Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 180
Like Tree1Одобрявам

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #151

    Re:да спирам ли климатика?

    Днес ме извикаха за технически преглед и попълване на талона за гаранцията на един FTX25JV климатика беше изгасен в стаята стените бяха 7 градуса и го пускали само като се прибират от работа а питат що така виел уж инвертор ми той работи на макс 6 ампера как няма да вие. Така че всеки сам да си решава кво да прави. Аз моите клими ги гася за сега защото са с нагревател на компресора но падне ли още малко не ги спирам.

  2.  
     
  3. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #152

    Re:да спирам ли климатика?

    Така и аз да се изкажа малко като абориген някои ще кажат що - като- ами за благозвучие .Та мойто мнение е че все едно преди всеки баир да си гасиш колата после палиш и идаваш маган да достигне една определена скорост.После търси икономия и бързо пристигане аз се подкарах

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #153

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    Така и аз да се изкажа малко като абориген някои ще кажат що - като- ами за благозвучие .Та мойто мнение е че все едно преди всеки баир да си гасиш колата после палиш и идаваш маган да достигне една определена скорост.После търси икономия и бързо пристигане аз се подкарах
    Просто и разбираемо обяснено.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #154

    Re:да спирам ли климатика?

    А бе нещо бъркате с тези сравнения. Когато няма никой в къщи и времето е такова, каквото е днес, слънчево, с температури около 5-10 градуса, каквото и да ми говорите, няма да ме убедите, че е вредно за климатика да се гаси през деня, когато няма никой у дома. Ако са толкова нежни прехвалените от вас скъпи и маркови климатици, май инвестицията в тях не си струва.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #155

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Ако са толкова нежни прехвалените от вас скъпи и маркови климатици, май инвестицията в тях не си струва.
    не са нежни затова не ги жалим да беше картина да виси на стената

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #156

    Re:да спирам ли климатика?

    Вече от няколко страници предъвкваме едно и също. По-долния цитат най много ми допада и забелязвам че тези, които спират климите по някое време, се ръководят от същия принцип.
    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Моят опит (а той не е малък) сочи, че при трайна тенденция на отрицателни ДНЕВНИ температури трябва уреда да не се спира, а само да се намалява и увеличава температурата. За Бургас, както знаем, това не е особено често срещано явление.

    Желателно е да се внимава обаче уреда да не се вкара в една серия спри-тръгни на малка мощност (оставен на 16-18 градуса), защото инверторите са особено неефективни на малки обороти. За конвенционални не говоря, защото на пазара вече не виждам читав конвенционален климатик....

    ....По отношение на големината на климатика аз винаги съветвам да се избира оптимално, а не със запас....

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #157

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    А бе нещо бъркате с тези сравнения. Когато няма никой в къщи и времето е такова, каквото е днес, слънчево, с температури около 5-10 градуса, каквото и да ми говорите, няма да ме убедите, че е вредно за климатика да се гаси през деня, когато няма никой у дома. Ако са толкова нежни прехвалените от вас скъпи и маркови климатици, май инвестицията в тях не си струва.
    Да направи малко бакалски сметки!
    Така, днес при температури 5-10 градуса, един средностатистически инверторен климатик с COP малко над 4 в средностатистическа стая от 16 м2 с "някаква" изолация би изхарчил за времето, в което няма никой вкъщи (да приемем, че е 8 часа на 20°C), ~1.6 kWh електроенергия на стойност ~ 0,30 лв.
    Отделно, тези 0,30 лв някой да не помисли, че са спестени директно! Ами нали като го включим после този климатик, той няма да работи първият един или два часа на ниска мощност. Да кажем, вместо на 200W средна консумация за час, първият час ще работи на 600 W, вторият на 450 W, третият на 300W. Т.е за 3 часа, след които отново ще се кротне на 200W, той ще е дръпнал 1.35 kW, вместо 600 W или 0.24 лв вместо 0.11 лв. 0.24 лв - 0.11 лв = 0.13 лв в повече.
    0,30 - 0.13 = 0,17 лв спестени. ЧЕСТИТО! За цял месец това е цели 5 лв, за сметка на които обаче си тормозите машината, имате едно постоянно затопляне и изстиване на стените (мухъл), 8 часа сте без отопление (1/3 от денонощието) и това може да се практикува само ако по цял ден няма никой у вас.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #158

    Re:да спирам ли климатика?

    Дидо, не ти е вярна сметката. 17ст. спестяваш само през работните дни. т.е. икономията ти ще бъде 22х0.17=3.74лв.
    Което съответсва и на примера, цитиран от мен по-назад в темата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    33
    #159

    Re:да спирам ли климатика?

    Абе като гледам тука една част как се опитва да спести 10 лева на месец от сметки ми е много интересно как ви се откъснаха от сърцето толкова пари за климатик а всъщност може да е наследство от Тати и Мама аи наздраве от мене и внимавайте да не забравите да изключите климатика сутринта преди да излезите защото го дават слънчево

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #160

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    А бе нещо бъркате с тези сравнения. Когато няма никой в къщи и времето е такова, каквото е днес, слънчево, с температури около 5-10 градуса, каквото и да ми говорите, няма да ме убедите, че е вредно за климатика да се гаси през деня, когато няма никой у дома. Ако са толкова нежни прехвалените от вас скъпи и маркови климатици, май инвестицията в тях не си струва.
    Вярно е! Не е вредно за климатика, вредно е за джоба ти...

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #161

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Дидо, не ти е вярна сметката. 17ст. спестяваш само през работните дни. т.е. икономията ти ще бъде 22х0.17=3.74лв.
    Което съответсва и на примера, цитиран от мен по-назад в темата.
    Ей, вярно, че не отчетох тази особеност. Но те може събота и неделя да си ходят на вилата хората. Както и да е, става дума за минимална икономия сега в топлото (4-5 лв?!) и нулева икономия и тормоз на машините в големия студ. Все е абсурдно!

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #162

    Re:да спирам ли климатика?

    Да се изцепя и аз по въпроса.Ако помещението е с цялостна вътрешна изолация (фибран или вата) демек ако нямаш акумулиращ ефект на стените,пода и тавана-то тогава няма нужда да работи климатика ти докато няма никой в помещението .В другите случаи...да

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #163

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да направи малко бакалски сметки!
    Така, днес при температури 5-10 градуса, един средностатистически инверторен климатик с COP малко над 4 в средностатистическа стая от 16 м2 с "някаква" изолация би изхарчил за времето, в което няма никой вкъщи (да приемем, че е 8 часа на 20°C), ~1.6 kWh електроенергия на стойност ~ 0,30 лв.
    Отделно, тези 0,30 лв някой да не помисли, че са спестени директно! Ами нали като го включим после този климатик, той няма да работи първият един или два часа на ниска мощност. Да кажем, вместо на 200W средна консумация за час, първият час ще работи на 600 W, вторият на 450 W, третият на 300W. Т.е за 3 часа, след които отново ще се кротне на 200W, той ще е дръпнал 1.35 kW, вместо 600 W или 0.24 лв вместо 0.11 лв. 0.24 лв - 0.11 лв = 0.13 лв в повече.
    0,30 - 0.13 = 0,17 лв спестени. ЧЕСТИТО! За цял месец това е цели 5 лв, за сметка на които обаче си тормозите машината, имате едно постоянно затопляне и изстиване на стените (мухъл), 8 часа сте без отопление (1/3 от денонощието) и това може да се практикува само ако по цял ден няма никой у вас.
    Позволи ми да направя някои нужни според мен уточнения.
    Не всеки ср.статистически инвертор има COP над 4, а и не всички климатици са инверторни.
    Това да кажем ще направи този разход 50ст.И при 5-10* да кажем ще реализираме икономия.
    Нека кажем, че и инверторите нямат проблемите със стартирането на конвекционалния.
    Всичко това обаче само при положение че и нощно време ги има тези 5-10*.
    Само, че сега през деня имаме към 10*, а вечер под нулата.Това вече прави тази сметка с тия 50ст предоволно крива.
    Че климатика не трябва да се изключва при температури около нулата и по-ниски е ясно на всеки който е запознат поне малко с хладилната техника. Това не бива да се коментира.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #164

    Re:да спирам ли климатика?

    Бе чета и се чудя. Не съм разбирач, а и нямам претенции, ама за икономия от 5 лв. на месец на машина - защо въобще продължава темата. Реших да премина на климатици заради - комфорт, топло и никакви ангажименти - натискаш копчето и не го мислиш/ те хората, които са мислили машините не ядат доматите с..... /.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #165

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Че климатика не трябва да се изключва при температури около нулата и по-ниски е ясно на всеки който е запознат поне малко с хладилната техника. Това не бива да се коментира.
    Ама то май всички говорим за едно и също нещо, но на различни езици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе