Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #16

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Kalcheff1 не избързвай с хвалбите за Осака-та че комшиите ми по офис миналата зима рИваха от същата.
    1.Шест ремонта за два месеца;
    2.КОП 2.8 при +7;
    3.Вграден нагревател , незнаеш жегата от климатика ли е или от "калорифера" :
    Сметките за тока ................ може и повече разбира се!
    За Мицу-то , няма невъзможни неща , и най-доброто може да се потроши когато има мераклии. Незнам и майсторите ти дали са за вярване.

    По темата : имам три инвертора, Панасоник в офиса(Малаизиец E-12CKP) и Мицу-та япончета в къщи. Ако сравниш Панасоника с Мицуто , ми все едно Панасоника е ОН/ОФ ,а е инвертор. Повечето европейски инвертори са с висок минимум и затова много хора не намират разлика с ОН/ОФ машините.За мен домашния е хубаво да е инвертор с нисък минимум и тих , в офиса инвертор може и с по висок минимум , в магазин или склад ОН/ОФ.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Много хора даже и (корифеи) на форума не могат да разберат колко е огромна разликата когато инвертор работи ОН-ОФ и обикновена ковеционалка ОН-ОФ.Значи единият духа ГОРЕЩО за известно време и спира после пак така,а инвертора задухва толпичко и тъкмо ти стане приятно и започва да подухва хладно,и за да не те простоди или да не претопли стаята спира.При вече темперирано и с малки топло загоби помещения за мен е по-добре конвенционалния,защото почти не работи и не създава шум и течение.За портокола имам и от двата вида.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #18

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    За хол от он/оф съм много доволен! Духне 2-3 пъти и стопля, после изключва и все едно го няма! Повечето време не работи дори. Това сега като пуснаха ТЕЦ-а де... преди да пуснат парното във входа доста се тормозеше машинката - при 24 на дистанционното поддържаше 21.5 в отдалечения край на стаята; сега ги подминава! - 20 на дистанционното - 21.5 в отдалечения край меря някъде на метър от пода при височина 2.60; помещението ми е 26 квадрата - топля ги с Мицубиши 4.1kW.
    Предполагам, че и инвертор би ми харесал де. Честно да ти кажа не ме "грее" инвертор или не - стига да топли и да не се чупи.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #19

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso
    Kalcheff1 не избързвай с хвалбите за Осака-та че комшиите ми по офис миналата зима рИваха от същата.
    1.Шест ремонта за два месеца;
    2.КОП 2.8 при +7;
    3.Вграден нагревател , незнаеш жегата от климатика ли е или от "калорифера" :
    Сметките за тока ................ може и повече разбира се!
    1.Нямам намерение да оборвам многобройните оплаквания от марката, а само малко да разясня някои работи. 2.Копчето на колоната по книга го дават 3,6. 3.Нагревателчето си е за окраса още от самото начало. Като видях вградената духалка въре веднага ми изплува " Аааа, тая няма да я бъде 1,9 kW ". Даже постнах тема за акъл как да го изчекна. Ta като цяло за тези пари съм доволен и има някаква вероятност да се възвърнат по някое време.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #20

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Justify и bigmouth, искам да намеря повече инфо за тая нова директива на ЕС и за новото пресмятане на COP, че ми стана интересно. Но нещо не се справям с търсенето... Вие къде го четохте това? Пратете някой линк. Аз намерих тия:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Europea...n_energy_label

    http://www.cwlp.com/energy_services/...cy_ratings.htm

    http://www.vtt.fi/files/sites/eescu/...y_Seppanen.pdf

    Последното е план за енергийна ефективност на ЕС до 2020 година, но там пише минимален допустим COP за термопомпи 2.88.

    Благодаря.

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #21

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    По темата мога да изкажа мнение за 1 брой Fujitsu12USB което ще кара втора зима в нашите в Русе.Монтиран е в стая 17кв/м С/И изложение,тухла без изолация,стара дървена дограма с външни ролетни щори,на втори етаж на къща с неотоплявани други помещения.Един вид ''сибирски'' условия зимата.Та климатичето определено показва мускули,и успява да поддържа до 20* в тази стая при външна -12* (нощни) и -5*(дневни) миналата зима,макар че външното ставаше доста шумно(предполагам,че се вкочаниха тампоните на компресора).Като санираме ще може със сигурност и доста повече да стопля.Не ме кефи единствено ''мудния'' дефрост-около 10 мин докато духне отново,но като цяло за мен е мн.добър климатик,с качествена изработка,и на ниска цена

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #22

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Мда... и аз съм със същия 12USB и единствено дефроста дразни 10-11 минути и ако е 2 до 6 градуса към края на дефроста започва да трака компресора.Явно се мъчи нещо,щото и температурата на външния топлообменник се повишава до около 58-59 градуса.Иначе като е малко по-студено компресора не притраква във втората половина на дефроста.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    По темата мога да изкажа мнение за 1 брой Fujitsu12USB което ще кара втора зима в нашите в Русе.Монтиран е в стая 17кв/м С/И изложение,тухла без изолация,стара дървена дограма с външни ролетни щори,на втори етаж на къща с неотоплявани други помещения.Един вид ''сибирски'' условия зимата.Та климатичето определено показва мускули,и успява да поддържа до 20* в тази стая при външна -12* (нощни) и -5*(дневни) миналата зима,макар че външното ставаше доста шумно(предполагам,че се вкочаниха тампоните на компресора).Като санираме ще може със сигурност и доста повече да стопля.Не ме кефи единствено ''мудния'' дефрост-около 10 мин докато духне отново,но като цяло за мен е мн.добър климатик,с качествена изработка,и на ниска цена
    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Мда... и аз съм със същия 12USB и единствено дефроста дразни 10-11 минути и ако е 2 до 6 градуса към края на дефроста започва да трака компресора.Явно се мъчи нещо,щото и температурата на външния топлообменник се повишава до около 58-59 градуса.Иначе като е малко по-студено компресора не притраква във втората половина на дефроста.
    Евала!! Добри новини са това за мен) И аз сложих скоро едно 12UB в един апартамент, но не живея аз там и за съжаление няма много да мога да го гледам как работи. Не си бях проучил нещата много добре като го взимах (подмамен от цената) и го сложих в хол 24 квадрата! Хем ме съветваха няколко човека какво да си взема... Но вие сега ме израдвахте, пичове Обнадежден съм, че ще се справи!! Монтиран е на втори етаж в панел с южно изложение и ПВЦ, с голяма външна стена и без изолация, горе и долу се отоплява, ако не се топли е около 16-17 градуса в много голям студ, височина 2.60; търсят се 20 градуса - помещението е хол. Другата година ще го подпомогнем климатичето с една топлоизолация Надявам се до -5 -7 да успява да качи до 20, ще се разбере скоро По-надолу вече ще му се помага с нещо, ако се наложи.

    Тааа, да питам d_imige. -12 по BTV времето или на термометъра на терасата? Щото е много голяма разликата. Като кажат по TV, че е -7, термометърът при мен показва -1 примерно, а и климатиците и термометрите са си лекo на завет. Те дават някакви усреднени данни. Ако наистина на -12 в 17 квадрата сте успявали 20 градуса да поддържате със стара дограма и без изолация, в къща!

    Благодаря!

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #24

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Тааа, да питам d_imige. -12 по BTV времето или на термометъра на терасата?
    Никулден беше вчера...би трябвало до тази вечер да си ''Оветрял''

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Ако наистина на -12 в 17 квадрата сте успявали 20 градуса да поддържате със стара дограма и без изолация, в къща!
    То това не е някакво постижение,че да му се чудиш.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #25

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Не съм пил една бира дори Мерси за инфото

    За мен си е постижение! И много ще се радвам, ако и при мен се справя машинката. По графика при -7 и остават 1620 вата само. Затова се учудих. Нещо да не се обиди пък ти?

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #26

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Е...24кв/м може и да му дойдат в повече тази зима,но ако санирате цялата къща както трябва (EPS-F с дебелина от 120 до 150мм) ми се струва,че ще се справи със задачата задоволително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #27

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Апартамент, не къща.

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #28

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Да...верно,значи целия блок отдолу до горе

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #29

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Нещо за мезе си ме взел Не си на кеф днес Как беше Никулден?

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #30

    Re:Доволни ли сте от неинверторните си климатици?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Не си на кеф днес
    То аз може и да не съм...важното е 12USB да е на кеф дълги годинки,и да смогва да ви топли

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  2. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11
  3. Доволни ли сте от Repotec RP-WR1441A
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-08, 13:49
  4. От кои производители на фреони сте доволни?
    От Markony във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-08, 08:00
  5. Отговори: 72
    Последно: 20-01-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе