Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #61

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Вероятно става въпрос за правописна грешка, колегата е изпуснал едно "не". Някои модели имат тази екстра да избягват хората в помещението защото това създава дискомфорт. Има и хора с отклонения, които си настройват струята срещу себе си и то не само в момент когато идват от студено и искат по-бързо да се стоплят, а така по цял ден да си дремят. Трудни са за разбиране.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #62

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    "не" - наистина съм го пропуснал ... ;(

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #63

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    mhkolkewv,Един бърз въпрос,моля:Вие нормален ли СТЕ?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1316280928[/time]_________________________________________________

    Що не затворите тази тема не мога да разбера , при положение ,че вече е обсъдено явлението БЕБЕ и КЛИМАТИК,продължавате да пишете разни там оферти и предложения.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    mhkolkewv,Един бърз въпрос,моля:Вие нормален ли СТЕ?
    Що? Вие психиатър ли сте?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #65

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте, отново!
    Не съм писал 2-3 дни, защото бях зает с допълнително ограмотяване в сферата на климатизаторите - 154 страници тема "Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г." се чете доста време - и обобщаване на най-често препоръчваните модели климатици във форума.
    Общо взето стигнах до следните модели, които влизат в моя ценови диапазон:
    General-Fujitsu, ASHB09LDC - 1485 лв. с монтаж!
    • Безшумна работа 20dB /Май четох оплаквания от външното тяло/
    • Плазмен филтър за пречистване на въздуха
    • Нисък минимум – 0.50, EER 4.26, COP 4.44
    Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZG-S – 1345 лв. без монтаж!
    • Безшумна работа 21dB
    • Няма плазмен филтър, има система против алергени
    • Нисък минимум – 0.50, EER 4.55, COP 4.35
    Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA – 1100 лв. без монтаж!
    • Безшумна работа 19dB
    • Няма плазмен филтър, има антиалергичен ензим
    • По-висок минимум – 0.90, EER 4.59, COP 4.57
    LG CA09AWR – 1400 лв. с монтаж! Много фешън според жената
    • Безшумна работа 20dB
    • Има плазмен филтър
    • По-висок минимум – 0.89, EER 4.10, COP 4.28
    Sharp, AY-XP9LSR – 950 лв. без монтаж!
    • По-шумна работа 26dB
    • Няма плазмен филтър, има Plasmacluster Йон Технология
    • По-висок минимум – 0.90, EER 3.25, COP 3.72
    Фаворити като че ли са ми 09LDC, Мицубиши Хеви и Шарпа. Последният е най-евтин, но е с висок мининум и може да се окаже, че работи он/офф. Първият има плазма филтър, който не е особено важен, тъй като е по-добре да си взема отделно машинка за пречистване на въздуха за 100-тина лева и 300-400 лв. по-евтин климатик. За Мицубишито срещнах само положителни отзиви... Моля помогнете ми с мнение.
    Поздрави!

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #66

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Данните за Електрик-а не са ти верни.Не знам откъде си ги гледал,но минимума му е 1.3кВ на отопление.Най-точни данни от тук .Даже наскоро някой беше написал тук във Форума,че този висок минимум се усеща и е дразнещ,точно за същия климатик.Пък и с тази малка стая,а и искаш да го ползваш есента,пролет и лято.Есента и пролетта ще работи постоянно он/оф,а пък лятото с този 1.1 кВ на охлаждане има вероятност да се усеща студената струя в тази малка стая.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #67

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Данните за Електрик-а не са ти верни.Не знам откъде си ги гледал,но минимума му е 1.3кВ на отопление.Най-точни данни от тук .Даже наскоро някой беше написал тук във Форума,че този висок минимум се усеща и е дразнещ,точно за същия климатик.Пък и с тази малка стая,а и искаш да го ползваш есента,пролет и лято.Есента и пролетта ще работи постоянно он/оф,а пък лятото с този 1.1 кВ на охлаждане има вероятност да се усеща студената струя в тази малка стая.
    Благодаря за информацията. При това положение Електрика отпада. И без това не ми беше от фаворитите Иначе ти кой климатик би избрал?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #68

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Лично според мен направеното от теб сравнение е леко некореткно, защото някой климатици в списъка ти би трябвало отдавна да ги няма. Това е което имам впредивид е MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY, защото този модел вървеше май преди две три години. Новите климатици на MITSUBISHI са още по-добри от този модел, които си написал, но те не са на такива цени че да влязат в бюджета.

    Освен това е необходима малка корекция за данните на CA09AWR, защото неговия COP е 4.6, а не 4.1 както си написал. Не само това но и нивата на шум са 19dB, а не 20. Тези неща са малко относителни защото COP се мери при някакви точно определни условия, пък ниските нива на шум означават по-малко обдухване на вътрешния топлообменник. При ниско обдухване климатика работи на по-високи нива на кондензация в режим на отопление, а това от своя страна води до леко по-ниска енергийна ефективност.

    Все пак каталожните данни са един добър критерий за сравнение на климатици, но за съжаление те силно зависят от това как е направен монтаж. По принцип нещата не са така прости, както изглеждат, но аз лично бих заложил на мнението на жена ти, нищо че тя се хваща само за добрия външен вид на вътрешното тяло. Този външен вид е най-малко предимство при поставените от теб условия.

    Трябва да отбележа обаче, че смятам използването на климатик в режим на охлаждане в стая в която има бебе за рисковано начинание. На бебета нищо не може да има стане от голямата жега. Те така са живяли хиляди години и колкото да е странно са оцелели без климатик. Достатъчно е да им се предлага вода и те ако имат нужда от охлаждане ще се възползват от отправеното им предложение.

    В режим на охлаждане въздушната струя е с ниска температура и влажност и това може да не е добре, ако самото бебе случайно попадне в зона в която се разпръсква такъв въздух. Ако навън е голяма жега е много по-добре това бебе да се разхожда в парка, отколкото да седи на сянка под климатик.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #69

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ..... Ако навън е голяма жега е много по-добре това бебе да се разхожда в парка, отколкото да седи на сянка под климатик.....
    Това можеш да го напишеш примерно в БГмама и в следващите часове да се наслаждаваш на вниманието, което ще получиш, нищо че може да споменат някакви болести и отклонения, но поне ще си звезда

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #70

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Да... само трябва да си шлифова малко речника. Там не се казва "бебе", а "малкото ангелче" и прочие...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #71

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    @p.petrov_drе
    Защо не погледнеш и това


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #72

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Това можеш да го напишеш примерно в БГмама и в следващите часове да се наслаждаваш на вниманието, което ще получиш, нищо че може да споменат някакви болести и отклонения, но поне ще си звезда
    Ааа там бях вече, но понеже съм конфликтна личност, която винаги има мнение различно от общоприетото взеха че ме изгониха. Не че ме изгониха, ама се отказах и може да се каже че се разделихме по взаимно съгласие. Вече има поне три форума на същата тема, даже гледах днес един календар на форум BG-TATKO и всички тези форуми не предлагат нищо ново.

    Цитат Първоначално публикувано от EvilEyeBG
    @p.petrov_drе
    Защо не погледнеш и това
    Що се отнася до това е много по-добре да не го гледаш. Миналата година един мой далечен братовчед не ми повярва много и си купи климатик от една търговска верига. Последния път като го срещнах сподели ни лук ял, ни лук мирисал, че от неговия климатик тече вода вътре в стаята и трябва да слага кофа под него, когато го използва за охлаждане.

    Все пак избегнах да споделя с него, че проблема не е в самия климатик и той просто страда от евтин монтаж по простата причина, че той тогава не ми повярва, а какво да говорим за сега.

    Преди да завърша бих искал да напомня че е много по-добре да се намери някоя добра фирма в областта, пък тя ще има грижата за решаването на всички проблеми.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #73

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Що се отнася до това е много по-добре да не го гледаш. .....
    Все пак избегнах да споделя с него, че проблема не е в самия климатик и той просто страда от евтин монтаж по простата причина, че той тогава не ми повярва, а какво да говорим за сега.
    E... Защо да не го гледа ?!? Говорим за климатик , а не за некачествен монтаж.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #74

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Защото след това трудно ще намери сериозна фирма, която да се съгласи да направи монтаж. Тази фирма ще бъде поставеа пред свършен факт, независимо дали конкретния климатик е подходящ за нуждите му или не и след това ще трябва да носи отговорност. Много климатици имат сериозни проблеми заради погрешно изчисление, като обикновенно в този случай негатива го обира фирмата, която е направила монтаж.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #75

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Аз все си мисля, че най-подходящи за малката спалня са 09LDC и Мицубишито заради ниския си минимум или Шарпа, който е с по-висок минимум, но с по-малък капацитет.
    Днес ще ида до Габрово, за да проуча няколко фирми и да чуя мнението на техниците им.
    Поздрави, Петър Петров.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе