Страница 245 от 354 ПърваПърва ... 195235243244245246247255295 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,661 до 3,675 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3661

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Spst, един съвет..., Лятото пробвай машината в режим обезвлажняване. Ще усетиш комфорта...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    VanDan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3662

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Може и да греша, но ми се струва, че сравняваш номинален ток на охлаждане, с максимален на отопление. Разгледай и помисли. Аз не съм мерил ток, защото на охлаждане, трудно ще достигне дори номинал, но при намаляване тока на 50%, отчетливо се намалява студа, иначе на 100%, много ми мръзнат краката.
    Това гледам:

    При различните модели може да е различно. Даже много различно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3663

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пробвал съм го-наистина студът е "по-мек", обаче понеже не държа климатика 24ч. включен и по-често по навик натискам синия бутон.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3664

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При машина с такъв минимум,не би трябвало да има проблем.При мене днес пуснах китайския ми климатик на задание 22 гр в 25 кв. студен хол и работи без да спира,а минимум по книжка му е 180 в. консумация.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3665

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Това гледам:

    При различните модели може да е различно. Даже много различно.
    От графиките не се разбира-дай мин-ном-макс на охлаждане и отопление, както и номинален ток в двата режима.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3666

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Е не е ясно казано. Но максимала на охлаждане е почти половината от максимала на отопление. Както и да е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3667

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е не е ясно казано. Но максимала на охлаждане е почти половината от максимала на отопление. Както и да е.
    И аз търсих-рядко тъпо написана инструкция за европейските модели. Никъде няма номинален ток, Прав си за максималите, но номиналите се различават доста по-малко и затова ти написах, че се бъркаш. Максималите не са за "нормален" режим на работа, номиналите са по-важни. Ако искаш да разбереш догодина на охлаждане в работа на 100% виж тока, след това намали на 50% и пак го виж. Не се сещам за друг начин.
    Виж как са при мен тези данни:

    ..............................................Охлаждане ...........Отопление
    Топл. мощност (kW)...... 3.6(0.2~4.2).... 4.2(0.2~7.3)
    Ел.мощност (W) ..........860(45~1170).. 840(45~2000)
    Ток (А) ...................................8.89 ............................8.78

    Обърни внимание на голямата разлика в макс. м-ст при охлаждане и отопление и на почти еднаквия номинален ток.
    Мисля, че и при теб ще е така.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3668

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И аз търсих-рядко тъпо написана инструкция за европейските модели. Никъде няма номинален ток,
    Това е за да не можеш да си сметнеш COP-а. Усети ха се. Трябва да повярваш, че като пише SEER=8 е най-икономичния климатик.

    Ааа, ти ток си имал предвид. Но някои си крият и номиналната консумация в киловати, поради същата причина.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3669

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Написах ток, но и за консумацията забелязах, че я няма.Дават някакъв макс. и мин ток, поотделно на двете тела или работен ток от-до за двете тела. Някои дават консумация поотделно на двете тела и само номинална топлинна мощност, нямо COP, SCOP или енергийна ефективност изобщо. Въобще пълна боза, от която можеш да се объркаш, но не и да извлечеш полезна информация.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3670

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Само за проба беше, пуснах го на 100% като бяха жегите / те не бяха кой знае какви жеги това лято / с минимално задание за да се форсира, после дадох на 50% и ватметъра пак си показваше 860W. И докато не му върнах заданието на 25 не намали. Сега дали при други условия външна/вътрешна температура може и да качи повече не знам. Сигурно, но все пак е 10-ка. При отопление веднага отреагира и на 50% сваля на 1200W. Не за друго просто ми направи впечатление.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3671

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Миланов, приятелю, с най-добри чувства ти казвам: спри с експериментите и си гледай живота Имаш нещо грешно в постановката или измерването или и двете. При 1200W Максимума /ако климатика е решил, че трябва да работи там/ е 2400, а това са над 13 А. Като гледам графиката на твоя климатик, той се развърта до 8.2 А. Няма как-сещингс. Виж моя до колко W и до какъв ток се развърта, а е 14-ка по номинал на отопление. Нещо бъркаш и по-добре пий едно малко като мен. Наздраве!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3672

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И откога на Миланов климите са втора употреба? А, забравих, че се продават във форума.
    Alexi и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3673

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Миланов, трябва да отидеш в централата на Панасоник да им тестваш климите и да им обясниш грешките. Знаеш ли какви Хай Тек джаджи имат там.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3674

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Миланов, приятелю, с най-добри чувства ти казвам: спри с експериментите и си гледай живота Имаш нещо грешно в постановката или измерването или и двете. При 1200W Максимума /ако климатика е решил, че трябва да работи там/ е 2400, а това са над 13 А. Като гледам графиката на твоя климатик, той се развърта до 8.2 А. Няма как-сещингс. Виж моя до колко W и до какъв ток се развърта, а е 14-ка по номинал на отопление. Нещо бъркаш и по-добре пий едно малко като мен. Наздраве!
    Може и да греши уреда. Нямам претенции за абсолютно точно измерване. На табелата на външното пише: max 1960W. Виждал съм показание 2380W. Даже съм го писал миналата година. Може и да не е вярно, не знам. Същото уредче на MHI-то измерва на макс 1400W. И в този ред на мисли съм склонен да приема за относително верни показанията. А и половината на 2380 са около 1200. Дори да се измери с най-точното мерило, и примерно покаже около 2300W какво от това. Споко, няма драма. Само си споделям. Докато си игрaх лятото с дистанционното открих бутона ECO. Като го натисна и в рамките на минута консумацията стaва 110..120W. Сваля от 400W, примерно. Ако съм пуснал климатика преди 3-4 часа тези 120W си ги държи с часове. Ако вдигна градусите обаче подкарва on/off и става спарен въздуха в стаята.
    Това като информация де. Поизтърках малко бутона ECO.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3675

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Какъв ти е уреда? Отчита ли cos ф? Нещо не ми се вярва при деклариран максимум 1960, да вдига до 2380W. Моят веднъж се опитах да го изтормозя да вдигне максимума от 2000, но повече от 1930W с трафа не вдигна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе