Страница 248 от 354 ПърваПърва ... 198238246247248249250258298 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,706 до 3,720 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3706

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    гаранцията на втора ръка в тая фирма протича по следния начин .. идват .. гледат "пациента" .. следва чесане по главите ,след което го сменят с друг подобен от камарата изхвърлени ,и така докато заработи .. понякога топ модел за базов ,важното е да е пак "14ка" ( по маломощни нямат )

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3707

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Обикновено при 3 г. гаранция има изискване за задължителна профилактика или само доплащане за удължаване на гаранцията. Обикновено, ако не може да отстрани проблем с гаранционна машина, фирмата ще го смени. Това с издаването на становища не знам за чий ти е.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3708

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами простичко казано, в рамките на гаранцията машината трябва да отговаря на декларираното от производителя описание. Ако фирмата ми го смени с базов модел и от друга марка, бих имал право на претенции, което юридически трябва да съм в състояние да докажа. А сети се сам, как се прави и колко фирми са на "ти" с японския

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3709

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За колко такива случая знаеш? В тази държавица, дори и при нови машини те чака скъсване на нервите. Всеки, който си купува К2У трябва да е наясно как стоят нещата и сам да реши дали си струва. В повечето случаи-да. Пазарът не е толкова голям и фирмите трябва да се стремят да са коректни, ако искат да останат на него. "Който го е страх от мечки, не ходи в гората." Това важи за всички потребители на К2У, а май и не само.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #3710

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте , тъй като темата е прекалено голяма искам да задам един, два въпроса.
    Доколкото разбирам избора на климатик втора употреба е на късмет... все пак искам да попитам има ли фирма на която наистина може да се има доверие, тоест да продава все пак качествени климатици. Става въпрос за Бургас. Тук намерих само варнаклима и клима контрол. Трябва ми климатик за стая към 30квадрата на 1ви етаж. 18-ка предполагам ще ми трябва. Ако може да ме ориентирате за нещо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #3711

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Pekham, пост #3679 в тази тема

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3712

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ... Пазарът не е толкова голям и фирмите трябва да се стремят да са коректни, ако искат да останат на него...
    Пазарът на К2У е огромен и ще става още по-голям, имайки пред вид шкартото, с което ни заливат вносителите на европейки. Проблем ще бъде поддръжката им и евентуалните ремонти. Хората асоциират К2У с евтини машини за бедни, а истината е доста по-различна.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #3713

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Там са ВарнаКлима. Доволни има ли Скоро ходих при тях, но търсихме 14-ка с един съсед, струва ми се, че е много ограничен избора.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3714

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пазарът на К2У е огромен и ще става още по-голям, имайки пред вид шкартото, с което ни заливат вносителите на европейки. Проблем ще бъде поддръжката им и евентуалните ремонти. Хората асоциират К2У с евтини машини за бедни, а истината е доста по-различна.
    Според мен ще намалява. Става все по-трудно. В Пловдив доста големи фирми, на които шефовете си пиеха кафето и разчитаха на работници да им ги правят - затвориха. Ако не си ги правят климатиците лично шефовете на фирмите, ще имат проблеми. А климатиците стават все по-сложни - и като конструкция и като ектроника.

  12. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #3715

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Pipoko Виж публикацията
    Pekham, пост #3679 в тази тема
    Адреса, който съм дал се отнася точно за фирмата, за кято Alexi дава пояснение а Aleksandars не казва " нищо"...... На мен лично отговорите на двамата са ми достатъчни, за да си направя извода. Дадох адрес на фирма, за която знаех, че работи в Бургас. Сега знам и дали да е препоръчвам. Въпреки, че имам двама колеги закупили к2у от тях и засега са доволни ( климатиците работят).

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #3716

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от chany Виж публикацията
    Адреса, който съм дал се отнася точно за фирмата, за кято Alexi дава пояснение а Aleksandars не казва " нищо"...... На мен лично отговорите на двамата са ми достатъчни, за да си направя извода. Дадох адрес на фирма, за която знаех, че работи в Бургас. Сега знам и дали да е препоръчвам. Въпреки, че имам двама колеги закупили к2у от тях и засега са доволни ( климатиците работят).

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    С една дума не стават, така ли Иначе другите са на Пиротска33 , Термоклима.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3717

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Румба, кое им става по-сложното на европейките? Напротив, опростяват ги. Погледни разликата между пета и осма серия на европейските дайсейкай. Усложняването идва от вноса на 100 и 200 волтовите машини. Отдавна никой не ремонтира платки при европейките, сменят ги цели.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3718

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Петко, аз имах предвид само за японските втора употреба. Може да не съм те разбрал правилно. При К2У няма кой да ни дава платки при проблем, и ремонтите са на ниво - откриване на повреден елемент и подмяната му. И вече няма такава повтаряемост на проблемите, както при тези на Р22. Винаги почваш от нулата и трябва да се направи да работи, както е бил чисто нов. Ей такива кадри са нужни на фирмите за К2У и понеже всяка нова фирма не може да намери - не прокопсва много дълго.

    PS: Честит иман ден! Много здраве и успехи!

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3719

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не само за японските втора употреба.
    Всички добри технци се занимават основно с битова техника втора употреба.При тях е има тръпката.Тези от/оторизираните/ за новата техника основно сменят платки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3720

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Никой не се занимава предимно за "тръпката", а основно, за да изкара пари. Това е общовалидно за повечето хора, които това работят. Ако някой в тези времена на "техника за гаранционния срок" разчита само на приходи от ремонт на стари електроуреди има голяма вероятност да остане "гладен", с изключения на някои пазарни ниши. Това че други хора имат някакви хобита в свободното си време и търсят "тръпка" е друг въпрос.
    И винаги съм наблягал точно на тази липса на квалифицирани кадри по голяма част от другите населени места (щом и в Меката на К2У Пловдив вече има дефицит), когато пловдивските потребители почнат да квалифицират опита си с К2У като общовалиден за страната.
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    За колко такива случая знаеш? В тази държавица, дори и при нови машини те чака скъсване на нервите. Всеки, който си купува К2У трябва да е наясно как стоят нещата и сам да реши дали си струва. В повечето случаи-да. Пазарът не е толкова голям и фирмите трябва да се стремят да са коректни, ако искат да останат на него. "Който го е страх от мечки, не ходи в гората." Това важи за всички потребители на К2У, а май и не само.
    Пазарът на всякакви климатици в момента май не е толкова малък, щом Велев дори в убит град като Плевен, не поиска да ми обърне и капка внимание за по-малко от след 20 дена, а сме израснали през няколко улици. И не са малко фирмите, които не се интересуват толкова от коректност или дълготрайност на пребиваването си. Те гледат да "захлебят" на момента, докато има интерес и подем. Примерно при К2У да продадат поредната пристигнала партида, пък после какво ще става не е особено интересно. Не малко са такива, които скачат от бранш на бранш, в зависимост от моментната конюнктура. По радиото слушам в последно време едни реклами - "направихте покрива от фирма Х, сега трябва да си вземете климатици от тях".
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-10-17 в 13:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе