Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47
Like Tree19Одобрявам

HELP! отвеждане на зимния конденз!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #16

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    IMAG0584.jpgIMAG0620.jpg14012012295.jpg23012012296.jpgЕто още малко по темата"как елегантно да отведем конденза"
    tava montirana.jpgIMAG1171.jpg
    mirandi и rosen77 харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Елегантно е определено, но при зима като по-миналата ще е на сол всичко ако няма подгряване. Мога да кача и снимки.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    качай да видим.
    aruba_man одобрява това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #19

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    И двете ми тави под Тошибите замръзнаха вече. Но поне си вързах гащите. Много мрънкаха съседите, че им тече на пътеката.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Стига бе, при нас в Ямбол още грее слънце, далеч сме от замръзване.От другата страна на Стара планина, друга България направо.
    Mega одобрява това.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Кана 2 гореща вода и си готов с тавите.
    4 етажа под мен има един образ, който се оплаква, че капело от климатиците ми на навесчето на остъкления им балкон. Питах го, ами като вали дъжд, какво прави и млъкна.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Не мисля да се занимавам. Нека прелива. Аз им казах, че и тавата не решение. :rolleyes:

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #23

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Ако не вземеш мерки навреме, ледът ще почне да пълзи нагоре към тялото (дупките за оттичане) и тогава може да стане лошо. За по-сигурно понякога поглеждай тавата, в какво състояние е.
    aruba_man одобрява това.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #24

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Едва ли, но ще поглеждам. Те днес не дефростват, вчера като валеше сняг са направили по 1 контролен дефрост.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Бях обещал да кача снимки от отводняването на кондензните тави от по-миналата зима. Каквото не съм изхвърлил. Моля горния ми пост да не се счита за неуважение към колегата и неговата работа. Монтажите му изглеждат много добре, изпипани и явно се е постарал.


    IMG_1711s.jpgIMG_1712s.jpgIMG_1713s.jpg
    Този пост е редактиран от Mega; 01-12-13 в 14:59.
    estqwerty одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #26

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Да "Mega" това е голямата болка при отвеждането на зимния конденз.С годините съм стигнал до извода че тръбата трябва да е минимум Ф32мм, в никакъв случай изолирана или боядисана и никога по-дълга от 2 метра.За съжаление има само два начина за решаване на задачата...ако тръбата е над 2м;или нагревател или не го правя! Клиентите са разумни хора,с няколко думи разбират че е безмислено да се хвърлят пари за система която няма да работи.Този монтаж е с доста дълго трасе и е с нагреватели.Тавите са монтирани преди 2г и за сега няма проблеми.

    IMAG0620.jpg
    Ето Ви един монтаж от тази събота
    IMAG1187.jpg

    Радвам се когато има градивна критика.Така по-скоро ще създадем продукт който ще е лесен за монтаж,на разумна цена и най важното-ще работи
    estqwerty и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #27

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Не, няма критика, аз не виждам нещо, което не е направено като хората. Коментара ми беше само, че тави без подграване са безмислени в някой райони на България. Това от снимките по-горе е точно от ф32.

  16. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #28

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Аз имам тави с отопление, но ми е струва нескопосано(моя вариант). Аз честно казано, даже не знам това LG(h09mw) правило ли е дефрост.. Виждам, че понякога има скреж по питата, но когато спре(ако работи он/офф) като отида да проверя, няма нищо. Тези реотани ми гълтат яко ток. За поледните 50 часа (през нощта 18(реално 19 защото поддържа 1 градус над зададеното) градуса, останалото време 20/21(21/22)) климата е израходвала почти 11 Kw/h и съм сигурен, че едно 2-3 Kw/h ми е от реотана. Правя тези сметка, защото преди няколко дена бях изключил климатика от дистанционото и проверих показанието на ватметъра преди да си легна, след 8-9 часа сутринта беше направило малко над 0.5 Kw/h. Работи на принципа, че като падне под 0-та се включва, загрява до 3-4 градуса и се изключва. Няма ли някакво по интелигентно решение. Не ми се ще да ми гълта това толкова ток. Ето как са монтирани.. https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post653508 Мога да ги снимам пак, ако трябва. Под долния климатик тръбата продължава още 1 метър, като има две колена, за да излезе от балкона.
    Този пост е редактиран от TSH; 07-12-13 в 23:44.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Ако някога реша да правя подгряване на отвеждането на зимния конденз, бих си купил нагревателен кабел от Филкаб с мощност над 100W на метър и бих го пуснал от тавата, през отвора и, до водостока, каго го вкарам поне на 1 метър навътре в него. Бих го свързал с реле за време към четирипътния вентил. В момента, в който тръгне дефрост, нагревателят веднага да включи и да работи още 10 минути след края на дефроста. На теория ще се гарантира размразен светъл отвор около нагревателя, откъдето на гравитационен принцип ще изтича топлата вода от дефроста. Не съм убеден дали мощността на нагревателя ще е достатъчна, за да осигури началото на оттичането, преди да е преляла тавата. Трябва да се пробва. Във всички случаи отвеждащите тръби на конденза от тавата трябва да са PVC Ф40 (или гофре, устойчиво на външни температури) и да са топлоизолирани. Нагревателят ще работи максимум 20 минути на цикъл, разходите на енергия ще са незначителни. Ако дефростът е неинтелигентен (на време), бих променил настройката на таймера на релето, като го намаля.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 08-12-13 в 11:17.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #30

    Отговор: HELP! отвеждане на зимния конденз!

    Това цялото го има като система.... http://www.powerclima.com/mc/mc.html
    dodo_pv и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Конденз по дограма
    От stoyanmihov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-17, 15:48
  2. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 18:53
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 20:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе