Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 180 от общо 180
Like Tree1Одобрявам

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    33
    #166

    Re:да спирам ли климатика?

    Подкрепям Corsa на 100 % не му мислете много много,че нали знаете - Една патка мислила,мислила и

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #167

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз моите климатици въобще не ги мисля. Дори не съм се заинтересувал колко точно харчат, т.е. не им вися с електромер в ръка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #168

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Аз моите климатици въобще не ги мисля. Дори не съм се заинтересувал колко точно харчат, т.е. не им вися с електромер в ръка.
    Хмммм! Цепиш се от колектива, струва ми се . А ако кажеш, че не ги изключваш или поне не намаляш градуса, когато няма хора, то ти въобще не си за тук

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #169

    Re:да спирам ли климатика?

    Много се радвам, че темата така добре се разви. Все пак, ако надникне някой тук, ще си каже, че всички клими по терасите бичат до дупка. Дали е така... загледайте през деня каква мъртвилка е.

    Но каква е реалността при случайно избрани фирми за климатици? Пътьом в района, в извънработно време, реших да погледна, и ми направи впечатление, че на същите не им работеха външните тела, като при едната ясно се виждаше, че вътрешното е изключено. Касае се за фирма за нови климатици и една за вехти. Който иска да провери - в София има само една клошарска фирма, но за сметка на това, с лоша слава. Не ми се занимава да проверявам как е при другите, но ето... при първи опит -> 2 от 2. Пу, не ги е срам!
    Не че ми е работа, ама просто ми стана интересно дали има разлика между това, което се пише по форумите и това, в което можеш да се убедиш с очите си.

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    това http://www.skatafka.com/download.php?id=359 антивирусната ми го разпознава като вирус
    Кое ти разпозна като вирус па на тебе, бе, байно? Я направи един скрийншот на това чудо невиждано.

  6. SAGE
    Guest
    #170

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз пък включвам климатиците през деня, а ги изключвам през нощта, защото не понасям шума от вентилатора (климатика).
    За отопление през нощта, ако навън е под нулата, използвам локално парно с 8KW котле.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #171

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Който иска да провери - в София има само една клошарска фирма, но за сметка на това, с лоша слава.
    Това е точно толкова вярно, колкото и всичко останало, написано от теб из форума.

    П.С. Не си прави труда да ми отговаряш, защото считам комуникацията с теб за крайно неконструктивна и безполезна.
    П.П.С. Поне на мен са известни 6 фирми за употребявани клими в София, но предполагам, че са повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #172

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    П.П.С. Поне на мен са известни 6 фирми за употребявани клими в София, но предполагам, че са повече.
    Може, но не са с лоша слава.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #173

    Re:да спирам ли климатика?

    mirowski, гледам, че четеш много, сервизни. Някъде да срещна, да пише "не си чистете външното тяло от лед с нож или отверка"? Защото тази модификация на "дефрост", май не е много актуална извън нашите ширини и май е някаква "завера" на нашенските търговци и монтажници на климатици, които се опитват да ни набутат със зле работещи ледогенератори, апропо ... климатици.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    33
    #174

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз моя съм го нагласил на 23 и смятам да го спра около 01,04,2012 нека си гори колкото иска,важното е,че сутрин мога да си пия кафета с кеф,а вечер като се прибера от работа още с влизането от вратата ми и топло,а не чакам като замаян да се стопли помещението за да ми е комфортно вътре.нали за това сми бройли по една пачка пари като няма да ни и приятно сутрин като станем и вечер като се прибирем то по добре на дърва тогава

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #175

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    mirowski, гледам, че четеш много, сервизни. Някъде да срещна, да пише "не си чистете външното тяло от лед с нож или отверка"? Защото тази модификация на "дефрост", май не е много актуална извън нашите ширини и май е някаква "завера" на нашенските търговци и монтажници на климатици, които се опитват да ни набутат със зле работещи ледогенератори, апропо ... климатици.
    Въобще не ми е работа да се занимавам с подобни проучвания на документации, а и честно казано - въобще не желая - аз съм обикновен ползвател! Нито ми е работата, нито времето ми е безплатно, но в България е така - всеки се занимава с несвойствени за него неща, открай време. Да ти дам пример?
    Заради шума по тръбите, който се чува при on/off на моята антика, звъннах там, откъдето го купих - въпросната фирма с печална известност (което за съжаление със закъснение научих във форума) Дране-на-мах. От там ме успокоиха, че "това било нормално и че само високият клас японски климатици имали 4-пътен вентил, който ги правел по-тихи". Тогава още не знаех с каква идиотщина се е опитал да ме излъже. А колко още са заблудили с умишлената си или не профанщина!

    Ta въпросът ми е, мое задължение ли е аз да копам по манюъли, щото който е трябвало не го е направил? А отгоре на всичко, ще те изяде с парцалите, затова че си се усъмнил в познанията му, дал си му линкове, oпровергал си го или си поспорил с него. Само в тази тема примери, колкото щеш.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #176

    Re:да спирам ли климатика?

    Чудя се защо още не е заключена тази тема. Всичко написано след 3-4-та стр. взе да се повтаря и няма да претърпи последващо развитие. Само трябва да и се забие един "пирон", за да се вижда постоянно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #177

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Много се радвам, че темата така добре се разви. Все пак, ако надникне някой тук, ще си каже, че всички клими по терасите бичат до дупка. Дали е така... загледайте през деня каква мъртвилка е.

    Но каква е реалността при случайно избрани фирми за климатици? Пътьом в района, в извънработно време, реших да погледна, и ми направи впечатление, че на същите не им работеха външните тела, като при едната ясно се виждаше, че вътрешното е изключено. Касае се за фирма за нови климатици и една за вехти. Който иска да провери - в София има само една клошарска фирма, но за сметка на това, с лоша слава. Не ми се занимава да проверявам как е при другите, но ето... при първи опит -> 2 от 2. Пу, не ги е срам!
    Не че ми е работа, ама просто ми стана интересно дали има разлика между това, което се пише по форумите и това, в което можеш да се убедиш с очите си.
    Кое ти разпозна като вирус па на тебе, бе, байно? Я направи един скрийншот на това чудо невиждано.
    Виж какво ми разпознава http://img535.imageshack.us/img535/4848/unledlrm.jpg]http://img535.imageshack.us/img535/4848/unledlrm.jpg. Сайта в който си качил снимките е съмнителен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #178

    Re:да спирам ли климатика?

    темата не беше спирането на климатика ще доведе ли до икономии, а кое е по-добре за климатика:
    1. да работи денонощно при 10 градус навън, при условие, че няма никой в къщи;
    2. да се включи само вечер за 5 часа, докато има някой в стаята.
    Ясно е, че не може да се спести от спирането на климатика, да не говорим за комфорта.
    А на кои климатици пускането при отрицателни температури вляе по-зле - конв. или инв. и защо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #179

    Re:да спирам ли климатика?

    Преди
    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    това http://www.skatafka.com/download.php?id=359 антивирусната ми го разпознава като вирус
    и след забележката:
    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Виж какво ми разпознава http://img535.imageshack.us/img535/4848/unledlrm.jpg]http://img535.imageshack.us/img535/4848/unledlrm.jpg. Сайта в който си качил снимките е съмнителен.
    Aбе, байно, едно е да ти ГО разпознава като вирус, друго - сайта да се класифицира от Avast, като вреден. Ей, ама като ти си се заблудил, поне не заблуждавай другите! И си има извинения за такива работи. Ама карай, то стана като лафа за сестрата.

    P.s. И не са снимки, а pdf-и. Боже, Боже-е-е...
    За да не се плашат уважаемите зрители, ще сменя местоположението на линковете.

    edit: И една молба към дев-а на сайта, да вдигне малко бариерата за лимита за размер на прикачваните файлове, който в момента е май около 1 MB, за да не ги качваме насам - натам.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #180

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от yavor_dz
    темата не беше спирането на климатика ще доведе ли до икономии, а кое е по-добре за климатика:
    .............................
    Ясно е, че не може да се спести от спирането на климатика, да не говорим за комфорта.
    .......................................................
    Е заради такива бисери чета темите в раздел климатици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе