Страница 331 от 354 ПърваПърва ... 281321329330331332333341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,951 до 4,965 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4951
    Здравейте! Хайде и аз да се похваля с нещо от братя Щереви! Много точни хора, евала! Нищо не разбирам от монтаж на климатици, но дори и на мен ми става ясно, кой си гледа съвестно работата. Без много приказки, бързо, чисто и спретнато, вакууми, тестове, тави, китват си дупките и го направиха все едно си го правят за тях. Много ми хареса, как освен за функционалност, мислят и за естетика. Няма висящи кабели (да ги боднат, както ще е по-удобно), няма компромиси. Много сме доволни! Щом жената е впечатлена, а тя МНОГО трудно се впечатлява от ремонти, защото вече и дотегнах от такива, значи... Горещо ги препоръчвам на всички, които се чудят кои са хората - Братя Щереви от Пловдив!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, mimojef, Mega и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4952

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ние, ако не се бяхме отказали от отоплението на климатици на вилата ни до София, също бяхме избрали да купим от Щереви
    Така е, като имаш добра репутация - хора от различни градове ти търсят услугите. Дори хора от София, където се предполага, че все ще се намери някоя читава фирма, предвид това, че е най-големия град.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #4953
    Цитат Първоначално публикувано от Zaksofon Виж публикацията
    Здравейте! Хайде и аз да се похваля с нещо от братя Щереви! Много точни хора, евала! Нищо не разбирам от монтаж на климатици, но дори и на мен ми става ясно, кой си гледа съвестно работата. Без много приказки, бързо, чисто и спретнато, вакууми, тестове, тави, китват си дупките и го направиха все едно си го правят за тях. Много ми хареса, как освен за функционалност, мислят и за естетика. Няма висящи кабели (да ги боднат, както ще е по-удобно), няма компромиси. Много сме доволни! Щом жената е впечатлена, а тя МНОГО трудно се впечатлява от ремонти, защото вече и дотегнах от такива, значи... Горещо ги препоръчвам на всички, които се чудят кои са хората - Братя Щереви от Пловдив!
    Снимай и от вътре де,неги крий. Нека да изплакнем окото.

  5. Novice Аватара на venzak
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #4954

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от venzak Виж публикацията
    Пловдив, майна !Искат да сложат друг агрегат, оборудван с компресора от последната снимка. Да тестват няколко дни какво се случва и ако се разберат електрониката с новия агрегат да си стиснем ръцете. Изключително съм благодарен за отговорите Ви и отделеното време.

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
    Получиха се нещата. Хитачито възкръсна след известно време на режим проба-грешка. Сменен компресор и четирипътен клапан, без който на студено духаше топло. Сега е ок. Отново благодаря за вниманието и мненията.

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
    mimojef, Rumb@ta и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4955

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ми честит ти добър ремонт!
    venzak одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4956

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Климите работят перфектно, ето и няколко снимки от вътрешните тела, както пожела Buxata. Просто - ювелирно изпълнение до последната подробност! Да не говорим, че след монтажа, си почистиха с прахосмукачка, изметоха двора, НЕ ПИХА РАКИЯ, натовариха се и си тръгнаха с усмивка! Жената доволен, децата и той, а аз с удоволствие платих.
    Този пост е редактиран от Zaksofon; 06-03-20 в 19:28.
    mmony67 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4957

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ако беше казал.че пият-не бих ти повярвал

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #4958

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    А къде са снимките?

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4959
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А къде са снимките?
    Хм, защо ги няма, наистина? Качих линкове от телефона, възможно ли е администратора да ги е сметнал за реклама и да ги е премахнал?

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #4960

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не може да качваш линкове към месарницата. Затова са изтрити.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4961

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моля, да се ограничите с офтопика и небивалиците!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4962
    Моля да ме извините! Ето снимките - фрии ъф ад.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4963

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Попаднах на нещо интересно, като се занимавах с една платка..

    Външна електроника - Хитачи с управление на двигателя на вентилатора, което не е вградено вътре в мотора.
    Та интересното е че го управлява този DC двигател трифазно с 16kHz, което е леко невъзможно. И в този момент оборотите на двигателя не бяха хич високи.

    Измерването го повторих с втори уред, да избегна грешка и такава няма.

    Някой с информация по въпроса, аджеба как се завърта BLDC двигател с такава честота? Нещо съм го изпуснал този момент.

    - - - - - - - - - -

    Никой ли няма идея по кой математически закон се случва това? От какво е направен този ротор и как, че го върти с високо напрежение 16kHz, трифазно?
    Голяма забава беше.. Та го засичах и с курсорите на осцилоскопа и със висок клас мултимер го мерих.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4964

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Попаднах на нещо интересно, като се занимавах с една платка..

    Външна електроника - Хитачи с управление на двигателя на вентилатора, което не е вградено вътре в мотора.
    Та интересното е че го управлява този DC двигател трифазно с 16kHz, което е леко невъзможно. И в този момент оборотите на двигателя не бяха хич високи.

    Измерването го повторих с втори уред, да избегна грешка и такава няма.

    Някой с информация по въпроса, аджеба как се завърта BLDC двигател с такава честота? Нещо съм го изпуснал този момент.

    - - - - - - - - - -

    Никой ли няма идея по кой математически закон се случва това? От какво е направен този ротор и как, че го върти с високо напрежение 16kHz, трифазно?
    Голяма забава беше.. Та го засичах и с курсорите на осцилоскопа и със висок клас мултимер го мерих.
    Тая честота къде я измери не разбрах?
    Ако е на изхода на процесора може. Там е важен коеф. на запълване. Честотата няма значение, но на едно хитачи честотата на управление на вътр. вентилатор е:
    "For the point A, 15.7 kHz PWM pulse will be output fromthe pin (24) on the micro computer as shown in Fig. 7-2.
    The pulse range will vary with different command speed."
    На външния вентилатор е 33,3kHz.
    Ако мериш на намотките, според мен това е честотата на дискретизация. Имаш ключови елементи, които трябва да направят синусоида. За целта колкото с по-висока честота я късаш, сунусоидата ще стане по-близка до идеалната.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4965

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не не, не си ме разбрал. Не е честотата на ШИМ. Прост 3 фазен BLDC двигател в който има само три намотки и никаква електроника. Честотата към трите намотки е 16kHz. Правоъгълни импулси с еднаква ширина.
    Не го мерих при тръгването до развъртането да видя как се променят параметрите.

    А тези старите на 33,3kHz съм ги разкатал от ремонти преди време. Тук случая е друг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе