Страница 92 от 102 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1528
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1366

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Айде, честито. виж ти, даже и работи /шегичка/

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #1367

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    При 38-40C външна темп. и зададени 27C вътре, средно за 6 дни консумацията беше около 190W/h

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #1368

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от silver1
    Ето ги и моите снимки NATIONAL CS-X255A
    Честито много хубава машина и икономична

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    10
    #1369

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    не си купувай от него нищо.рискуваш зимата да ти е топло,лятото студено и да не можеш да чуеш как работи климатика.на такива кат него повече от 1500-2500 лв. за клима не давам..............
    Градски аз от теб се подведох

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #1370

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от silver1
    При 38-40C външна темп. и зададени 27C вътре, средно за 6 дни консумацията беше около 190W/h
    Разбирам желанието ти да се похвалиш, ама айде малко по-обективно! Колкото и горещо да е било ( не пише за кой период от месеца се отнася), температурата да е била най-много 5-6 часа от денонощието 38-40 градуса, а през малките часове на нощта е падала сигурно и под 27 ... така че климатикът една не малка част от времето просто не е работил.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1371

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    при тая консумация и този коп на тая машинка изкарва поне 1 киловат студено с тази консумация, което е над минимума на климатика и под номинала - не е бил натоварен.
    така че е работел нонстоп определено.
    дал не говоря глупости ?

    не знам колко загуби могат да се препишат на трафа? някой да има замерванки?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1372

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Моя при изключен климатик показва 19W, a като е достигнал температурата,изключи и почне да превърта въздуха консумира 24W.Това обаче рядко става,щото минимума му е 300W.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #1373

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Моя при изключен климатик показва 19W, a като е достигнал температурата,изключи и почне да превърта въздуха консумира 24W.Това обаче рядко става,щото минимума му е 300W.
    Може и да греша, но на повечето клими, само вентилатора харчи 25W. Ако и замера на трафа ти е правилен, то 19+25=44W

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1374

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    25 вата максимално, когато не работи компресора, турбината е на минимум.Моя ТОШО ІІІ при неработещ компресор през зимата, заспива на 7-8 вата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #1375

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Разбирам желанието ти да се похвалиш, ама айде малко по-обективно! Колкото и горещо да е било ( не пише за кой период от месеца се отнася), температурата да е била най-много 5-6 часа от денонощието 38-40 градуса, а през малките часове на нощта е падала сигурно и под 27 ... така че климатикът една не малка част от времето просто не е работил.
    Както сам се досети, това са пикови температури през деня и със сигурност не са за 5-6 часа (при зададена температура от 27 градуса вътре, външните държат над нея около 10 часа)....и какво толкова необективно видя в израза "СРЕДНА КОНСУМАЦИЯ" незнам. Периода е 23-29.07.....ако беше проявил конструктивно любопитство-за какво помещение става реч (32м3), щеше да ти е по-ясно защо е толкова консумацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #1376

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Направих си труда да проявя конструктивно любопитство, като прегледам по-старите ти постове. Някои факти ме безпокоят с верността си, а от там и силно спада и доверието ми към всяка твоя публикация. Пишеш, че периода на замерите ти в горещините е бил в края на юли, но според един друг твой пост, ти си станал горд собственик на Национала едва на 4-ти август. На кое да вярвам?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #1377

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Направих си труда да проявя конструктивно любопитство, като прегледам по-старите ти постове. Някои факти ме безпокоят с верността си, а от там и силно спада и доверието ми към всяка твоя публикация. Пишеш, че периода на замерите ти в горещините е бил в края на юли, но според един друг твой пост, ти си станал горд собственик на Национала едва на 4-ти август. На кое да вярвам?
    Не се безпокой толкова силно...няма лъжа-няма измама, за всяко нещо си има логично обяснение-моя грешка в отброяване седмиците назад...значи брой периода 06-12.08
    Кажи сега кои други факти толко много те безпокоят, че чак доверието спада!?

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1378

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    възможно е и просто защото 27 не е нещо кой знае какво на мен ми е топло на толкова. 24-25-26 са ми летните температури.
    лятото няма смисъл да се тровите за консумации и на кой по малко му гори : нека паднат малко температурите
    мир?!?

    мен ме е яд че ме хвана някакъв грип освен че не можах да ходя на плаж във Варна, ами и не можах да пообиколя фирмите за да поразгледам за някое скрито съкровище

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #1379

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    възможно е и просто защото 27 не е нещо кой знае какво на мен ми е топло на толкова. 24-25-26 са ми летните температури.
    лятото няма смисъл да се тровите за консумации и на кой по малко му гори : нека паднат малко температурите
    мир?!?
    Да...тая мисъл за консумацията през зимата повече ме занимава и несъмнено е по-важната.
    Но каквато-такава! То трябва да се мисли преди а не после. Аз за мен си го измислих. Ще пиша непременно как вървят нещата, защото основната движеща сила беше любопитството-това, че е японка на 100v с висок COP ме провокира силно )))

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    3
    #1380

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Здравейте! Някой може ли да ми даде инфо за една антика - National CS-TG32S2. Търсих в , но нищо... Наличен е в апартаментът на родителите ми, но ми стана интересно какви са му показателите, на колко години е вече и като цяло що за машина е. Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 92 от 102 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе