Страница 333 от 354 ПърваПърва ... 283323331332333334335343 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,981 до 4,995 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4981

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не му трябва заместител, оригиналното си е идеално.Ако почакаш малко, може скоро да видиш превод.Машината спокойно ще се справи и с по-голямо помещение.
    Buxata одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #4982

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Бате Димчо и Buxata харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #4983

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сърдечни благодарности!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4984

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Още една стара, но стойностна машина е монтирана в апартамента ми. за вътрешна стая 16м2 избрах National CS-X255A. Прилагам снимка от монтажа20200723_120435.jpg
    Kasap, zxc0 и Genadi80 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #4985

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Един страничен въпрос - дали може да се настрои климатикът, след прекъсване/възстановяване на захранването, да се връща в състоянието, в което е бил? Сега се изключва при токов удар и помещението се затопля впоследствие.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #4986

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Бате Димчо одобрява това.

  8.  
     
  9. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #4987

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!
    Сега се регистрирам, защото се нуждая от компететнтно мнение за отопление с климатици...
    Накратко: жена съм и винаги съм живяла на централно парно, родителите ми също, повечето от познатите ми и те, т.е нямам към кого да се обърна за мнение.. Ще се местя с детето ми (ученик гимназист) в семейно жилище от 60-те години, голямо и студено, последните 5 г неотоплявано (преди това покойните ми баба и дядо отопляваха само 1 стая с акумулираща печка). Правя козметичен ремонт. Стаята, в която искам да сложа климатик е бъдещата детска с размери 3,5х4,5х2,6(височина), юг-запад, на южната и западната стена с прозорци по 2,5 м ширина, стара двойна дървена дограма и само на тавана се сложи изолация вата; третата стена е преход към хол с размер 3х3,5м., без никакви излолации и изложение запад. Жилището е на трети последен жилищен етаж, но има много високи тавански помещения - големи стаи (т.е. не съм съвсем под покрива). Желанието ми е да отоплявам основно детската стая, а по-малкият преходен хол - основно привечер и за сън...В кухнята смятам да сложа конвектор (вече взех да се двуомя и за там климатик), другата стая (най-студената) - зимата ще е затворена, без отопление
    Досега гледах основно нови климатици 12-ки на цени около 1800 лв. (https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html ; https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html ; https://*********/invertoren-klimati...tu-klas-a.html), без да съм много наясно с параметри, още по-малко каква марка търся..Днес за пръв път се "сблъсках" с рециклирани климатици, като по думите на продавачите - няма причина да не избера такъв, дори ме убеждаваха, че е по-добре от нов, не само заради по-ниската цена..Посочиха ми от наличното в магазина - Sharp AY - S28SC , MItsubishi MSZ-GM220, MItsubishi MSZ-J28T и нов Fujitsu ASYG12КМТА.
    и Предстоят въпросите - въпросните предложени рециклирани климатици добре ли са? А новият от Вимакс? Ако трябва да сравнявам? Изобщо, ще се радвам на препоръки и какво точно да гледам и питам при избора..(направи ми впечатление, че при рецилираните почти никаква информация не предоставят по етикет..)
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от AIR; 28-07-20 в 00:33.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4988

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    AIR, ако споменете в коя част на планетата се намира въпросното жилище, ще имаме значително по-голям шанс да Ви помогнем. Не бързайте с избора. Най-добре е да се обърнете към специализирана и надежна фирма за да бъде направен предварителен оглед. Успех!

  11. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #4989

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    AIR, ако споменете в коя част на планетата се намира въпросното жилище, ще имаме значително по-голям шанс да Ви помогнем. Не бързайте с избора. Най-добре е да се обърнете към специализирана и надежна фирма за да бъде направен предварителен оглед. Успех!
    Във Велико Търново е. Слава богу, има време до ниските температури, за да реша какво да купя ..
    Мдааа, и за фирма нямам препоръки...
    П. С. Впрочем - рециклираните ми ги предлагаха партньорите на Варнаклима за града ни
    Този пост е редактиран от AIR; 28-07-20 в 01:30.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4990

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    AIR, купувал съм от Варнаклима. Нямам оплаквания а имам 7 климатика от тях. В момента в склада си във Варна имат наличен National CS-X288A с COP 6.66 на цена около 1250-1300 с монтажа. Климатикът няма оригинално дисртанционно и специализираните му функции няма да могат да се ползват, но затова и цената е толкова ниска. Аз преди да взема моя X255A се бях насочил тъкмо към този и по тази причина имам информацията, която споделям сега.

  13. AIR
    AIR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    В. Търново
    Мнения
    13
    #4991

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Satmar, благодаря!
    и Шарпа, за който писах по-горе е с COP 6.2 (каквото и да значи това; разбрах само, че колкото е по-голямо числото, толкова по-добре) - потърсих го в нета, но попаднах само на спецификации и ръководство на японски, успях да разбера, че е 2005 г..не е ли малко старичък?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4992

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами доколкото виждам Шарпа е с коп 5.29, по-стар е 2005 срещу 2008 за национала. Като цяло национала е по-висок клас машина, но няма оригинално дистанционно. нямам представа Шарпа какво му е дистанционното. Аз бих избрал национала. Нека кажат по-запознатите.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4993

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    Ами доколкото виждам Шарпа е с коп 5.29, по-стар е 2005 срещу 2008 за национала. Като цяло национала е по-висок клас машина, но няма оригинално дистанционно. нямам представа Шарпа какво му е дистанционното. Аз бих избрал национала. Нека кажат по-запознатите.
    Защо не го купи ти без оригинално ДУ? Такъв климатик без оригинално ДУ не е дори и базов модел. Какво му е високият клас, когато най-вероятно няма да могат да се ползват повечето или всички екстри? Японски климатик без оригиналното дистанционно и то на 12г. не бих погледнал, а камо ли да дам 1300 лв.
    dodo_pv, tanatos, bobivg и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4994

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Този, който аз купих също е без оригинално ДУ! Не виждам никакъв проблем.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4995

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За базовите модели няма никакъв проблем. Купувам само такива, с дистанционни на английски. Оригиналните им стоят за майсторите, ако се наложи някаква диагностика.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе