба.
    Иначе ако търсиш все ще намериш някой който ще ти обещае "връзване/качване" на стенд за да ти вземе парите.То след като се заговори в този форум, ч
    ииииии по нататък че нещо си прекъсна мисълта

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    10
    #835

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Даааа. Ми то тогава излиза че купуваш котка в торба. Продали са ти я за персииска ти отваряш чувала в къщи и от вътре излиза улична превъзходна!!! Тя се оказва сладко коте и си казваш е такъв му е късмета ще бъде домашняр. Но май е малко кофти щото все пак си платил за персиика. Та в тоя ред на мисли сигурно е имало хора на които са им докарали климите, монтирали, свързали, а те не тръгват ..... и ко праим сега? Ако е нов добре - носим следваща бройка ами при втората друга бройка (същия модел, вид и тн.) - едва ли. Направо не мога да повярвам, че ще го донесат и монтират без да имат идея дали ще тръгне, или пък ще шуми, вибрира. Аз купих един Дайкин на тъщата но хората ми казаха че те са го продали нов а после са си го купили обратно работещ.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #836

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от KOTARAK13
    Даааа. Ми то тогава излиза че купуваш котка в торба. Продали са ти я за персииска ти отваряш чувала в къщи и от вътре излиза улична превъзходна!!! Тя се оказва сладко коте и си казваш е такъв му е късмета ще бъде домашняр. Но май е малко кофти щото все пак си платил за персиика. Та в тоя ред на мисли сигурно е имало хора на които са им докарали климите, монтирали, свързали, а те не тръгват ..... и ко праим сега? Ако е нов добре - носим следваща бройка ами при втората друга бройка (същия модел, вид и тн.) - едва ли. Направо не мога да повярвам, че ще го донесат и монтират без да имат идея дали ще тръгне, или пък ще шуми, вибрира. Аз купих един Дайкин на тъщата но хората ми казаха че те са го продали нов а после са си го купили обратно работещ.
    Е не е точно така.Връзват ги и ги пробват дали работят, но да ти гарантират параметри...няма как да ти продадат неработещ климатик.Просто е възможно леко да са те поизлъгали.Пък и си имат по опитни техници които знаят кой модел вътрешно тяло с кой модел външно може да тръгне и ако има желаещ да купи някой модел от който нямат еднакви тела -комбинират различни съвместими тела, като нямат от един и същи модел...
    Търговците винаги са били "комбинативни"...

    Като тръгнеш да купуваш пишеш името на фирмата в Гугъл и виждаш колко "пострадали" има от нея и тогава решаваш дали да купиш...

    За втора употреба мисля можеш да се довериш на Aleksandars като специалист и консултант и монтажник при покупката-няма да те подведе и ако се опитат да те "метнат" ще ти каже.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    10
    #837

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Това с гугъла е ясно но не е много надеждно. Не всички се оплакват в нета, а на всичко отгоре се намират и такива който поради разни причини плюят неоснователно. Предпочитам другият подход - човек препоръчан от форума като Сашо не като Ванко обаче Пловдив е много далеч от Варна.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #838

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    да ама нямаме двойник на Aleksandars за северна България.

    или трябва да му организираме някой тур на север за 10-20 монтажа, предполагам ще се намерят хора а и всички ще са щастливи.

    мен ме изненадоха като питах за нов климатик за гаранция, камо ли за втора. justify е прав трудно е да си намериш фирма.
    отделно втората е по-добре защото нов климатик могат да ти кажат ако не тръгне - ще го носим за 30 дни в сервиза , ти си си платил тази бройка в това отношение втората потреба е по-добра.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    10
    #839

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Аааа не. 30 дни в сервиза - ам бой? Досега винаги съм давал по сто лева и като заработи климата плащам. А сервиз не ми се е налагало да ползвам - сигурно затова живея субеждението яе всичко е цветя и рози.
    А колкото до Сашо предлагам да го клонираме и да го разселим поне в областните центрове - тази държава има нужда от повече ХОРА с главно Х.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    20
    #840

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Вчера се сдобих с Тошиба 225JDR ,дано ме стопли през зимата.Благодарско на Сашо (Aleksandars) за монтажа .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 102 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе