Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47
Like Tree19Одобрявам

HELP! отвеждане на зимния конденз!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #1

    HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Здравейте, не намерих подходяща тема да се включа, въпроса ми е за отвеждане на зимния конденз,
    отоплявам с климатици които капят върху покрива на терасата на първия етаж... поликарбоната кънти и собственика на терасата хвърля пиратки през нощта защото капките го дразнят, как ги чува през пвц дограма не знам...
    Предложих му да лепнем някаква звукоизолация под климатиците, не ще - нямало да свърши работа.
    Аз пак мисля ще екструдиран пенопропилен /като подложка за ламинат само, че 3-4мм и на листове/, дунапрен или пореста гума би трябвало да абсорбира кънтенето.
    Имам 3 климатика а долу терасите са навсякъде 3 метра напред - няма къде да се отведе водата /има ама на 15 метра - покрива на входа....


    Моля за съвет какво да правя в тази ситуация?


    На общото събрание на ЕС са решили да сложат улуци на всяка една от фасадите за отвеждане на конденз, но според мен зимния ще замръзва. Съответно монтажа е с алпинист и всяка една повреда също.
    Освен това ще има 8-10 метра от най-далечния климатик до улука.


    Някой има ли работещо решение за проблема?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Ами то и една тръба ПВЦ устойчива на УВ лъчи ще свърши работа.Може да е с ФИ 5 см, но зависи в кой край на България сте.Ако е в някое планинско и усойно място или ако изложението е севрно или западно може и тръб а с ФИ 10СМ да се сложи.Всъщност сетих се че има ПВЦ улуци които ще свършат идеална работа.
    Другата възможност е да се вкара конденза в терасата Ви ако имате такава.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #3

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Цитат Първоначално публикувано от wizli Виж публикацията
    Предложих му да лепнем някаква звукоизолация под климатиците, не ще - нямало да свърши работа.
    Аз пак мисля ще екструдиран пенопропилен /като подложка за ламинат само, че 3-4мм и на листове/, дунапрен или пореста гума би трябвало да абсорбира кънтенето.
    Няма да стане, зимата като замръзне влажния дунапрен, гума или каквото сложите пак ще дрънчи върху поликарбоната.

    Трябва да се измисли някакво отвеждане. За олуците си има нагревателни кабели, но пък е разход за ток.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #4

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ами то и една тръба ПВЦ устойчива на УВ лъчи ще свърши работа.Може да е с ФИ 5 см, но зависи в кой край на България сте.Ако е в някое планинско и усойно място или ако изложението е севрно или западно може и тръб а с ФИ 10СМ да се сложи.Всъщност сетих се че има ПВЦ улуци които ще свършат идеална работа.
    Другата възможност е да се вкара конденза в терасата Ви ако имате такава.
    Миналата година имаше 2 спукани от лед улука при нас /за оттичане на терасите - вградени в стената/ така, че не вярвам да стане без подгряване, ама да подгрявам 8м до улука и самия улук надолу 15 метра, малко множко ще дойде... Освен това на практика не съм виждал подобна инсталация, не знам дали работи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    кондензна вана и задължително нагреватели
    23122011279.jpg23012012296.jpg
    Този пост е редактиран от Пъци; 24-12-12 в 15:03.
    PRACTIC одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #6

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Изглежда добре,
    кой би могъл да ми монтира подобни и на каква цена?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    без нагреватели с тези ванички и тръби няма да стане!Ще почнат да се запушват да преливат ще се почупат и увиснат!

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Re: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    викай полиция като гърми бомби по среднощ.

    слагай тавите - никакви нагреватели !!! ще станат хубави висулки по 3-4 кила - една зима и проблема с поликарбона ще бъде решен.

    най-добре е да ги преместиш на друго място където няма да пречат, но щом сте взели решението на събранието действайте и не се притеснявай - няма да пада върху тебе , а решението е взето няма какво да го мислиш. на втората година ще сложите нагреватели към тока на входа. или проблема ще се саморазруши... ъъъъ... саморазреши както казах по горе - поне няма да е паднало от тебе а от общите части. всички са щастливи.

    щом си предложил да разрешите проблема а съседа не ще няма с какво да помогнем - давай по течението.

    весела коледа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Тези 8м встрани и 15 надолу си е предизвикателство.....Викай си алпинист и си пусни ф50 надолу възможно най близо до машините.Нагревателите няма как да ги избегнеш.За да се избегне големия разход на ток,нагревателите през термостат и реле за време,достатъчно е да работят час в денонощието за да нямаш ядове.
    Този пост е редактиран от Пъци; 26-12-12 в 00:26.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #10

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    wizli - ако сложиш тук една снимка от вън за да се придобие представа може и по-добри решения да получиш.

  13. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #11

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Имам същият проблем с конденза - капе на пътеката между къщата и поляната, и става... не е за минаване. Ако сложа улук (това което се слага на покрива, не водосток) под външното тяло и го изведа настрани (1м има до ливадата), дали ще прави много ядове, как мислите? Тези вани, показани по-горе никак не ми допадат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #12

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Първата снимка е предложението от ОС, да се изгради улук и всеки да се включи към него,

    аз виждам доста проблеми като: загрозяването на фасадата, алпинист са всеки следващ климатик, няма достъп за поддръжка...

    Втората снимка е за мен,

    да преместя централния климатик до този отляво и евентуално да ги отводня до сифона на моята тераса /ОС е против, миналата година имахме 2 спукано водостока/ Десния климатик да го преместя на стената на стълбищната клетка, ще капи върху "ничия" собственост /ОС също против, конденза щял да разбие плочките/

    Този вариант ще елиминира и неприятния шум/брум от външните тела /почвам да проклинам тези "върхови" Дайкини/
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #13

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Какво е ОС?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #14

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    общо събрание на етажната собственост, в момента каквото реши можеш само по съдебен път да оспорваш

  18. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #15

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Еми при това положение, освен водосток при теб май няма друг избор. А защо да го загрозява? Има много красиви водостоци, и ако е една доста широка тръба (поне Ф110) не би трябвало да замръзва. Аз бих настоявал при това положение за Ф150, след като това ОС само на този вариант е съгласно. Как обаче ще се отвежда водата от ваничките към този водосток без да замръзне... там май се слага Ф50 - ще замръзне при всички положения този размер.
    Между другото, фасадата ви в момента е доста неприятна с тези нацвъкани външни тела, тръби (особено те - грозотия) и сателитни чинии, така че загрозяването вече е факт, това не би трябвало да те притеснява според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Конденз по дограма
    От stoyanmihov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-17, 15:48
  2. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 18:53
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 20:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе