Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 89
Like Tree1Одобрявам

реален cop на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Re:реален cop на климатиците

    Не беше адресирано към теб. Просто коментар...
    Но приемам отговора за верен /добра логика/.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #32

    Re:реален cop на климатиците

    Това измерване ако има за цел реални цифри е относително, може да се ползва за евентуално сравнение между два уреда но пак си зависи от много фактори, най малкото въздушната струя между уредите е различна. Можеш да сравниш за колко ще ти затопли климатика и духалката но колко е КОП мисля че няма как да се разбере и всеки извод за него ще е заблуда. Прав е колегата който спомена за измерване в период от два три дни което ще е по реално.
    Сега от любопитство правя един опит в другата стая между две духалки и мисля че самите те ще имат разлика по между си, но утре ще пиша за това. Ще пробвам и с климатика и с радиатора.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #33

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Но печката си харчи колкото си харчи а COP при климатикът е динамичен и е трудно да се измери. Как може да сме сигурни че навън температурата е била абсолютно еднаква при замерването с двата уреда? Не е имало вятър и тн и тн?

    дори 0.5 градуса изменение във външната температура и поява на вятър влияят пряко на работата на климатика.
    Да обесня какъв е проблема с вятъра.Той не касае примера на автора на темата.Имаме една и съща външна температура да кажем -5* и 25*вътрешна.
    Имаме площ на външните стени Х(кв.м). Същата тази площ съвсем, ама съвсем няма да изстива еднакво ако се обдухва(вятър) и когато не се обдухва(тихо време).Ненапразно топлообменниците се обдухват.
    Така при една и съща външна Т ще имаме две коренно различни количества топлина пренесени за 1 време.


    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За предпочитане е това, което пише по документациите да се покрива с реалността.

    Мощността е едно, а ефективността съвсем друго. С мощността се топлиш, а с ефективността за малко пари.
    То практически никога не се покрива.Не вярвай на подобни документации.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #34

    Re:реален cop на климатиците

    vergildido
    Задай максимална степен на вентилатора и направи замерването за по-дълъг период от време /поне 6 ч/.
    "Картинката" ще се промени значително Комфорта е друг въпрос.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #35

    Re:реален cop на климатиците

    комфорта за мен е по важен от това дали при теста климатика ми ще изкара малко по добри показатели.
    вече казах че теста е за реални условия на ползване.
    ще ми се да подходим малко по практически.От какво имаме нужда за да проведем теста:
    1.уред които да мери разхода на ток
    2.термометър с вътрешно и въшно тяло поставни правилно за да не се влияят от струята на климатика или духалката
    3.духалка
    външната температура на замерване е по-важна за климатика така че при замерването може да посочим външната темп. при която клим. е работил за един час веднага след това правим замерването с духалката която не се влияе от външни фактори и дори външнта темп. да се промени сградата не може да си промени топлозагубите толкова бързо.
    както писах вече абслютна точност е невъзможна нито необходима но тестовете могат да помогнат на много от нас при избора на следващия си климатик.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #36

    Re:реален cop на климатиците

    Така не бива. Сметката става наистина бакалска, твърде неточна и в никакъв случай това няма да бъде тест, а измислица.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #37

    Re:реален cop на климатиците

    ако някой има предложение как да направим теста по реален нека да пише,когато имам възможност ще повторя теста за да сравним резултатите

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #38

    Re:реален cop на климатиците

    Аз пък искам да видя за много модели климатици много такива бакалски сметки.

    За мен те отразяват реалното състояние на нещата и съм склонен да им вярвам повече отколкото на твърденията на производители и търговци направени при условия сметките да изглеждат красиви.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Re:реален cop на климатиците

    На мен ми е все тая дали в студа машините ми работят с КОП 3 или 4 или КОП-а е по-малък с 0,5 от този, който би следвало да очаквам, особено пък да сравнявам с духалка или печка.Сравнението просто е безмислено.За мен е важно да ми е топло и да не се занимавам с включване и изключване на печки и духалки.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #40

    Re:реален cop на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от vergildido
    ако някой има предложение как да направим теста по реален нека да пише,когато имам възможност ще повторя теста за да сравним резултатите
    Аз противно на моите възгледи правя почти същият опит, подобно нещо в други условия но с еднаква цел. Нека да приключа за да покажа всички резултати. Според мен ще останете меко казано "объркани" както и аз разбира се. Добре че съм отпуска и имам време за щуротий
    Приятен ден на всички.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #41

    Re:реален cop на климатиците

    Този метод е все едно да кажеш какво е разтоянието от левски до владиславово от хеликоптер на око. Ще знаеш, че е няколко километра и толкова. Ама колко са тези няколко, къде почва, къде свършва.....
    Акумулираща способност на стените и обзавеждането, да не говорим колко голяма е статистическата грешка. Оправи си методологията, прочети и пак пробвай. Аз мога да го измеря по твоя метод, и да го изкарам КОП 8. Бас?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #42

    Re:реален cop на климатиците

    Ето нещо което върши работа - от уикипедия
    Отдадено колечество топлина - това е количеството топлина, което дадено тяло получава след като бъде охладено (след като температурата на това тяло бъде понижена). Формулата за отдадено количество топлина е Q=c.m.(t1-t2), където c-специфичният топлинен капацитет, m-масата на даденото вещество, t2-температурата на веществото след понижаването на неговата температура и t1-в началото на процеса (температурата на веществото преди понижаването на неговата температура). Отдаденото количество топлина, както и полученото количество топлина, се измерва в основната мерна единица за енергия J (Джаул) по същата причина, както и полученото количество топлина, а именно че топлината е вид енергия.

    с - при 15гр го дават 1000J/(kg.ºC)
    m - масата на въздуха = плътността му по дебита на вентилатора =1.225kg/m3 * дебита на вентилатора
    t1 и t2 - съответно изход и вход на въздуха от вътр. тяло на климатика
    Получава се Q - топлина в J. Като разделим на 3600 секунди = мощност в Ватове за час
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331041800[/time]_________________________________________________

    W/h = c*1.225*дебита на вентилатора *(t2 - t1)/3600
    W/h = 0.000340278 * дебита на вентилатора *(t2 - t1)
    KW/h = 1000* 0.000340278*(t2 - t1) = 0.34* дебита на вентилатора *(t2 - t1)

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331042815[/time]_________________________________________________

    Вчера при 0 гр направих измервания при me25va - вход на въздуха в климатика 27гр ; изход 37гр. Дебит на вентилатора на вътрешното тяло 2 ра степен - 400м3/h; вход по ватметъра 270W
    0,34*400*10=1360W ; КОП = 1360/270 =5.03 ; горе долу нещата се получават

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #43

    Re:реален cop на климатиците

    Да толкова е копа на минимум, 1,3кв отнесено към 0,26, това по данни от производителя.Обаче относно дебита на въздуха - не е много верен да се гледа по каталог защото ако са пълни ламелите с мъх, той намаля.При мен на 25-цата е задръстен и е за профилактика, докато на 35-цата е като нов и сравнени на еднаква степен на вентилатора дебита е различен, усеща се, а по каталог са еднакви без най -силната степен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #44

    Re:реален cop на климатиците

    ewgeny с удоволствие ще ти взема парите щом ги имаш толкова че да се хващаш на безумни басове.
    коп 8 не можеш да изкараш без да лъжеш като дърт циганин.
    вече писах как правя замерването температурата е постоянна потдържана с дни за каква акумулираша способност говорим тогава когото всичко отдавна се е акумулирало.
    ще се радвам да видя реални замервания и тогава да философстваме.
    ако занеш по добър метод напиши го иначе с нищо не допринасяш към темата.
    метода който съм описал може да пробва почти всеки от нас без да влиза в никакви разходи,тъи като почти всеки има в тях духалка и термометър.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #45

    Re:реален cop на климатиците

    Научните и търговските "работници" няма да признаят никога подобно замерване. Няма смисъл. Почва се с едни дебити, влажности, мъхове и т.н. Не се отоплявам с климатици и не продавам такива. Просто като неутрален, сравнително интелигентен наблюдател за мен метода, дори и бакалски дава не лоша представа за реалната, а не хартиена полза от климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Екстри при климатиците
    От to4nia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 29-01-12, 23:29
  2. как да НЕ СЕ ВМИРИСВАТ климатиците?!
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 15-07-11, 23:33
  3. Пусков ток на климатиците? :)
    От Pav20 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-11, 12:00
  4. Конвертиране на "реален" партишън към .vhd
    От MitkoS във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-10, 01:15
  5. Кабелен модем - реален IP-адрес
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-04, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе