Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 106

Дойде края на климите втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #16

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Хора , запазете спокойствие и без обиди. Нека запазим доброто петъчно настроение (не, че утре не е работен ден).
    kasape Той иска мен да накажат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #17

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    VeleV.Klima, незнам откъде идва това систематично хапене по употребяваните клими-толкова много ли те бъркат-и беше предупреден да бягаш, като от огън от разисквания свързани с тях-и хоп цяла тема.Ма от Япония не идват само употребявани,но и нови неща.Вярно,че няма разработен пазар за Мидея и Краун втора ръка,а за японски-защо ли?
    Ако някога ми дотрябва Мидея-обещавам,че ще се допитам до теб.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Вижте какво ето ви линк към брояча на саита ми от 2003 когато продавах такива клими вижте сами че съм предлагал такива http://bgcounter.com/?sts,summary,,,,airclima
    Нямам нищо против тия клими а не сами никва конкуренция. Това за забраната го потвърди и един колега който работи в такава фирма.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #19

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Тази информация е вярна донякъде, но не точно. Има временна забрана на износ на каквито и да е стоки от Япония, независимо за къде.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #20

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Велев е прав, че не са конкуренция. Втората употреба да заема максимум 5% от пазара. Погледнете фасадите. Повечето предпочитат новичко, макар и Мидеа, отколкото 7-8 годишен климатик, колкото е средната им възраст.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #21

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Велев е прав, че не са конкуренция. Втората употреба да заема максимум 5% от пазара. Погледнете фасадите. Повечето предпочитат новичко, макар и Мидеа, отколкото 7-8 годишен климатик, колкото е средната им възраст.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #22

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Аз японския климатик и автомобил не бих го заменил за нищо,поради простата причина,че все още нямат алтернатива за здравина и надеждност.Пък и да светят,да светят......колко да светят 1-2 години, то горе-долу толкова време минава докато дойдат до нас потребителите,надявам се да не ги вадят от Фукушима все пак

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #23

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Велев е прав, че не са конкуренция. Втората употреба да заема максимум 5% от пазара. Погледнете фасадите. Повечето предпочитат новичко, макар и Мидеа, отколкото 7-8 годишен климатик, колкото е средната им възраст.
    В Пловдив има доста монтирани "втора ръка" бачкат като за последно трафовете "греят" просто идилия ,комшият под мен има две LG-та с траф за "япоснкият пазар" няма такъв трактор добре че го ползва само за охлаждане и имам добра дограма по отношение на вноса от Япония той винаги е бил нелегален според мен вноса няма да спре а дори в страна като България ще се увеличи !!! Никъде в Европа не съм видял климатик на 100V 60HZ освен в БЪлгария това е като нелегалният внос на цигари същотото е ! Дано скоро влезнем в шенген и малко по малко ще намалее вноса

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #24

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Te LG-тата са от най-японските климатици,нищо че са на 100 волта и да не говорим,че въобще не могат да се сравняват с марки като Toshiba,Sanyo,National...

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #25

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Alex06
    Аз японския климатик и автомобил не бих го заменил за нищо,поради простата причина,че все още нямат алтернатива за здравина и надеждност.Пък и да светят,да светят......колко да светят 1-2 години, то горе-долу толкова време минава докато дойдат до нас потребителите,надявам се да не ги вадят от Фукушима все пак
    В часовете по физика къде беше или пак избяга от час
    Както се очертава ще местят цялото Токио защото е само на 240 км от централата познай колко "евтини" и "нови" клими ще се появят на Българският пазар и простия и гладен народ купува и купува

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #26

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Илия, та на колко херца казваш са японските клими. В тоя форум периодично се появява някой "знаещ" и почва да ръси бисери....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Някои хора тотално изперкаха на тема "радиация". Тези поне, които са ходили в казармата, трябва да са чували за така наречената "дезактивация" - къпане на техниката със специални разтвори. Това, че японците ги удари земетресение, не означава, че ги е ударило в мозъците и са тотално оглупели да допуснат износа на нещо, което даже и намирисва на радиация. Нали ще си затворят външния пазар за години напред! А ако някой бюрократ от Брюксел си е сложил дебела ламарина на задника, бих му напомнил, че те забраниха и употребата на криви краставици.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #28

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Илия, та на колко херца казваш са японските клими. В тоя форум периодично се появява някой "знаещ" и почва да ръси бисери....
    100/200V 50/60 Hz В зависимост от района

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    100/200V 50/60 Hz В зависимост от района
    Примера ти за херцовете е точно толкова обективен колкото и целият ти първи пост.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    100/200V 50/60 Hz В зависимост от района
    Какви 200V в Япония са те патили??? Погледни тук: http://www.kropla.com/electric2.htm и тогава пиши!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертор нов или втора употреба за 40 m2
    От TI_GONISH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-11, 14:08
  2. Дъно S.939 Втора употреба
    От vasko__2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 18:52
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе