Страница 330 от 354 ПърваПърва ... 280320328329330331332340 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,936 до 4,950 от общо 5301
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4936

    Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Монк

    - - - - - - - - - -

    И за вбъдеще, климатици само от Чехия
    От Чехия - само бира...и чехкини.
    Alexi, ivan74 и SPSt харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4937

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Монк

    - - - - - - - - - -

    И за вбъдеще, климатици само от Чехия
    Шансът за климатик от Чехия, напоследък клони повече към Турция!

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4938
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От Чехия - само бира...и чехкини.
    Бе и за тях се иска можене
    Пък за климите им ти трябва само добър вкус.

    - - - - - - - - - -

    Иване що към Турция бе? Да не са спряли производството в Чехия?
    Този пост е редактиран от mimojef; 26-02-20 в 19:47.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4939

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Следващ пост извън темата, ще предизвика заключването ѝ!

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4940

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет на всички и от мен, а това ми е и първото писане във форума. Значи....много четох, преди да се престраша да пиша, че да не изръся някоя глупост, но едва ли ще мине и без това. И на темата за К2У... Насочих се и аз на там (към К2У), поради най-вече - ограничен бюджет, в сравнение с този неохбодим за нови, както и поради факта, че отоплението през преходните сезони, нещо не ме кефи с парно, а и за мое ОГРОМНО съжаление, се налага да емигрирам към ЮК през Април и да оставя годеницата и бебето да се оправят с котела... та всичко това ме доведе при вас. Да кажа малко за обекта. Къща на два етажа с таванското - три (по 70 м2), калкан - север/ запад (дълга страна)/ юг. Външна излоция 6 см EPSF + 5 см вътрешна с мин. вата., 40 см зид единична тухла. Изолация на пода на първия етаж от 5 мм подложка + 8 мм ламинат и върху него (след последния ремонт от февруари 2020) 1 см XPS + ламинат 1 см. На пода на таванското (сух под) с 4 см XPS (между гредите) + 10 см мин. вата + кофражни дъски. Дограмата е 4 камерна Вайс с 4 сезона - двоен стъклопакет. Котела с който се топля е 35 Кв с 8 радиатора + 2 лири + 120 литра бойлер с две серпентини , имам и 2 * 2,15 слънчеви колектори (които при слънце, вдигат над 50 градуса и през зимата). Климите, за които ще пиша, ще се монтират в хол - 30 м2(север/запад, 1-ви етаж), спалня + кабинет (север/ запад, 2-ри етаж, 8 + 12 м2) и детска (запад/юг, 2 - ри етаж, 11 м2). Вътрешна изолация, няма само в дестката на стените, иначе съм сложил допълнително 3 см XPS + 1 см EPS на тавана, но ще има и там ремонт на есен с излоция от вътре.
    И така, след всичкото обяснение до тук да минем в крайна сметка на същината. Чрез един друг форум, в който съм сравнитело активен в сектор отопление и домашен майстор, бях посъветван да питам тук за информация. И съм страшно впечатлен от изчерпателната и обемна такава, изложена тук. От пост на пост в темата, взех че стигнах и до Алекасандър Щерев (здрастиии ), който апропо, предвид ОГРОМНАТА репутация, която има (т.е. зает човек е), ми вдигна телефона с първото звънене още, изслуша ме и още същата вечер ми изпрати оферти (над 20) за модели климатици, съобразени с моите нужди и бюджет. Нямам никакви съмнения, че той е правилния човек, защото няма как да има толкова висок рейтинг и то от толкоз много години и да не е читав чиляк и специалист. Забравих да кажа, че съм от Троян. Утре, ще се срещнем в Пловдив, да видя какво ми е приготвил, а същата седмица (може би), ще имам и въпросните японки. Имаше една песен на НЛО "Мъничка японкааа, ще си взееема, всичко у дома ще е Хитачиии". Е аз си избрах друго де. Ще напиша тук трите модела, за трите оисаните по-горе във фермана стаи, за да ми каже някой притежател какви впечатления има от тях. Сигурен съм, че братя Щереви, са ми избрали оптималните машини, любопитен съм какво е мнението на обикновения НЕспециалист/специалист, като мен. Както казах вече, къщата е доволно изолирана, котела ми е много мощен и гори всичко (в момента въглища и костилки) с разход от 06/10/2019 до сега - 1,4 тона въглища (което пък е под 100 лв на месец, с транспорта от Свищов), с реторна горелка и бункер за над седмица с едно зареждане. Ще прибягвам до климите основно пролет и есен, ОСВЕН АКО, не ми хареса повече с тях и не зарежа парното. Лятото темп. не надвишава над 26-7 градуса вътре, тъй че едва ли ще ги ползвам и тогава. Фен съм на всякакви джаджи и бъзикни, маняк съм по икономия (счетоводител) и съвременни начини и технологии за енергоспестяване и за това, много държа да са най-напред енергийно-ефективни (каквито са японките), както и пълни с екстри . Цените ще оставя неразкрити, защото не е коректно, според мен:
    1. За хола 30 м2 - National CS-X256A;
    2. За спалнята и кабинета (8 + 12 м2) -Sharp AY-Y25SC Kireion;
    3. За детската 11 м2 - Sharp AY-Z22SDF;
    Реших, че е редно да се регистрирам, макар и писането ми да отива малко към Спам, тъй като след като стана собственик на "новата" - употребявана техника, ще имам още 1000 въпроса, а за всичко да притеснявам А. Щерев си е малко досадно.
    Моля, който има впечатления, от тези машинки да даде някакво мнение! Благодаря предварително и се извинявам за протяжното изложение!
    Този пост е редактиран от Zaksofon; 02-03-20 в 02:43.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #4941

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Щом си се разбрал с А.Щерев по отношение закупуване и монтаж на К2У, не виждам от какво друго да се притесняваш и питаш. Тук няма досега недоволни от него.
    Kasap, Mega, dddilian и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4942
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Щом си се разбрал с А.Щерев по отношение закупуване и монтаж на К2У, не виждам от какво друго да се притесняваш и питаш. Тук няма досега недоволни от него.
    Благодаря за коментара! О не, в никакъв случай не се притеснявам, даже много се радвам, че точно той ще ги монтира. Аз си питам от любопитство за моделите, а при условие, че ще ги имам след някой друг ден, то ще имам и въпроси. Даже, аз всъщност писах да се похваля, какво ще си сложа по стените, както и да се запознаем. Извинявам се предварително за некомпетентността ми по темата, но то пък може ли да разбирам от всичко ?

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #4943

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Zaksofon Виж публикацията
    Даже, аз всъщност писах да се похваля, какво ще си сложа по стените, както и да се запознаем.
    Добре дошъл.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #4944
    Здравеите на всички. И аз пиша за парви пат.Поизчетох доста от форума,доста,че да знам,че,Касапа нее масов убиец и Дундурмата нее жена.Та малко лека предистория. Преди пет години си купихме апартамент панелка.Имаше стари клими едно Яматсу и друг,пални трагедий.Зимата студ и големи сметки. Взехме камина обикновенна,и беше добре.Но през 2019 декември се родо бебока,а аз сам межд шофъор и немисе остсва жената да цепи носи и кладе печката.Та веднага се обадих на братята.Дойдоха видяха какво е положението , и мойте изисквания и евчерта ми пуснаха оферти. Избрахси за хола 20кв Тошиба 255ждр и за детцката фуджицу асг225к като вратите ще бадат отворени кам коридора постоанно 10 кв.Засегасам много доволен,аи жената и тя,но нее имало студове.Аз сам от пазарджик.Апартамента е сас ватрешна изолация и на всички тавани а миналата година го изолираха по програма. Дано догодина има зима,та да ги видя как щесе справят. Та и аз сам вече клошар даже взеж иза родителите едно Хитачи SV28b.Акосам ви изморил извинете.Лека вечер на всички
    Този пост е редактиран от Buxata; 02-03-20 в 17:46.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #4945

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Майко мила........
    bobovo, Mega, bobivg и 7 други харесват това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4946

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добре дошъл Buxata!
    Сигурен съм, че старанието Ви да пишете по-грамотно, ще бъде посрещнато с огромна признателност от всички съфорумци. Желая Ви безпроблемна работа на климите, през следващите 30 години!
    bobovo, Mega, bobivg и 6 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #4947

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря Касап!Ще се постарая.Пишех от телефона,а сам в камиона.Колегата кара,и бяхме по пътя след Монтана за Видин.Пътя е малко лош,и сам натискал какво ли не. Извинявам се на всички.
    Този пост е редактиран от Buxata; 03-03-20 в 10:55.
    Aleksandars, Kasap, bobivg и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4948

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    255-ицата ще е змей, като имам пред очите си 285-ицата.Железен избор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #4949

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Дано Edi1.За сега в това топло време работи много добре ,и без да изключва. Създава голям комфорт.Чел сам за твоя на вилата,дано падне малко студ та да му видя възможнощите,както и на фуджика.
    Този пост е редактиран от Buxata; 03-03-20 в 10:56.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    гр. Троян
    Мнения
    7
    #4950

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет банда! Изкушавах се да кажа - привет банда вехтошари, но се притеснявам от това, дали ще се възприеме добре иронията в автоиронията . Днес ходих до Пловдив да се запозная с А. Щерев, а утре идва за монтаж. Може би е странно, погледнато от негова гледна точка, всичкото това споделяне, но аз го правя с благородна цел. Сигурно, някой би се зачудил, защо ми е да си губя времето да ходя от Троян до Пловдив, за да повтаряме вече договорени неща, но не е точно така... Ще направя едно далечно сравнение между дядо ми - Христо и Александърс. Дядо ми беше изключителен майстор - дърводелец-моделчик. Правеше невъзможни на пръв поглед неща - ръчно, моделчета на самолети от плексиглас и паус с лъкове и разни там финни осталъци, но също така и машинно - кухни, дивани, маси, дограми и каквото се сетите. Но най-голямо впечатление и това, което си спомням и до днес, е как си беше подредил работилницата. Винаги чисто и всички инструменти подредени от най-малката - до най-голямата пила, отвертка или длето. Е, към днешна дата, баща ми и чичо ми пръснаха всичко, за което ме е много яд, но... Та това го казвам, защото днес видях същото (е в различен занаят, разбира се) и в Пловдив. А защо казах, че го правя с благородна цел... Не е реклама, нито пък четкосване от страх преди монтажа, а в услуга на някой като мен, дето се чуди (чудеше) кои са правилните хора. В другия форум ("Направи сам"), точно това питах - не толкова на кои марки и модели да се спра, а кой да ми ги продаде и монтира, без да се притеснявам за нищо. Ами, намерихме се! Евала! Утре ще попиша повече за монтажа, а и предполагам, че Александърс ще направи снимки. До скоро!
    Този пост е редактиран от Zaksofon; 03-03-20 в 20:48.
    Alexi и dddilian харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе