Страница 255 от 354 ПърваПърва ... 205245253254255256257265305 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,811 до 3,825 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3811

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Не по куриер, отидох и го натоварих на място. Дори хотел си взех, разходка из Пловдив с вечеря.
    Топ модел, амбиции - климатик като климатик само дето е стар. Дефроства често, шурти силно при дефрост, същия лъжлив минимум като европейските модели.
    Разбира се много добре почистен и боядисан, с ново дистанционно, превод и обяснение на функциите, йонизатор, почистване на филтрите.
    От къде/кой си го закупил?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3812

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    От Сашо.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #3813

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Направил си една малка екскурзия....Дано хотела, вечерята и разходката са били на ниво. В това отношение Плд има какво да покаже и предложи....

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3814

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Преди месец бях писал, че ще сменям Хитачи-то по ред причини. Свалиха го и го взеха. Предложиха ми да го заменят с Тошиба и аз приех. Тази сутрин ми се обадиха да отида да я видя. Оказа се модел Toshiba Ras-225NAD1. Та, така. Другия понеделник е монтажа.
    Във форума намерих данни за машината. Преди време е питано за избор между 6-7 модела, единият от които е този. Сашо е дал пълните данни. Измежду всички Сашо е препоръчал тази Тошиба, което ме кара да си мисля, че е добър модел?
    Най-доброто което можеш да направиш! Отдавна се канех да ти кажа нещо за Хитачито, но все се отказвах понеже е гадно при положение че вече си го купил. От Тошибата ще си доста по-доволен.
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3815

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз пък за го питам като има направо ненормални Саньота,Дайкини и Мицута,и Шарпове които като ги закачиш на стената и се чудиш дали не е на обратно климатика със всички екстри, защо Тошиба?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3816

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Саньо е много скучна машина .. слагаш го и забравяш за съществуването му ..
    necata2, Kasap, teon и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3817

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    егаси,колко години живот ще има тази машина,гледам е 2003 производство,а доста хора я хвалят.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3818

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Най-доброто което можеш да направиш! Отдавна се канех да ти кажа нещо за Хитачито, но все се отказвах понеже е гадно при положение че вече си го купил. От Тошибата ще си доста по-доволен.
    Аз го разкрих бързо! Затова и му показах пътя.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    егаси,колко години живот ще има тази машина,гледам е 2003 производство,а доста хора я хвалят.
    То е като във футбола - няма млади и стари! Има можещи и неможещи!
    Rumb@ta одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3819

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пак разводнявам, но няма да се сдържа (тренирал съм и играл дълги години футбол ) - до един момент, след това ставаш чуплив, почва да те боли тук, после там, ставаш по-муден и бавен, трудно се възстановяваш... То май същото важи и за техниката... Всичко си има някакъв предел.
    bobbyap, bobi161 и pap1918 харесват това.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3820

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Пак разводнявам, но няма да се сдържа (тренирал съм и играл дълги години футбол ) - до един момент, след това ставаш чуплив, почва да те боли тук, после там, ставаш по-муден и бавен, трудно се възстановяваш... То май същото важи и за техниката... Всичко си има някакъв предел.
    А бе, то няма нищо вечно! Ясно е! Но, съдейки по начина на работа на моите, като "шум", размразяване, комфорт и т.н. спрямо наблюденията, които имам от нови такива..... Разликата е доста сериозна в полза на "дъртите".
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3821

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Много си прав! Въпросът е там, че има футболисти, които спират на 26г. и такива, които карат до 50. Мисля, че тази аналогия е добра, сравнявайки материалите, качеството на сглобката, софтуер и т.н. Нали знаеш, че Япония е много бедна на ресурси страна, най-големият вносител на метален срап и всичко това се отразява на качеството на продуктите им. Понеже ми е специалност, ще ти кажа, че това разделяне на битовото напрежение на 100 и 200V, също е подчинено на тази идея и е направено с много мисъл. Знаеш ли за друга държава, където в дома си хората имат контакти с 2 различни напрежения? Аз не!
    Aleksandars, Rumb@ta, ruuni9 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #3822

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,

    Пиша с молба за съвет - въпреки, че прегледах голяма част от темата, не бих казал че съм готов да направя информиран избор сам, а времето за мислене изтече. По ред причини се спирам на японски климатик, пари има само за втора употреба. Без да съм привърженик на конкретна марка (да не говорим за модел), в четвъртък най-късно трябва да поръчам нещо за помещение около 25 кв.м. в нова тухлена кооперация, което се ползва от две възрастни жени. През лятото е било сауна, зима там не са карали още, друго не знам какво да кажа...
    Та за да не е съвсем "на тото", моля ако някой може поне да ме откаже от по-калпавите варианти в линка по-долу (питам само за тези от 900 лв., от екстри няма нужда). Предварително благодаря.
    Всички предлагани климатици Варна с мощност 14000 BTU Japan Clima

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3823

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zhelyobass Виж публикацията
    Здравейте,

    Пиша с молба за съвет - въпреки, че прегледах голяма част от темата, не бих казал че съм готов да направя информиран избор сам, а времето за мислене изтече. По ред причини се спирам на японски климатик, пари има само за втора употреба. Без да съм привърженик на конкретна марка (да не говорим за модел), в четвъртък най-късно трябва да поръчам нещо за помещение около 25 кв.м. в нова тухлена кооперация, което се ползва от две възрастни жени. През лятото е било сауна, зима там не са карали още, друго не знам какво да кажа...
    Та за да не е съвсем "на тото", моля ако някой може поне да ме откаже от по-калпавите варианти в линка по-долу (питам само за тези от 900 лв., от екстри няма нужда). Предварително благодаря.
    Всички предлагани климатици Варна с мощност 14000 BTU Japan Clima
    Доколкото съм чел отзиви за тези фирми, не малко от моделите изложени на сайтовете им, често ги няма като наличност. По-добре питайте на живо какви имат налични и тогава търсете съвет. Също така независимо, че са К2У, хубавите модели не са евтини. Да, по-евтини са от аналогичните чисто нови модели, но не са "без пари". Тези, които си заслужават, доста бързо се продават на познати.
    SPSt одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3824

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Има и японски модели, които се захранват с трифазно напрежение, без неутрален проводник. Особено от по-старите дето смучеха повече ток. Както и моно 200 и 100. :-)
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3825

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Има и японски модели, които се захранват с трифазно напрежение, без неутрален проводник. Особено от по-старите дето смучеха повече ток. Както и моно 200 и 100. :-)
    В японските инструкции са показани формите на контактите за 200 и 100V машини. Въпреки, че едва ли ще успееш да вкараш 100V щепсел в 200V контакт, те си държат на сигурността и си ги рисуват в инструкциите.
    На 3ф ел.двигател не му трябва нула, а ако има 4-ти проводник, той е към корпус.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Не съм го сънувал,обаче в повечето време се бъзикате,чак ми става гадно.
    Устройва ли те отговора ми или имаш въпрос?!
    Не се впрягай! Миланов е пич и разбира и носи на майтап.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе