Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 158

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #46

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от emos

    А по въпроса за този на път да стане истерия "Коанда" ефект. Не знам кой какво е учил в гиманзията, но това, което се вижда на клипа по-горе, не е нищо друго, а потвърждение на закона на Бернули, изведен през 1738 година. Клипове в Ютуб бол, само за пояснение: лъжицата може да се разглежда като половинка от топка:
    За това си прав,emos -клипове бол.Пак ще се повторя,мисълта ми беше,че да го има този ''Коанда''ефект ни е необходима силна струя,което пък е нежелателно за климатик в малка стая в която се спи,пък и с бебе.

    Затова ми е интересно от ползватели на шарп с коанда ефект,(евентуално към ferdi ) как се усеща струята като цяло,степени на вентилация в помещение от 12-13м², сравнено с друга марка климатик,който имат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #47

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Затова ми е интересно от ползватели на шарп с коанда ефект,(евентуално към ferdi ) как се усеща струята като цяло,степени на вентилация в помещение от 12-13м², сравнено с друга марка климатик,който имат.
    Ами човека сигурно си е заковал спалнята за пода и е решил проблема

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #48

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.



    Жена ми е в 9-ти месец. В къщи се отопляваме/охлаждаме с климатици. Така смятам да бъде и занапред. Ако има проблем, за което дълбоко се съмнявам, алтернативите при мен са 2 - дръвца или да притичкам до най-близкото Техно за конвектор/радиатор. Първият вариант е свързан с много пепел и пушилка, а и вариране на Т° в широки граници, което никак не е препоръчително за бебе. Вторият е свързан с лека нервност от моя страна при плащане на сметките
    Мисля, че Mega спомена назад в темата, че е много важно къде ще се монтира вътр. тяло, за да не създава дискомфорт. Абсолютно съм съгласен. Аз ще свикна със струята на климатика, ако не е монтиран така, че да не духа директн в/у хората в помещението, но за малкото човече това може да се окаже мн. вредно.
    Имам приятели, с 2 малки деца, които ползват три климатика целогодишно. Никакъв проблем, като се има предвид, че където и да мръднат децата, все има климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Може доста да се поспекулира по въпрса. Ако си отглеждам бебето в стерилни условия с плазми, йон- и кислород-генератори, контролирана влажност, анти-бактериални материали и т.н... какво ли ще му се случи, като го пусна играе в градинката пред блока или го запиша на ясла?
    'зе му го от устъта, ва . А става и омагьосан кръг - слаба имунна система - често разболяване - антибиотици(щот' на докторите им е по-лесно) - резистентност към лекарства- разболяване - нови лекарства...красота! Поради същата причина съм изключително против поддържане на висока Т през зимата там, където се гледат малки деца - израстват кекави.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #49

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    ....... Поради същата причина съм изключително против поддържане на висока Т през зимата там, където се гледат малки деца - израстват кекави.
    Принципно педиатъра би трябвало да ти препоръча Т през зимата при детето 18-21 гр за момче и 19-22 за момиче Малката ми вече е на над 1г изкара зимата с клими настроени на 20гр пък грам не е боледувала, лятото в големите жеги също и помагам с климите, сега чакам още едно след 1-2м и то ще е се гледа така.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #50

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.


    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За това си прав,emos -клипове бол. (текстът след това е изтрит по уговорката по-долу)
    Отново - в основата на т.нар. Коанда ефект е принципът на Бернули, пише го (ама кой да чете) и в Wikipedia по въпроса:
    "The Coandă effect has important applications ..... as a result of Bernoulli's principlе"

    Едит: както писах поо-долу, изтрих каквото трябва!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #51

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте!
    emos, свед първият ти пост се сдържах да не ти пиша нищо, но сега вече прекаляваш... Не стига, че се включи без да прочетеш темата, както сам гордо заяви, в следствие на което даде мнение, нямащо нищо общо с моите питания, а и сега продължаваш да пишеш извън темата, че дори и да се заяждаш с потребители, които се опитват да ми помогнат. Никой не те е обиждал! Къде виждаш обида тук: "същноста ти е убягнала,а си се вторачил в страничните детайли-лъжици и паници"
    Ще те помоля, ако имаш какво да кажеш по нещата, които ме интересуват /все пак аз съм автора на темата/, заповядай... ако не, моля насочи се към други теми.
    Относно станалият ябълка на раздора "Коанда ефект", може спокойно и да бъде игнориран, тъй като предполагам на всички е ясно, че силна въздушна струя няма да се използва, когато бебето е в стаята, да не говорим, че най-вероятно и слаба такава. Когато му дойде времето за охлаждане, климатикът най-вероятно ще се пуска, когато няма никой в стаята. Ако все пак се наложи да бъде използван и в наше присъствие, това ще става на възможно най-ниска степен на обдухване, защото и на мен ми е неприятно да ми духа силно на главата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #52

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Темата доста се изметна, но да вмъкна, че показаното на клиповете с водата е доста неудачен пример и има малко общо с коанда ефекта на климатиците шарп.Общот между водната и въздушната струя е че се разсейва/разпръсква.

    Различното е че климатиците шарп трябва посредстданевом коанда ефекта да правят най-малко течение в сравнение с всички останали марки климатици.
    Ако не вярвате вижте, че вертикалните крилца/жалузи разпределящи потока издухван въздух не се движат и не стоят успоредно една спрямо друго(в моделите в които са по две), а винаги са в под различен ъгъл и в различна посока.Така разсейват въздушния поток излизащ от климатика и минимизират течението, като от шарп твърдят че такова липса.
    Очевиден е стремежа да се получи/поддържа едно затопляне/отопление което е максимално близко до отоплението с конвектори или радиатори, но тук в зависимост от избрания режим отопление/охлаждане разсеяният въздушен "поток" се движи по пода съответно по тавана като се смесва в първия случай с най-студения въздух, във втория с най-топлия въздух в помещението и така създава една равномерно разпределна температурна среда.

    Ето един "гимнастик" от висшата лига на шарп:https://www.youtube.com/watch?v=OWEHdwcaVpE#


    Да виждате завесите под него да се мърдат/движат от въздушния поток????

    От Шарп са описали ефекта в екстрите на климатика http://www.sharp.net.au/product-arch...cts/AC24PJSYS/

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #53

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    emos -не знам по каква причина се чувстваш с накърнено его и обиден-извинявай ако съм го допуснал-със сигурност е било неволно(наистина не знам, защо си се почувствал така,но щом го мислиш...).Аз не държа да триеш нищо-това не е важно,а да се помогне на p.petrov_dr и другите след него-просто имаше той едно питане, за въпросен модел на шарп,но се разми из физичните закони на Бернулий.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #54

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Offtopic
    Издразни ме оценката на човек, който не ме познава и изобщо... стига, peace! Приемам извиненията то и си коригирам поста си, очаквам подобно от автора, за да не остава това и при цитата.
    А съм горд съм не с непрочитането на темата, а с познанията си по физика, между другото...
    Е, както писах по-горе, не ми е целта да развалям темата. Казах си становището като баща на две деца, с това прецених, че помагам по темата.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #55

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здр.имах 1-лак и не съм писал,но виждам че много:" смотахте"темата.Втора зима започваме със два климатика и печка "дипломат'" в банята.Относно климатиците:
    1.Шарп имат едно специфично отваряне на клапите,което позволява да сте почти под климатика,без да се усеща дискомфот.
    2.Ние като 3-нно семейство,винаги сме били на централно парно даже детето се роди в такъв "благодат".
    Но си купихме НИ "НС" и реших да сме на климатици.
    Моето лично мнение е следното по отношение на климатик ШАРП-този ефект е доста добър,защото ПОЧТИ не го усещаш.
    НО КОИТО КАТО МЕН Е БИЛ НА ПАРНО ЩЕ НАПРАВИ ВЕДНАГА РАЗЛИКА АКО ЩЕ И КЛИМАТИК ЗА 10000ЛВ.
    Това е от мен.Ако се направи компромис със ТЕЧЕНИЕТО,което винаги го има с климатика то спокойно може да си отглеждате БЕБЕТО на климатик.
    С пожелание за успех и правилна преценка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #56

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Моето лично мнение е следното по отношение на климатик ШАРП-този ефект е доста добър,защото ПОЧТИ не го усещаш.
    НО КОИТО КАТО МЕН Е БИЛ НА ПАРНО ЩЕ НАПРАВИ ВЕДНАГА РАЗЛИКА АКО ЩЕ И КЛИМАТИК ЗА 10000ЛВ.
    Това е от мен.Ако се направи компромис със ТЕЧЕНИЕТО,което винаги го има с климатика то спокойно може да си отглеждате БЕБЕТО на климатик.
    С пожелание за успех и правилна преценка.
    Четеш ми мислите, друже. С две изречения почти изчерпа темата, а толкова празнословие имаше преди да се включиш, че на моменти почнах да се прозявам, докато чета. Спечели фен в мое лице

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #57

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.


  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #58

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    +1
    Само взех да се притеснявам, тъй като съм фен на ефтините китайки, че лапето ми ще порасне дебилче, тъй като климата трябва да е " върхов модел " или с някакви си космични ефекти и екстри иначе ужаас ! Както каза Ферди ако ще и за 10 бона да е машината, принципът му на действие си остава един и същ. - Няма ли въздушно течение - забрави за някаква ефективност. И по средата на клипа на Шарп-а се вижда как прашинките си летят на воля. Това, че като се отвори тази ракла духа на горе ми се струва преувеличено, ако може да се нарече, предимство, хайде да ми затопли пода по този начин. Тази зима ще експериментирам със стенна клима, монтирана на 2 педи от земята със лоу фен през цялото време. - никакво духане във врата, кръста.

    Оставам с впечатлението, че авторът на темата е собственикът на форума или поне нещо като админче, щом напътства хората какво и къде да пишат. За мен това не е правилно. Най малко заради старшинството на скастрената личност, която като гледам броя на постовете е прекарала доста дни във форума и с това е допринесла зазвитието на доста дискусии, за разлика от " автора " чиито коментари се броят на пръсти. Отделно, че си има специални хора за контрол на дискусиите. Петров, да не мислиш, че една камара народ са се събрали специално да помагат на теб, бе човек ?! Правим си лаф и си спорим за разтоварване и кеф и чаааак на последно място ако някой може да намери нещо интересно и полезно за себе си, ще е трогателно... Който наистина търси инфо има си библиотеки, да не казвам баналния Нищо лично, свобода на словото ( и власт на народа ).


    Честно казано все повече ми заприличваш на dkolov.Нищо чудно в един момент да сте като две капки вода.Започваш да си съчиняваш за "дебили" и други подобни оценъчно-медицински понятия.Oткровенно казано с EMOS или както му е ника никой не се е занимавал, още по-малко обиждал.Той сам се възприе и самоопредели като засегнат.Като не можете да водите един спокоен диалог или/и да участвате в една спокойна дискусия по темата, защо изобщо пишете? Въпроса не е тук да избиваме комплекси или да си правим проветрение на устата/гимнастика на клавиатурата...

    Никой не казва, че трябва ти или някой друг да си купите "върхови модели" климатици.Просто изказваме мнения.Всички са съгласни, че с плазма филтър е по-добре отколкото без.Аз от личен опит също го потвърждавам.

    Не разбирам, какво са ти направили админи, модератори и собственици на форума та се занимаваш и с тях.По мои впечатления и те не са привърженици на най-скъпото и "върховото", а си ползват обикновенни климатици(среден и нисък клас) като всеки друг или поне като огромната част от потребителите на тази климатична технология.Та поради това не разбирам какво против тях имаш или искаш от тях? По отношение на твоите "впечатления" римляните са казали преди 2000 години "in dubiis abstin".


    По темата:
    Има и "не толкова върхови" също с плазма филтър на поносима цена- LG например са доста прилични и дори да са без филтър имат 9-ка която достига до 5 кв. мощност в режим отопление, което е достатъчно да компенсира една стая от 14-17кв.м дори и при -10 градуса навън.Отгоре на всичко са на доста прилична цена за обикновенного българско брата в тези кризисно-бойкови времена.


  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #59

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    От личен опит мога да кажа, че новородено спокойно може да се отглежда ако в стаята работи ******* от върховите модели .
    Моя личен опит сочи друго ...
    @p.petrov_dr, сега чак видях темата, но мога да спомена, че моите деца се отглеждат на клими вече 3-та година. Имам 3 климатика у дома /+ 1 бр Осака /, малкото ми дете на 2.5год е родено и отгледано в стая където има базов модел на фуджицу е25т и в условия близки до твоите. Живея в град Шумен и климата е подобен на твоя с единствената разлика, че се отоплявам 100% само с климатици. Най-важното е климатика да "не" духа пряко върху хората в помещението и да е тих. Посочения от теб модел ще ти свърши работа, както и много други модели, но имай в предвид, че почти всички ще работят в режим ОН-ОФФ, поради сравнително високия си минимум и размерите на стаята. Може да се огледаш за машинка 2 ръка японец - има няколко фирми в твоята област които предлагат такива. Ако все пак държиш на ново - имаш богат избор...
    п.п. много простотии се написаха тук и то от "светила" в климатичната техника, надявам се ще направиш подходящия избор

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #60

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    ... Най-важното е климатика да духа пряко върху хората в помещението ...
    Това пък е най-голямото безумие което съм чувал ... Особено в режим на охлаждане е супер яко да духа пряко върху някой. А за бебе е незаменимо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 11:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 03:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 10:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 23-10-08, 00:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе