Страница 238 от 354 ПърваПърва ... 188228236237238239240248288 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,556 до 3,570 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3556

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Дано се включи и някой собственик на подобно Хитачи, а аз ще ти кажа как стои въпроса при Тошиба.
    Самопочистването на филтрите е последвано и от такова на топлообменника. Филтрите се чистят за 9 мин., а общото самопочистване е 1ч10мин. Самопочистването тръгва при изключване на климатика или принудително/ръчно/. Лятото го оставям да се чисти след всяко спиране, иначе се вмирисва. Зимата го пускам веднъж в седмицата. Миенето на филтрите и кутията за прах зависи от това колко е работил климатика. При мен зимата работи 24/7 и мия веднъж месечно /при наличие на аспирация за изхвърляне на праха след чистене/. Имай в предвид, че моите филтри са много ситни, а не зная твоите какви са. Въпреки аспирацията в кутията пак се събира някакъв мъх, а прах няма. Лятото мия 2 пъти за сезона. Функция антимухъл може би означава изсушаване на питата след режим охлаждане и ако е така е хубаво лятото да е включена, а за зимата няма смисъл.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    71
    #3557

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мерси за отговора!Само да уточним-например спирам климатика,след което активирам функцията от дистанционното,така ли?
    Моите филтри са много ситни и са 4 на брой-2 отпред и 2 отгоре.И 4 се свалят.Казаха ми,че са титаниеви.
    Мога ли да ги свалям и мия?
    А функцията"антимухъл",трябва да я активирам,но само в режим охлаждане,така ли?

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3558

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пак уточнявам-говоря за Тошиба, също с 4 филтъра. В инструкцията за експлоатация пише, че трябва да се мият филтрите и кутията веднъж месечно. В инструкцията има цял раздел, с много картинки и обяснения, за сваляне, миене, подсушаване и монтаж на филтрите и кутията.При мен самопочистването тръгва автоматично с натискането на "Стоп". Ако не искам самопочистване в момента, натискам "Стоп" втори път. Освен това при изключен климатик мога да пусна самопочистване от ДУ.
    Антимухъл може да означава и че работи плазма, ако имаш такава.
    Монтажниците не ти ли обясниха поне някои от функциите. Това не е обикновен базов климатик. Ако искаш да си ползваш пълноценно климатика, според мен ще ти трябва превод на Инструкцията за експлоатация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    71
    #3559

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Монтажниците не можаха да ми обяснят почти нищо.Донесоха само превод на дистанционното.
    Кой може да преведе такава инструкция за ползване?Или да питам във фирмата,от която взех климатика?
    Съмнява ме,че имат такава инструкция,иначе биха ми дали.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3560

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ще обяснят.. Това да не Сашо да ти изпипа всичко до последния детайл.
    DUNDURMA одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3561

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от arenzo Виж публикацията
    Монтажниците не можаха да ми обяснят почти нищо.Донесоха само превод на дистанционното.
    Кой може да преведе такава инструкция за ползване?Или да питам във фирмата,от която взех климатика?
    Съмнява ме,че имат такава инструкция,иначе биха ми дали.
    Японската ти инструкция е 92 стр. Сигурно има преводачи от японски, но ще е добра сума.
    Без тази инструкция, все едно си взел базов на цената на топ модел. Провери ли дали ДУ е оригиналното?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    71
    #3562

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Оригиналното дистанционно е.Сравних в Нета.
    Фирмата,от която взех климатика,е доста сериозна и не би трябвало да имам проблеми.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3563

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Хубаво е, че фирмата е сериозна, но не ми се вярва, която и да е фирма да може да си позволи превод на различни модели от различни марки и то за единични бройки. Затова изтегли си японската инструкция, отключи PDF файла и когато имаш време си превеждай по малко. Ще откриеш неща, които дори не подозираш, че може да прави климатика ти. Има и как се разглобяват някои части и много друга полезна информация. Със сигурност няма да ти трябват всички 92 страници, а доста по-малко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    71
    #3564

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    SPSt,благодаря затова,че отговори на моите въпроси!Мисля да направя точно така,както си писал-ще си превеждам по малко.
    И аз мисля,че едва ли някой ще положи труд да преведе инфо за няколко бройки климатици.
    Въпреки това ще звънна да проверя-може да изтегля дълга клечка!
    SPSt одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3565

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Честито и от мен. Очаквах , да влезеш в клуба на Toshiba, ама се спря на Hitachi![emoji1]
    Със здраве да си го ползваш!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #3566

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от arenzo Виж публикацията
    Оригиналното дистанционно е.Сравних в Нета.
    Фирмата,от която взех климатика,е доста сериозна и не би трябвало да имам проблеми.
    Ако беше сериозна щеше да ти даде пълно упътване на български, както е по закон.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3567

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако беше сериозна щеше да ти даде пълно упътване на български, както е по закон.
    Само на одобрените от закона стоки/уреди.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3568

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Само на одобрените от закона стоки/уреди.
    Я дай да видим списъка с "одобрените от закона".

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако беше сериозна щеше да ти даде пълно упътване на български, както е по закон.
    Ти в коя държава живееш? Не се заяждам, но има и нови стоки, които се продават без инструкции на български, а ти говориш за втора употреба, единични бройки от различни марки и модели.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3569

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Влезни в един голям магазин и ще го видиш.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3570

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моля ти се, без глупости! Ако нямаш какво да правиш, гледай турски сериали. Това да не специална продукция, че да има забранителен списък, а дори и там няма-има различни режими за внос и износ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе