Страница 215 от 354 ПърваПърва ... 165205213214215216217225265 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,211 до 3,225 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3211

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Японските модели нямат авторестарт.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #3212

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    Или с таквиз фирми.....
    То няма други колега.Само Варна Клима имат в момента офис в града.Питах всеки един техник в града ,като чуе японски и дотам.От Пловдив техник ли да викам за желязото?

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3213

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз си купих японски климатик втора употреба от Пловдив, но ми го монтира шуменска фирма, при Alexi е същото, само че той взе нов. И сега да се обадим на бат Иван, утре ще дойде и ще помогне с каквото може, но сме купили 4-5 климатика от него и още поне 20 доволни клиенти сме му пратили. Но държим само център, не от трън та на глог.

    @bilibi - има едно момче от шуменският форум - vladi_II, той ходи и оправя 100-волтови климатици, колко е читав, не знам. Не съм ползвал услугите му.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 15-12-16 в 21:48.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    6
    #3214

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    [QUOTE=Aleksandars;798944]Японските модели нямат авторестарт.

    Благодаря за отговора. Авторестарта не ми е важен,по-важно е вентилатора на вътрешното тяло защо не спира или е нормално?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3215

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от billibi Виж публикацията
    То няма други колега.Само Варна Клима имат в момента офис в града.Питах всеки един техник в града ,като чуе японски и дотам.От Пловдив техник ли да викам за желязото?
    Ми някои хора от там викаме,ма не се налага ,щот тез от Пловдив са си свършили работата както трябва.
    vadim одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3216

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    buldozer_mnt, няма как да Ви отговоря дали е нормално, след като не знам какво е състоянието на машината и при какви условия работи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #3217

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте колеги,да подпра и аз малко темата. Моите самураи за сега мъркат добре,топлят здраво,сметките са поносими.Оплакване имам единствено от това,че половината от вертикалните клапи на мицубишито спряха да "чуват" какво им шепне дистанционното. Може ли това да се дължи на това ,че нямам на тази 200 волтова машина трансформатор ? Не е кой-знае каква болка ,но дразни. И още нещо... На дистанционното на тошибата ми се усмихва едно засмяно личице. Нека ако някой знае какво означава да ми каже,плииз.

  10. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3218

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    " Защо така го монтира тоя хубавец без трафче за по - голям коп или ??

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #3219

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Така ми го монтираха миналата година от Japan Clima - Варна,увериха ме,че няма нужда на 200 волтовия да слагат траф.А аз не съм профи.Добре,че съществува този форум,че човек като мен да се поуграмоти малко по темата,иначе каквото ти кажат майсторите- това става общо взето.Сега вече съм наясно с доста неща,кое как трябва да бъде,какво искам и цена-качество..но след дъжд- качулка и бития-бит,казва народа.. е ..бан-ална фраза. ;-)


  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3220

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Бях обещал, а и колеги от форума желаеха да направя накратко малко сравнения, като бивш конвекторджия и настоящ климаджия!
    Не знам дали в тази тема е точното място, но се извинявам, ако не е!
    Значи, става въпрос за отопление, преди - с два конвектора, сега - с три климатика. Гледам сметката за тока, в периода 15.11.-15.12., който съм платил Декември 2015 с конвекторите/181лв./ и Декември 2016 с климатиците/190лв./! Но! Миналият период 2015г. бе доста топъл за разлика от сега. Следващите платени сметки са били - Януари 2016 - 198лв., Февруари 2016 - 280лв., Март 2016 - 282лв. Сега мисля че с климите ще варират около 200лв. в най студеното време.
    Общо взето заключението е:
    С два конвектора 2kw и 3kw отоплявах две стаи, а третата стоеше студена, със сметки от порядъка на приблизително 300лв. в най-студеният период и около 180-220лв. в преходният сезон!
    С трите климатика от подписа отоплявам три стаи, със сметки от порядъка на около 200лв. в най-студеният период и около 120-130лв. в преходният период!
    Най-голямото предимство/икономия/ на климатиците пред конвекторите според мен е в преходните сезони, Септември - Ноември и Февруари - Април, защото това са 6 месеца все пак! А, най-студените са 2!
    С две думи - Доволен съм! И съм благодарен първо на моя колега от работата ми, че ме "светна" и насочи към климите втора употреба! Благодарности и на Сашо за мненията и отговорите, които ми е давал, да ми помогне в избора на машините!
    Alexi, Aleksandars, teon и 3 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #3221

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, ще съм благодарен ако ме насочите към модел климатик, става въпрос за следното помещение :

    ... нещо не успях да се справя от първият път с описанието на помещението. Та - става въпрос за следното : стая 12м2, 40cbm, сградата е тухлена, първи надпартерен етаж от 4 общо, западно изложение, с прозорци 7м2, пвц дограма, стаята не се използва. Търся климатик предимно за отопление.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3222

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Здравейте, ще съм благодарен ако ме насочите към модел климатик...
    Ще те насочим, разбира се. Имай предвид, че при избора е много важно къде се намира помещението...

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3223

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравей,не...видях..височината...на...стаята...

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3224

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами написал е 40 м3, значи към 3,30 е височината.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    54
    #3225

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, интересувам се от покупка на климатик за помещение хол/спалня (по-добробно описание по-долу), като ще бъде поставен на около 1.5м от меката мебел в хола( за съжаление няма друго подходящо място)


    Спрял съм се на няколко модела, моля за съвет из между тези модели, както приемам и други предложения за модел и марка
    Toshiba 406JDR
    Toshiba 285UDR
    NATIONAL 28RJX


    Жилищно/тухла, с цел отопление, за 36 квадрата и кубатурата на помещението- 100. Вида на дограмата и стъклопакета (ПВЦ, двоен стъклопакет, КА). Квадратура на прозорците - 7. Изложението- изток-юг, среден етаж -хол- спалня. Апартамент в Разград. Температура в помежението 20-22 през зимата. 7 см. вътрешна изолация на външните стени. Под и таван са без изолация. За цена около 1500лева. До -15 външна температура през зимата. Размери на помещението 8x4.5 метра.

    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе