Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53
Like Tree15Одобрявам

Конденз по дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #1

    Конденз по дограма

    Преди няколко дни си смених дограмата в едната стая и веднага почна проблема с конденза, в тази стая само спимпо 7-8 часа на ден сме в нея през останалото време ни няма, един колега каза че е от неправилен монтаж и има оправия ама си спестили там някакви анжаклами

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanmihov
    Преди няколко дни си смених дограмата в едната стая и веднага почна проблема с конденза, в тази стая само спимпо 7-8 часа на ден сме в нея през останалото време ни няма, един колега каза че е от неправилен монтаж и има оправия ама си спестили там някакви анжаклами
    Най вероятно е висока влажност. А конденза се е появил сега, защото новата дограма изолира помещението, а старите имат процепи и има един вид постоянно проветрение, и затова е нямало конденз.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Конденз по дограма

    ами тогава защо аджаба във договора ми пише че при толкова дебел стъклопакет няма да имам конденз, стъклопакета ми е троен 40мм

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanmihov
    ами тогава защо аджаба във договора ми пише че при толкова дебел стъклопакет няма да имам конденз, стъклопакета ми е троен 40мм
    Действително при троен стъклопакет конденза е възможно най-малко. В договорите по принцип не включват конденза, тъй като се влияе от много фактори.
    Възможни причини:
    1) Правен наскоро ремонт в стаята
    2) Сушилник с пране
    3) Течове или влага по тавана, стените
    4) Северно или източно изложение на висок блок /примерно 15-16 етаж/ и съответно по-силен вятър

    Обади се на фирмата и им обясни за проблема, като им напомниш за клаузата в договора , та да дадат съвети или поне да измерят влажността.
    Каква марка е дограмата ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #5

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanmihov
    ами тогава защо аджаба във договора ми пише че при толкова дебел стъклопакет няма да имам конденз, стъклопакета ми е троен 40мм
    Много ме съмнява да имаш такъв договор, там да пише "няма да имам конденз"

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Много ме съмнява да имаш такъв договор, там да пише "няма да имам конденз"
    Е може да са нови в бранша и да се опитват по този глупав начин да ловят клиенти.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: Конденз по дограма

    ами дограмата ми е GEALAN с троен стъклопакет 4-4-4 40мм

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Конденз по дограма

    Още си купувайте евтини дограми.Проветрявай по-често.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #9

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Още си купувайте евтини дограми.Проветрявай по-често.
    ако мислиш че дограмата е евтина жестоко се лъжеш, потърси малко нещо за тоя дограма GEALAN това че не си я чувал не е прави евтина

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Конденз по дограма

    Ако има конденз по дограмата наистина може да се нарече евтина или по скоро некачествена. За стъклопакате е вече друго. Нормално е да има конденз, но не по целия стъклопакет. Все пак си сложи едни влагомер от най-евтините и си виж каква е влажността.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #11

    Re: Конденз по дограма

    Ами мойта като е от евтините (БЛИК) що нямам конденз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: Конденз по дограма

    Проблема ти е във влагата , а не в дограмата и стъклопакета.Сигурно не проветряваш достатъчно.И върху най- калпавите стъклопакети, при тая температура от около 0-та, ако няма излишна влага ,конденз няма да се получи.Най вероятно си затоплил помещението и след като си спраял топлоизточника си излязал без да проветриш.Топлия въздух е задържал голямо количество влага и след като е изстинал я е отдал на най-студената повърхност в стаята.Повярвай ,че стъклопакета е малкия дявол в случая.Ако не там ,влагата ще се лепне на някое местенце, дето ще завъди мухъл.Вземи мерки, че тва е сериозен проблем.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re: Конденз по дограма

    Напълно съм съгласен с 220voltov
    Години наред се отоплявах с камина на твърдо гориво. Никога не съм имал влага по дограмата. Е тази година съм с климатик, и влагата е факт!

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #14

    Re: Конденз по дограма

    При твърдо гориво няма конденз и мухъл.Иначе и аз съм с климатик и ако не проветря в спалнята се получава конденз по краищата на стъклата.Просто трябва да се проветрява.Слагаме хубави дограми,слагаме изолации и запечатваме всичко-вътре е топло,навън студено.Каква по-благоприятна среда за конденза?Той се получава именно при запечатване,непроветряване и неправилно отопление.Ако топлите помещението за кратко време в денонощието и през останалото време не се отоплява пак се получава,особено при повече от една външна стена.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Конденз по дограма

    Ако една стая не се отоплява добре целодневно няма начин да няма много конденз. При твърдо горива пък влагата пада прекалено много, особено на места където въздуха си е с ниска влажност, като София. Не се брои когато има мъгла. По този параметръ пак в София е най-не благоприятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HELP! отвеждане на зимния конденз!
    От wizli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 10-12-13, 17:38
  2. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 18:10
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 20:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе