Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 127

Избор на климатик за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #16

    Re:Избор на климатик за отопление

    в смисъл климатика да е в едната а бебето в съседната не където е климатика. Какво ще кажете за хитачи

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:Избор на климатик за отопление

    С тази 18ка за 22м2 го засилвате доста а и цената е над 2000лв мисля че това което съм предложил е перфектен варянт и то с голям запас.
    Хитачи не вчера се занимавах с едно 14H1 при 15градуса външна не може да дигне повече от 28бара.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #18

    Re:Избор на климатик за отопление

    зимата когато не е палено температурата в стаите не пада под 8 градуса. проблем ли е ако е по голям. И аз съм се насочил към дайкин или фуджицу. Трябва ли да се сложи 30 процента отгоре върху номинаното

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #19

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от esso
    в смисъл климатика да е в едната а бебето в съседната не където е климатика.
    Точно така.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    С тази 18ка за 22м2 го засилвате доста а и цената е над 2000лв мисля че това което съм предложил е перфектен варянт и то с голям запас.
    Не Велев. Става въпрос за къща. Аз живея в къща и знам как се топли. Отделно че височината е 3,2м.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #20

    Re:Избор на климатик за отопление

    Защо трябва да е в друга стая детето от тази с климатика колеги?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Като гледам какви цени имат LTC във Франция, тука може би ще са в диапазона 3000-3500лв.
    Ема, ти си погледнал само цените на LT, погледни да видиш, че цената на 12LGC също е двойна на тази в Бг -1229 евра. http://www.climshop.com/climatiseur-...l-217_257.html
    Ако погледнеш ще видиш, че при -7 мощността на LU в сравнение с LT е в -200 вата(3800вата номинал), другата разлика е в умното око и третата е че е до -15 градуса.Разлики в Кг, компресори и други не ги кометирам, но като резултати са близко.
    Пепел ти на устата за цената...

    Цитат Първоначално публикувано от esso
    зимата когато не е палено температурата в стаите не пада под 8 градуса. проблем ли е ако е по голям. И аз съм се насочил към дайкин или фуджицу. Трябва ли да се сложи 30 процента отгоре върху номинаното
    взимай 50-ката дайкин която ти предложи gnf.Ще топли доста добре и ще си доволен, отгоре на всичко има и енергоспестяващо око.Тошибата също може да върши работа ако не я изключваш и най-хубавото й е че има плазма което за мен е най-големия плюс за детска стая/спалня.

    Според мен може да изчакаш и 12LT, но тя няма да е по-силна от тошибата дайскекай 3 модела 13-ка и фуджитсуто няма плазма и най-вероятно ще е на същата или по-скъпа цена с монтажа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #22

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от esso
    Защо трябва да е в друга стая детето от тази с климатика колеги?
    Защото климатика съсздава течение, което никак не е добре за бебето, освен ако не искаш да прави често плевмонии .
    Стаите ти са прекалено малки за да ги събереш на едно място.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Re:Избор на климатик за отопление

    ... Освен това, децата обичат да спят на по-хладно. Ако се ползва една машина от другото помещение ще идва топлинка и до стаята на детето, но няма да е много топло.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    51
    #24

    Re:Избор на климатик за отопление

    мога да смъкна до 40 см от тавана 8,4 м3

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ема, ти си погледнал само цените на LT, погледни да видиш, че цената на 12LGC също е двойна на тази в Бг -1229 евра. http://www.climshop.com/climatiseur-...l-217_257.html
    Ако погледнеш ще видиш, че при -7 мощността на LU в сравнение с LT е в -200 вата(3800вата номинал), другата разлика е в умното око и третата е че е до -15 градуса.Разлики в Кг, компресори и други не ги кометирам, но като резултати са близко.
    Пепел ти на устата за цената...
    Да, не съм гледал цените на други модели, дано са близки като тамошните само, че в лева.
    Аз разликите между моделите ги знам

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26

    Re:Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Защото климатика съсздава течение, което никак не е добре за бебето, освен ако не искаш да прави често плевмонии .
    За жалост си много прав. И мен ме притеснява течението, което създава климатика. И ние с жена ми чакаме дете. Стаите в къщи са сравнително малки и каквото и да си говорим, течение се усеща. Аз ще заложа на по-дебела изолация на стените, щото къщата ми е много студена и 1-ва(по възможнст) или 2-ра степен на турбината. Ако в студените дни ми се наложи да повишавам степента на вентилация, с цел ударно затопляне преди къпане на бебето или щот' не можем въобще да се стоплим при тази ниска степен на вентилиране - sorry, но климатика ще има дълга почивка, а аз ще посетя някое от "Техно"-тата за да си осигуря алтернативно отопление.

    П.П. За да не разколебая esso, а и за свое успокоение ще отбележа, че мои приятели отглеждат 2 малки деца, отоплявайки се с три климатика и казват, че няма проблем за децата, а и поддържането на относително константна температура от климатика си е голям плюс за здравето им.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #27

    Re:Избор на климатик за отопление

    50-ката на Дайкин е прекалено голяма за тези малки стаи. Не прави грешката да слагаш такъв в твоите условия. Не че климатика е лош, но има доста силна струя и освен това не е от най-тихите, все пак е 18-ка. Изчакай все пак да излязат LT моделите и ако цената не те устройва (за което се съмнявам) ще мислим друг вариант. Новите модели трябва да излязат скоро.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #28

    Re:Избор на климатик за отопление

    О да! Преди да се мисли за каквито и да бил кклиматици е добре да се направи възможно най-много за топлоизолация и дограма. По-хубаво от това няма, защото тя не иска повече разходи след това. Какъвто и климатик да сложиш ако топлината бяга от къщата смисъла е минимален, а като сложиш топлоизолация и дограма може да си купиш по-ефтин климатик

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #29

    Re:Избор на климатик за отопление

    Аз ли не мога да смятам или човека е дал грешни размери. 2 стаи по 11кв. на 3,2м. височина са 70,4куб.м. в къща, като разделим 5800 на 70,4 получаваме 82,38 вата на куб.м.(това ако е много мощно), освен това двете помещения са преходни и може да има разлика в t в едната стая. Бил съм в помещение пак в къща точно с такава кубатура тази година с Дайкин FTX50GV и изобщо не е голям за стаята. Ако смъкне тавана с 40см, това вече е друг въпрос, тогава да слага по-маломощен климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #30

    Re:Избор на климатик за отопление

    Е да ама 5 800 е при 7 градуса навън, когато станат минус 7 най-вероятно са малко повече от 3. Освен това може да изненадам, ама в някой препоръчки за грубо изчисление за монтаж на климатици се твърди, че за пълно обезпечение са необходими по 100 вата на кубик.

    Те разбира се не са много валидни, защото начините за строителсво се измениха и вече по-усилено се използва топлоизолация, но при всички случай с един климатик отопление на две стаи е трудна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От mangas82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 95
    Последно: 13-12-14, 23:57
  2. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 09:27
  3. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39
  4. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 09:29
  5. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе