Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #31

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от mbialkov
    Хора, направих изборът си.

    Ще взимам Дайкина FTXS35J - цената му е много добра - 1670 лева с ДДС и 150 лева (твърда цена) за монтаж. Мисля, че е добра оферта. Ще го взимам от КлимаФрост. klimafrost.com. Какво мислите за фирмата? Известна ли ви е? Всичко наред ли е с нея? Дайте някакви мнения, ако имате опит
    Виж, приятелю знам че ти е важно да имаш с какво да се топлиш идва зимата.Но все пак премисли добре тази покупка не е лоша но не е най-добрата.Веднага и ще ти кажа.Според мен като собственик на Daikin не оправдава парите си. 1.Не е толкова икономичен засичал съм - го има много висок минимум на отопление/охлаждане ,това сега няма да го разбереш .2 Не е комфортен толкова ,като имаш предвид и ниският максимум за една 12-ка.Ще ти работи on/off. 3.За това което показва е прекалено висока цената му....Че има някой плюсове ,който и други модели ги имат-добър дефрост ,позициониране на клапите на всички посоки от дистанционното ,много тихо вътрешно и външно тяло ,сензор и т.н.От тази година имам Тошиба 6 ,която изобщо не е толкова по-скъпа от твоят Daikin и разликата е огромна м/у тях.Тошибата е в по-голямо помещение, отоплявам един коридор от 10кв/м в по-голямата част от деня на зададени21- 22 градуса.Поддържа ги без проблеми като комфорта от топлината е доста по- приятна от Daikina.И най-доброто е че харчи 2-пъти по-малко от Daikin -по-висок KOП , по-голямо външно тяло и т.н.. На Daikina са зададени 23-24 градуса стаята му е по-малка , самата температура достига я, но усещането за топлина е друго по -хладен е въздуха.Та това което искам да ти кажа от опита с 2-те клими е вземи си климатик с нисък минимум и висок максимум .Ако го знаех това миналата година не бих си купил Daikina .Бих взел NE9/NE12-Panasonic или Тошиба 3,5,6 зависимост от парите с който разполагам .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #32

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    ти какво му предлагаш?
    Да вземе Тошиба 13_KVP, която му пасва като цена от 3-ка, 5-ца или 6-ца. Е да де, ама най-евтината е 2100 лева - 3-ката.
    Това за 430 лева отгоре.
    Какво получава за тях - 200 вата отгоре на номинал при 7 градуса и 1.7кв на максимум.
    Какво е положението при 0 градуса?
    Дайкина 35-ца е на 3.46кв.
    3-ката на Тошиба е на 75% горе долу като гледам на графиката при 0 градуса - 3.15кв.
    И к'во стана ???
    Уж Тошибата мощна, мощна, ама просто са "издули" графиките при 7 градуса навън.
    Вярно максимума сигурно ще е по висок от този на Дайкин, ама идеята е машината да бичи на номинал, не на максимум.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #33

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Номинала на ДАЙКИН е почти залепен на максимума, докато ТОШИБА има огромен запас от мощност и не му е проблем дали работи около и над номинал.Ако условно изравним двете машини по номинал, картинката е съвсем различна.Та искам да кажа, номиналите винаги бъркат сравнението между машините.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #34

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    За мен номинала е тям където е сметната да работи машина без да се мъчи, без да се износват частите и т.н.
    Ей тука ти си дал линка за мощностите на мисля 5-та серия
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg528245
    Ами погледни го RAS-13PKVP-E - 4.0 номинал, 6.1 максимум. Ми то при 0 градуса има 70% останали - 2.8 номинал и 4.27 максимум
    При -5 си на 64% - 2.56 номинал и 3.90 максимум.
    При тези сметки приемаме, че номиналите и максимума спадат пропорционално

    Докато Дайкина е на 3.01 номинал при -5 градуса. Ако пропорционално сметнем максимума излиза 3.75.

    Е тука всеки сам си прави сметката - 340вата отгоре в номинал или 150 вата по-висок максимум при -5 градуса.

    П.С. Пак казвам за мен данните на Тошиба са "издути" при 7 градуса за да дойде голяма мощност и голям КОП. Ама при 7 градуса на кой му пука колко е мощността. Тя на практика при тези температури не ти трабва. Трябва ти при -5, -10, -15 а там картинката е различна



  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #35

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    човека е направил избора си. и да го дъвчим още смисъл няма.
    успешен монтаж и честита нова придобивка.
    без вакум помпа да не ги пускаш във вас и да я ползват.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Така е, да му е честита машината избора е добър .V-а серия на ТОШИБА изобщо неможе да се сравни с модел на ДАЙКИН или на друга марка, защото те изобщо нямат подобен модел и всяко сравнение е некоректно.Аз затова в поста си казах, че трудно могат да се правят сравнения.ДАЙКИН можем да го сравняваме само до -10 с други и то със сходни или същите мощности машини, надолу не.Всяка машина си има предимства и недостатъци пред друга.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #37

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Не са карайте, MHI са най-добрите

    Наистина доста странна 12-ка е V-та серия:

    0.30-4.00-6.10 kw

    Обаче с тая цена убива рибата! 2500 лева за 12-ка! + 180 за монтаж....

    Аз лично не усещам ниските минимуми или високите максимуми и за тия пари (дори 100-150 лева по-малко...) бих си взел AWYZ14LB NOCRIA :P Май "разкъртва" Toshiba-та

    Или пък това MHI Не казвам, че е по-добро, но не мисля и че някой тук може да каже нещо лошо за машината:P 700 лева по-евтина е + това

    http://www.**********************/klim...x-s-1066.html#

    Също има нисък минимум:

    0.50-4.20-5.10 kw

    Има по-малък максимум, но все пак това е MHI Едва ли много често ще му трябва максимум Със сигурност доста добре си запазва мощността дори и при -15 Алтернативи винаги има!

    Така че всичко е до човек и до предпочитание към марка...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    А, не се караме, обсъждаме си .НОКРИЯ-та пък е съвсем друга работа и тя няма с какво да се сравни.По отоплителна мощност избива всичко, ама свърши вече, скоро май кой взел, взел.Абе, всяка машина си има нещо уникално, въпрос на избор от потребителя.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #39

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    А, не се караме, обсъждаме си .НОКРИЯ-та пък е съвсем друга работа и тя няма с какво да се сравни.По отоплителна мощност избива всичко, ама свърши вече, скоро май кой взел, взел.Абе, всяка машина си има нещо уникално, въпрос на избор от потребителя.

    Съгласен!

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Само да вметна колеги-тия номинали,максимуми и прочие въобще няма да ви интересуват,ако няма комфорт при работата на климатика.Ако тръгва с форсиран старт,шумен компресор при тръгване и спиране(висок минимум)силна струя и хладка на обдухване,дефрост по време,на никой няма да му е до табели и графики и да гледа кривата на къде отива.Та най важно си остава за мен комфорта,а пък и показателите ако са отлични-безценно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #41

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    ти какво му предлагаш?
    Да вземе Тошиба 13_KVP, която му пасва като цена от 3-ка, 5-ца или 6-ца. Е да де, ама най-евтината е 2100 лева - 3-ката.
    Това за 430 лева отгоре.
    Какво получава за тях - 200 вата отгоре на номинал при 7 градуса и 1.7кв на максимум.
    Какво е положението при 0 градуса?
    Дайкина 35-ца е на 3.46кв.
    3-ката на Тошиба е на 75% горе долу като гледам на графиката при 0 градуса - 3.15кв.
    И к'во стана ???
    Уж Тошибата мощна, мощна, ама просто са "издули" графиките при 7 градуса навън.
    Вярно максимума сигурно ще е по висок от този на Дайкин, ама идеята е машината да бичи на номинал, не на максимум.
    Това което мисля по казуса съм го написал в последният ред.Доколкото до парите Тошиба 6 -10SKVP2 за която коментирам цената с монтажа 2050лева ми излезна.Разликата е 230 лв а с Тошиба 3 е само 130лв. последният е произведен в Япония а Даикина в Чехия.Другото което номинала на Тошиба 6 -3.21 достатъчен за неговото помещение от 20кв.Да не казвам че в сервизното на тошибата има тестове на -20 гр. около 30% от максимума това липсва при Дайкин.Другото което е реалното без да гледам тези тестове и таблици ,който според мен са не точни стойности т.е дадени за ориентиране но при дадени моментни условия.В момента Тошибата консумира 250-260 вата зададени 22 гр. топли и коридора цял ден и суши дрехите на бебето, ако затвора пада и надолу само поддържа температурата.За Дайкина не ми се и мисли 450-500 вата му е моментната при затворена врата зададени 23 гр.рядко изключва на 60 вата след това се развърта към 600 вата и така.Та само от сметките за тока на месец ще си покрие разликата в цената,за комфорта да не говорим ,както и за липсите на йонизация и плазмен филтър който за мене са си плюс ,за него не знам...Това е констатация на моите наблюдения върху двата климатика.Даикин е с много висока цена за това което предлага .Другата година ще купувам още един климатик и естествено няма да е Даикин ,даже и обмислям да го заменям за друг, като го продам и добавя пари.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #42

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Разлика в КОП-а от 4.65 до 5.10 в полза на твоята Тошиба спрямо твоя Дайкин + по-високия минимум на Дайкина-а не може да обясни това, че Тошибата ти харчи 2 пъти по-малко.
    Просто според мен там където е Дайкина имаш доста по-големи топлозагуби.
    Не може да ме убедиш, че топлиш 18 м2 + коридор с 1200 - 1300 вата отдадени (разхода на Тошибата умножен по КОП-а), а в същото време за по-малко място - 15м2, Дайкина ти харчи два пъти повече. Ми то излиза КОП = 2.
    За мен по-вероятно е в стаята с Дайкина загубите да са драстично по-големи.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #43

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Ето това не е лошо:P

    http://www.**********************/klim...8sx8-986.html#

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #44

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    При тази цена по-добре да си вземе един конвектор за 150-200 лева и да се топли 10 години с парите дето ще му останат

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #45

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Ше чакам да стане 500 лева и си го купувам! :P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатизатори МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 74
    Последно: 25-10-22, 13:20
  2. Избор между 2 климатика
    От HePoH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-13, 23:44
  3. Избор между Дайкин и Мицубиши
    От nelii_71 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 04-08-12, 17:46
  4. Нови инвертори на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-11, 01:07
  5. Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....
    От Tonita75 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-05-10, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе