Страница 132 от 354 ПърваПърва ... 82122130131132133134142182 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 5301
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1966

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Еееех Rumbaа. Къде видя да съм се жалвал заради мощност?
    Ако човек ще си купува японска машина с коп 4 и туря и траф, дето намалява допълнително енергоефективността й, къде е смисъла в това? Щото много пресни японски модели, визирам такива от '11 и '12, имат копове 4,5 22-ките и 4-ка 28-ците?Ми нали за хилядарка или малко отгоре с монтажа ше боцна един нов евро фуджик, пък бил той и стар модел и нисък клас (за каквито японци и говорим) и ще ми вади същата ефективност, ако не и по-добра, щото няма паразит дето да го цоца още ватове. Напр. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LLC / AOHG 12 LLC

    Айде ти не заблуждавай хората, че сакън, от кошниците за японския пазар по-убави немало, щото от по-новите за японския, определено има, - поне толкова добри европейскимашини на същите пари НОВИ, НЕУПОТРЕБЯВАНИ. Ако трябваше да дам 1000 кинта за Шарпа, колкото по принцип искат в момента варненските фирми за по-пресни, кекави машинки с ниски технически характеристики, щях да взема машината от линкът, който съм постнал.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1967

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нещата не са черни и бели.И за Япония си има нисък клас машини, не всичко е DR серии.Ама там колкото пари даваш, такова вземаш.А тук се случва много пари даваш и не знаеш какво вземаш.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1968

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    абе КОП падна с поне 1 единица на японските последните години ,факт е .. а на европейските се вдигна малко и все по често има машинки около 5

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1969

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Така е и точно заради това е добре да си пуснеш темичката тук и да си питаш кое и как. Малко са коректните фирми на пазара. Къде бях чел в някакъв сайт на софийска фирма, такова рахитично японче го кръстили Супер Дайсейкай, лепнали лу 5 плюса и апф-а го преименували на коп.
    п.п впрочем въпросната 25ца е добре на фона на другите недоносени япончета като МЕ и Дайкин с техните външни по 20 кила... И после LLC - то било лошо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #1970

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Още малко и ще ме разубедите.Гледам Сузуми+ 13ка 1500лв.Като я взема по програмата ще падне още малко цената.Дали не е по-добре да заложа на Сузуми.

    Главни букви знаеш ли,че съществуват?
    Този пост е редактиран от avenger; 09-09-15 в 13:19.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1971

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ма пичове,що всички си мислите че К2У СА БЕЗ ПАРИ БРЕ........естествено,че нещо качествено ще струва лев

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1972

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Еееех Rumbaа. Къде видя да съм се жалвал заради мощност?
    Ако човек ще си купува японска машина с коп 4 и туря и траф, дето намалява допълнително енергоефективността й, къде е смисъла в това? Щото много пресни японски модели, визирам такива от '11 и '12, имат копове 4,5 22-ките и 4-ка 28-ците?Ми нали за хилядарка или малко отгоре с монтажа ше боцна един нов евро фуджик, пък бил той и стар модел и нисък клас (за каквито японци и говорим) и ще ми вади същата ефективност, ако не и по-добра, щото няма паразит дето да го цоца още ватове. Напр. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LLC / AOHG 12 LLC

    Айде ти не заблуждавай хората, че сакън, от кошниците за японския пазар по-убави немало, щото от по-новите за японския, определено има, - поне толкова добри европейскимашини на същите пари НОВИ, НЕУПОТРЕБЯВАНИ. Ако трябваше да дам 1000 кинта за Шарпа, колкото по принцип искат в момента варненските фирми за по-пресни, кекави машинки с ниски технически характеристики, щях да взема машината от линкът, който съм постнал.
    Видях му анемичните характеристики на Шарпа и се отплеснах, а ти за СОР-а протестираш. Дано си го сложил в малка стая.
    Първо да споделя, че японските климатици с СОР по-малък от 5 се броят на пръстите на ръцете ми/ до 28-ци/. Трябвало е да погледнеш табелката преди да го вземеш.
    И за хилядарка и малко отгоре имаш ли представа какъв японски климатик можеш да си купиш /поне в Пловдив/ дето е класи отгоре спрямо Фуджитсуто което цитираш. Една 22-ка или 25-ца напъната по мощност, с красив дизайн,екстри и висок коефициент.
    А в това Фуджитсу нищо не ме спира, което би ме накарало да си го закупя. Много ниска летва е и още се чудя защо толкова горещо се препоръчва във форума. Общо взето е на/под нивото на една 28-ца базов модел от японските.
    И защо все гледате да е възможно по-нова година на производство? Така повечето хора се набутват, като взимат по-нов, но по-нисък клас.
    Има прекрасни машини на Саньо, Митсубиши, Тошиба..... произведени преди 2006-та година. Поне аз много ги харесвам.
    И да, за едни и същи пари японските нямат алтернатива. Просто се иска някаква техническа грамотност, за да съпоставиш нещата.
    blue1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1973

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    явно доста пръсти имаш или гледаш само модели до 2010г ,почти всички базови модели от последните години са с КОП под 5 ,че и към средния клас отива тая тенденция .. а във високия клас КОП беше стигнал до 6.8 ,сега рядко се среща над 5.5 ..

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1974

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да, до 2010г. гледам, защото това ми е минало през ръцете. И за това препоръчвам и харесвам по-старичките модели.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1975

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пловдивските участници си препоръчвайте за Пловдив и околността. С малки изключения тук-там в останалата част на България няма предлагане на сносни и най-важното добре профилактирани К2У. Дори и потенциално добър модел може да има проблеми и да няма кой и с какво да го поддържа след това.
    spas.slavchev и mirandi харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1976

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Пловдивските участници си препоръчвайте за Пловдив и околността. С малки изключения тук-там в останалата част на България няма предлагане на сносни и най-важното добре профилактирани К2У. Дори и потенциално добър модел може да има проблеми и да няма кой и с какво да го поддържа след това.
    Възможно е да е така, но се съмнявам. В София, Варна и Бургас бяха много зле, но до преди 5-6 години. Би трябвало вече да са си вдигнали нивото на профилактика за толкова години практика. Не вярвам да са стояли на едно място.
    Честно казано нямам поглед в/у работата им.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1977

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Видях му анемичните характеристики на Шарпа и се отплеснах, а ти за СОР-а протестираш.
    И за хилядарка и малко отгоре имаш ли представа какъв японски климатик можеш да си купиш /поне в Пловдив/ ...

    А в това Фуджитсу нищо не ме спира, което би ме накарало да си го закупя. Много ниска летва е и още се чудя защо толкова горещо се препоръчва във форума. Общо взето е на/под нивото на една 28-ца базов модел от японските...

    И защо все гледате да е възможно по-нова година на производство? Така повечето хора се набутват, като взимат по-нов, но по-нисък клас.
    Има прекрасни машини на Саньо, Митсубиши, Тошиба..... произведени преди 2006-та година. Поне аз много ги харесвам.
    И да, за едни и същи пари японските нямат алтернатива. Просто се иска някаква техническа грамотност, за да съпоставиш нещата.
    Ами отваряй очетата повече.
    Айде светни ме сега за хилядарка с монтажа какво чудо мога да си купя в Пловдив. Чакай да позная - кошник на 13 години, ама мощен, с плазма и йонизатор. Голям праз, ама дърт. Това е техника, и тя се амортизира, ако ще от космоса да идва. Имам няколко такива, тъй че знам за какво иде реч.

    Нищо не те спирало да си вземеш Фуджицу, това ли написа, че не ти се разбира. Еми и аз така, виж к'во става, ето ти характеристики на базов японски Панасоник 28-ца '11 или '12Панасоник.jpg, коп 4,13, ама то и не базовата Toshiba 251 NX '12 от преди няколко поста с 33 кила външно не беше по-добре. - Показатели недостижими за европейски модели, а? Добави още 40 W консумация за трафчо, т.е. около половин единица от коп-а си отива
    Нали осъзнаваш, че след 5 години това ще е масово в БГ или още ще предлагаш машини от преди 2006-та, щото те са безсмъртни,непреходни и без брой.
    Нужно е човек да свали капаците, освен да бъде технически грамотен.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 10-09-15 в 04:06.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1978

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всъщност за какво е спора?
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1979

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    то няма спор ,мерят си ги
    DUNDURMA и tony34al харесват това.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1980

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Възможно е да е така, но се съмнявам. В София, Варна и Бургас бяха много зле, но до преди 5-6 години. Би трябвало вече да са си вдигнали нивото на профилактика за толкова години практика. Не вярвам да са стояли на едно място.
    Честно казано нямам поглед в/у работата им.
    В Бургас е само Варна клима,и моделите които се предлагат са кофти а парите много.Общо взето предлагане няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе