Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 106

Дойде края на климите втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #46

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    "Дойде краят на климатиците втора употреба". Е, и?! Какво да правим сега - да ликуваме или да слагаме жалейките? Ако е дошъл краят - какво от това? Ще настъпи нова финансова криза?! А, ако не - какво от това? Търговията с Япония ще процъфти? Не схванах смисъла на всичкото това говорене.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #47

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    "Дойде краят на климатиците втора употреба". Е, и?! Какво да правим сега - да ликуваме или да слагаме жалейките? Ако е дошъл краят - какво от това? Ще настъпи нова финансова криза?! А, ако не - какво от това? Търговията с Япония ще процъфти? Не схванах смисъла на всичкото това говорене.
    Гледай ся, идеята е враговете на японските клими да злорадстват тука, а поклонниците им да се съпротивляват със зъби и нокти. Форум кат форум бе.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #48

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За 40-те и по големите машини са така -на 200v. са,но има и някои 40-и и на 100v.навярно според мощноста на климатика и ампеража който използват.
    .....
    Добре де хора, обяснете как се захранват тия машини! На колко фази работят и откъде вземат напрежение, когато мрежата там е на 100V фазно напрежение?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #49

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Това съм го писал в един много стар пост. Ел. захранването е подобно на това в САЩ, по основната мрежа е 200 волта, а разклоненията които са към сградите се намалява на 100 волта, за това по домовете и офисите е по 100 в. , но технически лесно може да се инсталира контакт по който напрежението е 200 в.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Това съм го писал в един много стар пост. Ел. захранването е подобно на това в САЩ, по основната мрежа е 200 волта, а разклоненията които са към сградите се намалява на 100 волта, за това по домовете и офисите е по 100 в. , но технически лесно може да се инсталира контакт по който напрежението е 200 в.
    В сградите паралелни мрежи ли се изграждат - за 100 и за 200V? Дай някой линк ако имаш, да видим тая японска електромрежа как изглежда.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #51

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Като гледам този контакт, ще става за профила на 100v. и 200v. щепсели,но на него е изписано 125v. до 15А. а има и контакти само за 100v. профил.Наистина как става превключването или тези на 200v.са като нащо на 380v. както спомена и Сашо. : и вторият:където го е дал колегата estqwerty.Друго интересно при модела RAS-401UDR и 402UDR като са от една година,но явно еденицата отзад показва,че е на 100v,а 2 отзад,че е на 200v.,като първият работи с 10.8А а вторият с двойно по малко 5.47А.
    Ето Lupus още по темата-наскоро се дискутираше:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg475937 и тук:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg478060 дано и Сашо се включи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #52

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    В сградите паралелни мрежи ли се изграждат - за 100 и за 200V? Дай някой линк ако имаш, да видим тая японска електромрежа как изглежда.
    В Тайван по точно в Тайпе например в хотела имаше и за двете напрежения контакти 100 и 200 волта, но бяха различни ,че да не се бъркат.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #53

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Гледай ся, идеята е враговете на японските клими да злорадстват тука, а поклонниците им да се съпротивляват със зъби и нокти. Форум кат форум бе.
    Не е вярно. Явно са забранили продажбата на старо в БГ и ще плащаме само нови,а после ще ги продаваме на японците.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #54

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Май започвам да схващам какво става и истината се крие тук:
    Note that currently all new American buildings get in fact 240 volts split in two 120 between neutral and hot wire. Major appliances, such as virtually all drying machines and ovens, are now connected to 240 volts. Mind, Americans who have European equipment shouldn't connect it to these outlets. Although it may work on some appliances, it will definitely not be the case for all of your equipment.
    Имат някаква странна система, според която подвеждат в сградите 2 фази, нула и земя. Това 200V за тях е линейното напрежение (при трифазната система в Европа - 380V). В контакта на снимката горе са изведени двете фази и нулата, а на този от долната снимка - фаза и нула. И на двата контакта защитното заземяване е на клемата отдолу.
    Доста неща могат да се прочетат тук: http://users.telenet.be/worldstandar...city.htm#plugs

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #55

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Илия, та на колко херца казваш са японските клими. В тоя форум периодично се появява някой "знаещ" и почва да ръси бисери....
    явно не следиш постовете на Илия ,той отдавна е център на внимание и неоспорим "капацитет"

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #56

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    явно не следиш постовете на Илия ,той отдавна е център на внимание и неоспорим "капацитет"
    и след "дълбок " анализ на постовете ми Alexi научи ли нещо приятел?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #57

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    специално аз нищо ново .. но пък ако не ти е ясно нещо ,питай

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #58

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    специално аз нищо ново .. но пък ако не ти е ясно нещо ,питай
    аз не се притеснявам като не знам нещо да питам или ако не съм прав да си разбера грешката
    доста неща научих за климатиците във форума тук има много добри експерти и доста неща които не ми бяха ясни ги разбрах тук
    p.s Мисля че доста разводнихме темата нека да говорим само за конкретени неща свързани с климатиците втора употреба

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300696350[/time]_________________________________________________

    Личното ми мнение е че трябва да се забрани вноса на климатици втора употреба със неясни вносители и гаранция като разбира се не подценявам достойнствата на климатиците 100V
    Ако все пак има голям интерес към нови или втора употреба климатици от Япония всичко трябва да е регламетирано и да отговаря на БДС и EN както и на изискванията за безопастност и т.н според мен не може външен траф монтиран от които си иска и къде си иска тези неща трябва да са вградени в самият уред без външен монтаж , когато всичко по отношение на вноса , гаранцията и нормите бъде изпълнено няма нищо против тяхната продажба и клиентите ще са спокойни и продавачите доволни !

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #59

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    здравейте изчетох предишните 5 напрегнати страници. паднала е веселба

    мисля че ще е по-опасно да се ползват новопроизведени клими , със старите като ги минем с водоструйка няма да има проблеми с радиацията ,махаме калта и сме в играта - лично аз ще чакам първите контейнери.
    докато при новите машини може да има натрупване в мат-ряла на радиация и няма да има как да се измие с една две кофи вода.

    все пак разчитам че японците имат поне малко акъл в главите си и каквото и да се произвежда ще е чисто.
    няма да правят както руснаците жилища и лъжици с скрап от чернобил.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #60

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Абстрахийрайки се от факта нов или втора употреба, както и Японски \ Китайски, определено смятам, че здравето ми е далеееееч по важно. Съ сигурност ще имат повешини нива на радиоактивност, въпроса е колко, но пък и чесно казано не ми се рискува. Всеки сам да си прави сметката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертор нов или втора употреба за 40 m2
    От TI_GONISH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-11, 14:08
  2. Дъно S.939 Втора употреба
    От vasko__2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 18:52
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе