Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 73 от общо 73

Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #61

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    От твоята сметка нищо не е както трябва ,как го сметна КОП=2.
    Ами по сметката за 18-те квадрата + коридор дето им трябват 1.2кв(5 КОП * 250 вата консумация) да ги стопли Тошибата излиза, че за 15-те м2 ако са същите условия ще им трябват 0.9-1кв (1.2 * 15 / 18 - едно време в училище му викаха "просто тройно правило", дето нито е просто, нито е тройно, ама карай да върви . Ти твърдиш, че Дайкина ти харчи 450-500вата. Е ако стаите са ти еднакви от гледана точка на топлозагуби излиза, че КОП-а на Дайкина е 2 = 1кв / 500вата

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #62

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    10-ката на Тошиба (от високия клас) ще се справи по-добре отколкото 12-ката на Дайкин-а в 20 квадрата! Като видиш и колко е малко разликата между номинал и максимум при FTXS35 ще видиш колко е изпържен.
    Ами тогава дай да сложи 25-ца - номинала по-голям от на Тошко 10, и има "по-голяма" разлика между номинал и максимал

    Не знам защо го гледате този максимум. Все едно аз да погледна, че на Ксарата километража е разграфен до 220 км/ч и да смятам как ще карам до морето с тази скорост - ми тя колата я ги вдигне я не и ако ги вдигне ще се разпадне след 5 минути.

    Да има такъв максимум ама ще работи ли 24-часа на него и ще издържи ли 5 години, или на 2 седмици ще му правим профилактика.

    Номинала е това, на което е сметнато да работи безпроблемно климатика. Вземеш ли да го мъчиш - ще се скапе по-бързо.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #63

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    ... Точно това се мъча да ти кажа. Погледни данните на двете машини и виж на коя данните за номинала са и близо до тези на максимума. От там прецени коя машина е по-разтоварена. После виж на 10-ката на Тошибата, чак къде отива на максимума.

    Я прецени 4 киловата при 960 вата и 3.2 киловата при 630 вата. А Тошибата ако качи на 4 киловата на колко вата ще работи? Има ли голяма разлика?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #64

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Ти пак тръгна да сравняваш КОП-ове на 35-ца и 10-ка. Сравнявай с КОП-а на 25-цата.

    Тука въпросът е и колко ще издържи 10-ката да я издуваш над номинала?

    Това за "разтоварената" машина ми напомни онзи ден обсъждахме как вече от 1.6 литра двигател вадят по 120-130 коня. То твоята логика хората трябва да си купуват "разтоварени" коли 1.6 литра примерно 85-90 коня - така ли?

    Ако едно нещо може да понесе някакво натоварване без проблеми (туй е то номинал) защо да не работи на него.

    Обясни ми едно нещо, защо номинала на този Тошко е 3.21? Защо не са го лепнали на 5 примерно?
    Каква е причината? Аз имам две предположения:
    1) на 5 няма да изкара гаранцията
    2) при 3,21 излиза най-голям КОП

    Ти някакви предположения да имаш?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #65

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Ти май изобщо не разбираш какво съм написал. Пък и не видях да съм написал някъде COP в пост-а си. Явно изобщо не си в час. Радвай се на "мерцедеса" на климатиците и поне не пиши глупости.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #66

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    @tweeg
    Сега отвори сервизното на Daiseikai VI и вникни в дадената ти информация:
    10-ка, 13-ка, 16-ка - един и същ компресор; едни и същи килограми на телата; едно и също количество фреон; един и същ размер топлообменник.
    Нещо, освен софтуера, дали ограничава 10-ката? Аз залагам на "не". И мога да ти кажа, че нищо не и пречи да работи на 5 kW постоянно.
    А защо COP е при 3.21 kW - защото трябва да извадят в моделната гама 10-ка, 13-ца и 16-ца. Мога да ти гарантирам, че при 2 kW ще изкарат още по-голям COP, но няма да се продава толкова, защото ще се води "маломощен".
    А и я виж цената на 13-цата колко е? Тези пари се прибират чисто и просто с няколко реда разлика във софтуера. Ако сменя платките на 10-ка с такива на 13-ка, същият хардуерно климатик веднага става 13-ка. Не съм ли прав?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #67

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    То твоята логика хората трябва да си купуват "разтоварени" коли 1.6 литра примерно 85-90 коня - така ли?
    Аз само ще кажа, че сръвненията с коли е некоректна.
    Да! Това е логиката, ако искаш дълъг живот на двигатела.
    И във F1 вадят по 800-900к.с. от 3000сс. но двигателите изкарват 800-1000км.

    Темата се изчерпа и изчекна. Може би е по-добре да я заключа!?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #68

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ти май изобщо не разбираш какво съм написал. Пък и не видях да съм написал някъде COP в пост-а си. Явно изобщо не си в час. Радвай се на "мерцедеса" на климатиците и поне не пиши глупости.
    Това дето виждам е, че ми сравняваш КОП-ове. Другото явно много здраво си го замаскирал

    Аз не съм избирал Мерцедеси, а климатици, които ще ми свършат работа и с добро съотношение цена качество.

    60-ката с монтажа я взех Март месец за 1849 лева. Ако предложиш нещо подобно(леко орязана професионална серия) като мощност на такава цена ще взема да го сменя.
    При подовия избора беше между подово Хитачи, подов Панасоник(с вътрешно на Дайкин) и Дайкин-а.
    Ако предложиш по-хубав подов на цена 1600 с монтажа и него ще сменя.

    Ако трябва сега да купувам няма да взема 60GV, защото е 650 лева отгоре. Ще взема 18-ка Нокрия за някой друг лев отгоре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #69

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Ами по сметката за 18-те квадрата + коридор дето им трябват 1.2кв(5 КОП * 250 вата консумация) да ги стопли Тошибата излиза, че за 15-те м2 ако са същите условия ще им трябват 0.9-1кв (1.2 * 15 / 18 - едно време в училище му викаха "просто тройно правило", дето нито е просто, нито е тройно, ама карай да върви . Ти твърдиш, че Дайкина ти харчи 450-500вата. Е ако стаите са ти еднакви от гледана точка на топлозагуби излиза, че КОП-а на Дайкина е 2 = 1кв / 500вата
    E там е уловката ,това твърдя ,защо не си замериш твоите колко харчат и не ги постнеш да видим как са.Сметката за КОП-а пак не ти е верна...На Даикина му трябват 2 КW за да стопли в този момент примерно при T =7гр. следователно 2200/4,5= 488 вата и това е много под номинала му.Без да се развърта на тази температура толкова му е силата на машината нищо особено не е този даикин.Доколкото до Тошибата пак не ти е верна сметката ,казах че той е работил 24/7 и вече един път е стоплил това което е имал да топли.Следователно се е кротнал и е застанал между 250-280вата относително.В момента е затворена вратата и консумира 259вата.Не знам слушал съм много хора да говорят за Даикин чета и тука от както имам клими и съм стигнал до извода че в марката Даикин има нещо окултно нещо като при колите ,футбола ,музиката.Хората стават глухи,сляпи и само еднонещо е идола почита.Добре че излезнах много бързо от тази лудост .Миналата година ,когато смених comfort ftx35 с професионала ftxs25 бързо изтрезнях.Добре че от АТАРО КЛИМА излязнаха коректни та се разбрахме .Това е без мен на тази лудост Даикин.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #70

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    от 5-ти Декември до 12 Декември по електромера съм изгорял 260кв.
    Като гледам сметките за лятото съм горял по 10кв на ден. Махаме ги и идва по 1.130кв на час за 2-та климатика.
    С тях се отоплява:
    1) хол, трапезария и бокс вътрешни с 12м2 прозорци - 45м2
    2) антре и коридор - 12 м2
    3) спалня с външна изолация 5см Неопор на две стени, 1 към стълбище - 16м2
    4) детска (вътрешна стая) на отворена врата - 13м2
    5) баня с мокро - 6м2
    Под мен апартамента е празен.

    Климите са на режим:
    7:30 - 18:00 - 20 градуса
    18:00 - 22:00 - 23 градуса
    22:00 - 7:30 - 21 градуса


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323985764[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    На Даикина му трябват 2 КW за да стопли в този момент примерно при T =7гр.
    Значи в стаята от 15м2 ти влизат 2КВ, а в другата дето е 18м2(по-голяма) - 1.2кв и ти твърдиш, че тези стаи имат еднакви топлозагуби?????
    Просто Дайкина ти е сложен в стая с големи топлозагуби. И да го смениш с друг, няма как помещение да му трябват 2кв за да се стопли, ти да го стоплиш с 1кв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #71

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    от 5-ти Декември до 12 Декември по електромера съм изгорял 260кв.
    Като гледам сметките за лятото съм горял по 10кв на ден. Махаме ги и идва по 1.130кв на час за 2-та климатика.
    С тях се отоплява:
    1) хол, трапезария и бокс вътрешни с 12м2 прозорци - 45м2
    2) антре и коридор - 12 м2
    3) спалня с външна изолация 5см Неопор на две стени, 1 към стълбище - 16м2
    4) детска (вътрешна стая) на отворена врата - 13м2
    5) баня с мокро - 6м2
    Под мен апартамента е празен.

    Климите са на режим:
    7:30 - 18:00 - 20 градуса
    18:00 - 22:00 - 23 градуса
    22:00 - 7:30 - 21 градуса


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323985740[/time]_________________________________________________
    Значи в стаята от 15м2 ти влизат 2КВ, а в другата дето е 18м2(по-голяма) - 1.2кв и ти твърдиш, че тези стаи имат еднакви топлозагуби?????
    Просто Дайкина ти е сложен в стая с големи топлозагуби. И да го смениш с друг, няма как помещение да му трябват 2кв за да се стопли, ти да го стоплиш с 1кв.
    Какво да пишем повече на всички ни е ясно този Даикин има висок минимум т.е 300 вата консумира отдава 1.3 при определена външна и зададена вътрешна 20 гр.Аз на такава температура няма да стоя нито бебето.Следователно и с 0% топлозагуби пак си ги харчи 300 които аз не съм виждал да показва никога.Като се дигне температурата и падне външната разхода му скача .Като постигне и задържи температурата изключва .Консумация 60 вата дискомфорт за 3 минути и така ,какво да я циклим и да умуваме .Темата за която коментираме беше малко по-друга човека си е купил климатика вече да му се наслаждава .След време ще се похвали и така.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #72

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    tweeg работата е там, че тошибата и фуджицуто са проектирани и направени впоследстие за доста по-големи натоварвания от дайкин.Върховите им европейски серии, та дори и LD на фуджицу стигат с 20-30% повече обороти на компресора в сравнение с който и да е европейски дайкин.Тоест това са ламборджини и ферари на климатиците.Дайкина може да е мерцедеса, но след старта доста ще се дундурка няколко часа зад тях, ако всеки един от трите трябва да затопли едно и също помещние при еднакви условия.Двигателя/компресора му не е предвиден за такова натоварване на високи обороти.Просто както тошиба така и фуджицу по-бързо стоплят, и двете марки имат климатици с доста по-голями диапазон между ,минимум-максимум, тоест предвидени са за натоварване.За дайкина ти казват нормално го карай със 120кв/ч, но максимум можеш да вдигнеш 160км/ч, докато за тошиба/фудцицу ти казват карай със 100 или 120 км/ч защото е най-икономичен, но ако се наложи настъпи го до 220 км/ч проектиран е и е направен да ги вдигне и ако се наложи да "надбяга" някой с мерцедес/дайкин.

    По спомен 12LD(fujitsu) достигаше 6000 оборота на компресора, докато на дайкин максимума му беше 4500 и то не за друго а заради постигането и запазването на тишина на работа на външното тяло и на климатика като цяло.
    Та когато можеш с дайкина/мерцедеса/ксарата да вдигнеш само 180км/ч защото за толкова е проектиран да вдига и издържа е глупост да го натискаш повече с цел да изпревариш ферари или ламборджини-най-много да го потрошиш.
    Отделно изглежда и двете марки са уцелили при какви обороти на компесор, турбини и т.н. да изкарат много приятна топлина за човека и аз на 23 градуса с фуджи/дженерал 12 LDC се чувствам, все едно имам парно(последно един познат се обърка и с влизането ме попита "Тук си с парно нали???" ) .
    Аз лично изглежда имам няколко основни изисквания две от които са:
    1. максимално бързо постигане на зададената температура в помещението от климатика
    2. приятна топлина.
    Боя се и че по двата критерия дайкин е превъзхождан


    Аз и досега нямам отговор, каква е тази Уруру-сарара 42-ка за 3300 без монтаж, която е с номинал 5.1 и максимал 5.6 при режим отопление .В режим отопление като мощност се конкурира с най-евтиния климатик на фуджицу 12 LEC/LGC...Абсолютен смях и излагация.Във върховите си класове няма друг утвърден производител(дори оплютото хитачи се взеха в ръце) който да предлага такава "бъзикня" на клиентите си..За мен това сами по себе си е отношение с което се демонстрира несериозност...Да кажат продаваме ви напъната до краен предел 10-ка, за която искаме пари като за 42 и сме посочили че е 42-ка...

    Да не говорим какви киматици панасоник се появиха тази година на пазара- 7 ли е 9-ка или 10-ка ли е не знам, но това конкурура моята 50-ка дайкин...

    Дайкин имат японския вариант 0.9-10.4, а за нас европата- шкартото...

    П.П. По мое мение тошиба/фуджицу са по -икономични от дайкин.Аз хола ми с една Нокрия 14-ка или с една тошиба дайсекай 6 мога да го отоплявам, но НЯМА нито 14-ка нито 13-ка на дайкин която да има КОП 4.44 и да успее да ми стопли хола до 24-25 градуса.Отделно е че за тошиба и фуджицу 25-26 не се налага, защото както казах температурата им е изключително приятна и 23 градуса стигат...

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #73

    Re:Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Темата...Може би е по-добре да я заключа!?
    +1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатизатори МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 74
    Последно: 25-10-22, 12:20
  2. Избор между 2 климатика
    От HePoH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-13, 22:44
  3. Избор между Дайкин и Мицубиши
    От nelii_71 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 04-08-12, 16:46
  4. Нови инвертори на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-11, 00:07
  5. Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....
    От Tonita75 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-05-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе