Страница 176 от 188 ПърваПърва ... 126166174175176177178186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2626

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не е точно така. Всеки, който е тръгнал да купува климатик, го очаква следното, ако разбира се е решил да постъпи разумно:
    1. Попрочита туй-онуй, за да е наясно с техниката, която се предлага и нейните възможности.
    2. Понеже няма как всичко да е ясно, набелязва си няколко важни неща, за които не е сигурен и пита един, двама специалисти за които има добри отзиви. Форума също е добър начин за събиране и оценка на информация.
    3. Набелязва си 1-2 фирми за доставка и монтаж, отива на разговор, след което избира една от тях.
    4. Вика избраната фирма на оглед, като оставя изцяло да види какво ще му бъде препоръчано, след което обсъжда с жена си! и двамата от т.2, както и форума, като задължително има предвид, че никой друг не носи каквато и да е отговорност за избора му.
    5. Прави своя избор - еднозначно, уговаря се с фирмата за доставка и монтаж, следи как се извършва монтажа, след което задължително сяда заедно с жена си и ако е възможно с някой от двамата по т.2 и поливат придобивката!
    6. Ако нещо му е направило неприятно впечатление в експлоатацията на машината, споделя своя опит с двамата по т.2, с нас във форума, никога с жена си и най важното - не хленчи и не обвинява някой друг за избора който сам е направил!
    При мен всичко беше мот-амо от 1 до 6 вкл. С грешката, че леко споменах веднъж на жената, че не ми харесва работата он-ох и може да не е толкова икономичен в такъв режим . Е не повторих И при мен може би изолацията идва в повече, от препоръчителното за добичето 9GHR.
    Относно дистанционното, марка "Велев" - ми и старичкото вече Хитачи, и Шарпа си имат АУТО режим на работа, само със стрелкички нагоре и надолу - + - 2/3 градуса се променя заданието, без да показва колко е . Обаче жената не мога я накарам да свикне, че като не вижда да пише поне 25 и било студено, пък аз трябва да пийвам нещо студено, за да оцелея.

    Сега се сетих, че тогава усетих липсата на някой русенец тук, на който да се доверя в по-голяма степен, щото по всичките магазини, ми приказваха, че за такава стая с толкова прозорци ще ми е малка 9-ка, а то се оказа че трябва 7-че даже
    Като стана дума и за стаи 25 квадрата и колко мощност и трябва, само да вметна, че като студент в Свищов, стаята в общежитието без проблем се отопляваше с един лъч или конвектор, и то не на пълна мощност! Разбира се, с отопляващи съседи от повечето страни
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 20-12-13 в 01:28.
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2627

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията




    Абе и аз като си пуснах поста, след малко ми мина през ума, че може да се дължи на някаква грешка мнението ти, просто не повярвах да мислиш така, все едно не си го писал ти.
    dodo_pv и Mega харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    34
    #2628

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Очевидно е, че щом има недоволни от ТОП моделите на пазара, значи не се е пръкнал още климатик достоен за вас. Вариантите са два, да си поръчате машина по ваша идея, чертеж и софтуер или да пробвате с Мидеа? Това би преосмислило живота ви. ... има и трети - дистанционно за капризни, на него няма градуси, само бутон нагоре и бутон надолу. Студено ти е, натискаш нагоре, става ти топло, натискаш надолу. Тогава машините ще са перфектни.

    Много точно казано! То нали знаеш Българина, като всяка една техника иска да го кара най-малко 50 години и ако може пък да не се разваля ще е чудно............. Е, явно "дръпнатите" има много да учат от този форум!
    Този пост е редактиран от AVATAR_13; 20-12-13 в 12:07.
    V_Simeonov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,787
    #2629

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AVATAR_13 Виж публикацията
    Много точно казано! То нали знаеш Българина, като всяка една техника иска да го кара най-малко 50 години и ако може пък да не се разваля ще е чудно............. Е, явно "дръпнатите" има много да учат от този форум!
    По скоро причината е друга-спецовете тука зарибяват народа с машини които не са му по джоба и същия този народ после пише аджеба що климатика няма опция да му прави свирки.Демек напънал се е,продънил си джобовете ама душата трябва да е в рая,ама в истинския рай:rolleyes:
    dimkaraganchev, SPSt и BDK харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2630

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    а на останалите дето топ модел ни е половин заплата каква ни е диагнозата

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2631

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а на останалите дето топ модел ни е половин заплата каква ни е диагнозата
    Megaломания.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2632

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Какво общо има заплатата? Има хора, които просто не биха дали 2 заплати за машина, при условие, че има и по-евтини, които ще вършат същата работа. Да не говорим, че във форума има доста разочаровани от машини за които са дали по 2, 3, 4 заплати.
    imegogo, dimkaraganchev и BDK харесват това.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2633

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Чета и немога да повярвам на глупостите които се пишат,за неща които нямат нищо общо с форума.Никой не говори колко заплати му е климатика,или дали му прави свирка.Свирките има кой да ги прави.Всеки изказва свойте наблюдения върху работата на машината която си е купил.Винаги има доволни и недоволни няма как.Това че си купил дайсекай,митсубиши и др.не те прави гъзар ,идеята е да имаш стабилна машина в студовете.Тук бях споделил работата на моята машина,за да чуя мнението на знаещите и ползвателите ,а не от рода че дистанционното трябва да е без градуси и т.н.,ако е трябвало да ги няма щеше да ги няма.Искам да попитам Mega разбира се съвсем приятелски ако неговата машина не в 28 а в 18кв. за да направи примерно 23 трябва да я настройва на 26,нямаше ли да го озадачи и да види дали има някакъв проблем,все пак това е машина висок клас при която не трябва да има компромис във всяко едно отношение.Никой не иска извън земни неща от климатика си.Мисля че форума е за това ,да споделяме и да помагаме.Весели празници и мого здраве на всички.
    imegogo и tony34al харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2634

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    Смених квартирата и за съжаление от инвертор се пренесохме в жилище с БЕКО 13 АК. Мисля че климатика е конвенционален и тъй като не съм запознат с начина им на работа исках само да попитам няколко бързи въпроса:
    1. Колко му е разхода на това чудо?
    2. Разхода постоянен ли е или зависи от настройката на градусите?
    3. Има ли смисъл да не го спирам вечер(спим в друга стая) за да не замръзне или няма смисъл?
    4. Да очаквам ли да ме топли под -5 градуса?

    Благодаря в аванс!

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2635

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    1. над киловат...
    2. бачка ли ще лапа, спрели не...
    3. не го спирай...намаляй градусите само...
    4. може би...
    ???

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2636

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    1. над киловат...
    2. бачка ли ще лапа, спрели не...
    3. не го спирай...намаляй градусите само...
    4. може би...
    ???
    Ама той не е инвертор за какво цяла нощ да ми духа в празна стая?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2637

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Защото като го пуснеш сутринта в клинча, ще се чудиш какво имаш на конзолите...
    VeleV.Klima и Mega харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2638

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ок благодаря!

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2639

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако е правилно оразмерен, ще те топли поне до -15 или -20 /колко ще лапа е отделен въпрос/. Аз ако не спя в стаята не бих го държал включен, особено ако плащам аз сметката, а още по-малко ако не е мой. При температури над -5 спирам и моя поне за няколко часа. При по-ниски не го спирам, защото ми става студено по някое време през нощта.
    Този пост е редактиран от SPSt; 20-12-13 в 21:13.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2640

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    абе изобщо не го включвай то топло под юргана
    VeleV.Klima и valen79 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе