Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 106

Дойде края на климите втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #31

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Какви 200V в Япония са те патили??? Погледни тук: http://www.kropla.com/electric2.htm и тогава пиши!
    ОФ кво да обяснявам няма смисъл според теб напрежението в България е само 230V?? Много си зле върви прочети малко електротехника и ела да говорим
    п.с Прекалено много се доверявате на Японската техника там не работят някакви извънземни а хора като нас

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    200 V има в Япония. Големите машини са на 200 V. А относно честотата... всички работят идеално както на 50, така и на 60 Hz, та този довод падна отдавна.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #33

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    ОФ кво да обяснявам няма смисъл според теб напрежението в България е само 230V?? Много си зле върви прочети малко електротехника и ела да говорим
    ...
    А какво според теб е напрежението по стандарт в България??? Не знам кой трябва да чете, но форума наистина не е място за ръсене на глупости. Все пак тук хората влизат, за да получат достоверна информация!
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    200 V има в Япония. Големите машини са на 200 V.
    .....
    Би ли посочил източник и да уточниш какво точно имаш в предвид? Защото и в БГ се ползва 380V, но това е линейно напрежение. В бита по принцип се ползва фазно напрежение 220V (една фаза и нула + заземяване).

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #34

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Примера ти за херцовете е точно толкова обективен колкото и целият ти първи пост.
    Малко количество радиация, по всяка вероятност от Япония, е било засечено в Сакраменто, Южна Калифорния, предаде Ройтерс, като се позова на правителството на САЩ. Агенцията за защита на околната среда и министерството на енергетиката съобщиха, че радиоактивните частици съвпадат с онези, изпускани от претърпялата авария японска атомна електроцентрала "Фукушима 1". Засеченото равнище на радиация в Съединените щати и в американските територии в Тихия океан не представлява причина за безпокойство, увериха
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300528329[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А какво според теб е напрежението по стандарт в България??? Не знам кой трябва да чете, но форума наистина не е място за ръсене на глупости. Все пак тук хората влизат, за да получат достоверна информация! Би ли посочил източник и да уточниш какво точно имаш в предвид? Защото и в БГ се ползва 380V, но това е линейно напрежение. В бита по принцип се ползва фазно напрежение 220V (една фаза и нула + заземяване).
    фазово 220V и линейно 380V стандарт по БДС EN и точно за битови абонати !!!! То си личи кой пише глупости !

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    @ilia1984,
    Ти четеш ли какво се пише по темата? Или само си чешеш пръстите в клавиатурата? Кое е глупост според теб? Нали говорим за климатици за битови нужди или аз нещо не съм разбрал? Дай ми пример за внесени от Япония климатици за битови нужди, захранвани от трифазна мрежа? Кога в България за битови нужди се ползва трифазна мрежа? Посочи ми един битов прибор с трифазно захранване? В България се ползват за захранване и други напрежения - за контактната мрежа на тролеи и трамваи се ползва 660V, контактната мрежа на БДЖ е на 20-25KV. Но за тях ли става дума тук??? Въобще стандарт отварял ли си през живота си?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #36

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Моля, спазвай добрия тон!
    Различните позиции не са повод за обидни определения.
    Крис

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Много си зле повече няма какво да кажа
    Наистина е по-добре да замълчиш и да не се излагаш повече! И не защото аз съм зле с електротехниката (имам завършен техникум по електротехника, висше по електроника), а защото нямаш нужната компетентност за този разговор!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #38

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    И още информация за тези които не са ходили в казармата и най-вече за Ilia 1984: Дезактивация - съвкупност от мероприятия, които се провеждат за отстраняване на радиоактивните вещества от замърсени: техниката, МПС, сгради, съоръжения и др.Методите са:механичен,химичен,физичен,сорбционен,йоннообменен, колоидно-химически.Радиоактивното замърсяване включва частици от ядреното гориво и частици от вторичната активност (в резултат на индуцираната радиоактивност)и е много опасно ако попадне в живи клетки(човешки,растителни,животински, но най-вече се поглъщат от организми в ембрионален стадий),а в климатиците и колите няма живи клетки,така че уважаеми Ilia 1984,занапред избягвай определения от рода на "простия и гладен народ" защото Ние Българите,може да имаме доста недостатъци,но не сме прости!!!


  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #39

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Втори твой пост в тази тема се налага да търпи корекции.
    Без значение кой прав и кой не - подобен език, обиди и заяждания към събеседника НЕ СА ПОЗВОЛЕНИ!

    Съжалявам - 3-дневно наказание, което се надявам да използваш по подходящия начин и да се върнеш помъдрял във форума.

    Крис


    Едит - След проведен културен разговор, наказанието е намалено на 24 часа.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Би ли посочил източник и да уточниш какво точно имаш в предвид? Защото и в БГ се ползва 380V, но това е линейно напрежение. В бита по принцип се ползва фазно напрежение 220V (една фаза и нула + заземяване).
    По-добре Сашо да се изкаже. Знам само, че климатици от 40-ка нагоре обикновено са на 200 V, тук някои даже ги монтират без траф, което е грешка. Не знам дали всяко домакинство в Япония има и 200 V в дома си.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #41

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Относно забраната .bbc Потвърдиха за радиационни изменения на някои продукти внос от ЯПОНИЯ.
    Справка станицата на bbc-на 32 езика е.
    Луфтханза отказва полети до Токио.Полети само до Нагоя и Осака.Изводи си правете вие.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #42

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И кое от тях се ползва в бита и в частност за захранване на климатици?
    за да ти обясня трябва да почна от производство , пренос ,разпределение и най накрая битов абонат учи се в Техникумите
    п.с лично за мен Японските климатици са много добри но това вече е друга тема

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    за да ти обясня трябва да почна от производство , пренос ,разпределение и най накрая битов абонат учи се в Техникумите
    п.с лично за мен Японските климатици са много добри но това вече е друга тема
    Ограничи се до битовия абонат и японските климатици. Че както си го подкарал ще стигнеш до Светото писание и историята за Адам и Ева.
    Всъщност нещата намират добро обяснение тук: http://www.segabg.com/online/new/art...d=5&id=0000701

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #44

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Досега се наложи да затрия 3 поста в тази тема и да направя забележка на 2-ма участника.
    Единият е наказан с 3-дневна почивка, другият с предупреждение.

    Следващия пост, който се наложи да претърпи корекции поради нарушение на правилата на форума ще е необходимата предпоставка тази тема да бъде затворена...

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #45

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    По-добре Сашо да се изкаже. Знам само, че климатици от 40-ка нагоре обикновено са на 200 V, тук някои даже ги монтират без траф, което е грешка. Не знам дали всяко домакинство в Япония има и 200 V в дома си.
    За 40-те и по големите машини са така -на 200v. са,но има и някои 40-и и на 100v.навярно според мощноста на климатика и ампеража който използват.

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Досега се наложи да затрия 3 поста в тази тема и да направя забележка на 2-ма участника.
    Единият е наказан с 3-дневна почивка, другият с предупреждение.
    A ни успокояват от няколко дни,че близоста на Луната нямало да ни повлияе-да ,ама не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертор нов или втора употреба за 40 m2
    От TI_GONISH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-11, 14:08
  2. Дъно S.939 Втора употреба
    От vasko__2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 18:52
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе