Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

HELP! отвеждане на зимния конденз!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #31

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Преди време сложих тестова бройка на моята машина (MHI-то) нагревателя е 1.70 метра по 30 вата на метър. Резултата до сега е, че тавата е идеално суха. За 20-те минути работа на системата след дефрост всичко се изпарява. Продължавам да следя като дойдат по-тежки метеорологични условия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #32

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Какво точно топлиш с нагревателя и как си го монтирал? Може ли снимка?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Качвал съм снимки тук из темите. Монтажа на всяка машина е индивидуален. Daiseikai нямат нужда от такава намеса, освен ако не са изтезавани някъде.


    Ето я темата за моята машина
    Този пост е редактиран от Mega; 08-12-13 в 20:59.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #34

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Да ето така се прави....браво. Mega,сподели цената на устройството моля

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #35

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    @Mega,
    Нещо не сме се разбрали. Останах с впечатлението, че коментираме проблемите с отвеждането на зимния конденз от външното тяло нататък, а не за проблеми със самия климатик да отведе конденза от самия себе си. Никой от климатиците в подписа ми няма и не е имал такъв проблем, защото са направени както трябва (за тошибата ти се доверявам на теб). Но когато температурата се задържи 7 и повече дни на -10 градуса или по-ниска, фуниите и тавите ПОД външните тела замръзват и започва да пада лед от тях. Досега не пречеше, но тези тела на последните ми два климатизатора от тази година са на гадни места и е възможно падащия лед да ми прави проблем. Затова си мисля евентуално да го избегна по начина, който обясних по-горе, но нямам представа каква отоплителна мощност ще ми трябва.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Къде ще сложиш нагревателя е твой избор. Принципа е един и същ. Ако се ползва с цел превенция, стигат и малки мощности. Ако ще топиш готов лед жална майка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #37

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Толкова простичко съм го написал. Ледът ще го вкарам във водостока, топенето става с топлата вода от дефроста, не от нагревателя! Целта на нагревателя е да създаде минимален светъл отвор в евентуално образувал се лед в тръбите и събирателната тава (фуния) от валежи, през който да протече първоначално топлата вода на гравитационен принцип. Няма нищо общо с този нагревател на твоите снимки, той изобщо няма да е в климатизатора. Колко ток да глътне за 10 минути?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Точно това ти казвам, разхода няма значение. Аз не бих разчитал на топлата вода от дефроста. Щом докосне ледената тава, вече не е топла. Ако беше топла нямаше да замръзват машини. Така слой след слой се качва леда нагоре. Това, че си уцелил климат, не означава, че машините не замръзват. Колегите от Русе имат голям опит. По-миналата зима в София професионално се заглеждах по фасадите и беше страшно. Слагаш нагревателя където искаш (преценил) и си свиркаш. Едни колеги продават готови тави с нагревател в алуминиева тръба. Решения много, щом грее плътно около него няма как да има лед. Ако го сложиш по дъното на тръбите по пътя на водата е най-добре.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-12-13 в 23:35.

  11. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #39

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    @Mega,

    колко струва твоята система? До колкото знам, ти не работиш с LG. Някъде, четох че си говорил с вносители, монтирането на системата не влияе на гаранцията. По тази логика предполагам, че не си говорил с LG.
    ====

    Иначе има ли възможност да се сложи ключе, така както е при мен?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #40

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Нямам оторизация от LG, не продавам техни машини, затова трябва да изчакаш да ти мине гаранцията.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #41

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    За борба със замръзването на тавите биха помогнали саморегулиращи нагреватели Devi например. Ползвал съм такива за водосточни и водопроводни тръби. Има ги на различни дължини и мощности 5Вт/м ,
    10 Вт./м.Не е необходимо управление.

    Mega,
    Открих че MHI-то , което е с оригинално монтиран нагревател и управление е SRK-20(35) ZJX-S-A. Нагревателя е 110 Вт.
    Този пост е редактиран от gog067; 09-12-13 в 22:16.

  14.  
     
  15. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #42

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Нямам оторизация от LG, не продавам техни машини, затова трябва да изчакаш да ти мине гаранцията.
    Бая ще има да почакам с тези 5 години гаранция..

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #43

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Защо да чакаш 5 години? В пост #30 има линк към устройството, което ти трябва. Купуваш си един хубав RID контакт от магазин за охранителна техника, прикрепваш го близо до бобината на четирипътния вентил и го връзваш електрически към платката от линка. Това няма да се води за външна намеса, освен ако прикрепването не е прекалено варварско

  17. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #44

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Говориш ми на китайски... Аз се занимавам с програмиране, не с електроника и климатици :D На този етап, най-евтино ми се струва да се сложат някакви ключета и да пускам реотаните когато е наистина има смисъл.. такава консумация мога да прежаля.. Но никой не казва дали е възможно в сегашна ми ситуация..

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #45

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Възможно е, защо са го направили без възможност за изключване?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Конденз по дограма
    От stoyanmihov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-17, 16:48
  2. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 19:53
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 18:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 21:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 00:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе