Страница 1 от 190 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2844

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1

    Exclamation Избор на Климатик

    SetCombG Форуми са най-доброто място, в което ще получите мнение и помощ при избора на Климатик както от потребители, така и от специалисти.

    Преди да питате какъв климатизатор Ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението;
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Тази тема е продължение на темата от миналата година Помощ при избора на Климатик.

    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-01-15 в 08:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    А за много години . На търговците и майсторите по голем берекет , а на нас потребителите повече късмет и безпроблемен ход на машинките

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    333
    #3

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    За много години ! :-)
    Да споделя, че и при мен 12LDC се правя в 35м2 хол+кухня като кухнята едната стена е с незавършена изолация а другата е тип бечова. Таваните са с картон без изолация към 2-ри не живущ в момента етаж. Другите стени са с 12см външна изолация и вътре вата 6-8см и картон, зид тухла и половина и 6м2 прозорци.
    Климатика е настроен на 23 градуса 24/7 и си поддържа 22,5 на 1м от земята и термометъра е до прозореца :-) Видя зор само на нова година и то след като се раздуха вятъра. Температурата беше -16 по моя външен датчик, а по синоптика -18 с усещане за -21 и климатика работи без проблем, но когато задуха вятъра и синоптика показа с усещане за -28 климатика започна да размразява през 60-70мин. Така, че има разлика как се усеща температурата! Иначе климатика си работи идеално, жалко, че вече ги няма :-(

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #4

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Ами какво да кажем за Кнежа то там май беше по топло там да тестваш климатици

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Преди години най ниски и високи температури бяха в Плевен. Сега най ниски Кнежа най високи Търново. А ние имаме доста монтажи в Кнежа и до сега нямаме оплакване от клиент.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Здравейте и за много години на всички.
    Предстои ми закупуване на климатик и имам нужда от Вашите съвети.

    1. Ще се монтира в спалня
    2. Ще се използва и за охлаждане и за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението:
    ~14 кв.м - 2.60 таван - 37 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета
    ПВЦ двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците:
    ~5 кв.м
    г) изложението на помещението:
    източно
    д) етаж на помещението в сградата:
    Последен 7-ми етаж от панелен блок
    е) какво е предназначението на помещението:
    спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    апартамент
    4. В коя част на България:
    Враца
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    лято 24-26, зима 18-20
    6. Има ли изолация на стени/таван:
    Няма никаква изолация, една от стените е външна
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    Има настолен компютър с монитор и телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    Около 1000 - 1150 лв с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    За сега съм се спрял на този модел от една фирма, която видях, че има представителство във Враца и цената с монтажа е в бюджета ми
    Panasonic CS/CU-YE12QKE
    Не знам дали това, че е 12-ка има смисъл за тази стая, но се притеснявам, че в тази класическа панелка (зимата голям студ за сметка на горещото лято) същия модел но 9-ка ще свърши работа. Също ще съм благодарен ако ме насочите към фирма за покупка и монтаж във Враца.
    Предварително благодаря на отзовалите се.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #7

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    за много години

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.


    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Преди години най ниски и високи температури бяха в Плевен. Сега най ниски Кнежа най високи Търново. А ние имаме доста монтажи в Кнежа и до сега нямаме оплакване от клиент.
    Велев, от Еуровент трябва да си правят тестовете на машините при вас в Плевен или в Русе. Изключително гаден климат и зиме и лете и в 2-та града

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #9

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от e4omir Виж публикацията
    Здравейте и за много години на всички.
    Предстои ми закупуване на климатик и имам нужда от Вашите съвети.

    1. Ще се монтира в спалня
    2. Ще се използва и за охлаждане и за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението:
    ~14 кв.м - 2.60 таван - 37 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета
    ПВЦ двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците:
    ~5 кв.м
    г) изложението на помещението:
    източно
    д) етаж на помещението в сградата:
    Последен 7-ми етаж от панелен блок
    е) какво е предназначението на помещението:
    спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    апартамент
    4. В коя част на България:
    Враца
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    лято 24-26, зима 18-20
    6. Има ли изолация на стени/таван:
    Няма никаква изолация, една от стените е външна
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    Има настолен компютър с монитор и телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    Около 1000 - 1150 лв с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    За сега съм се спрял на този модел от една фирма, която видях, че има представителство във Враца и цената с монтажа е в бюджета ми
    Panasonic CS/CU-YE12QKE
    Не знам дали това, че е 12-ка има смисъл за тази стая, но се притеснявам, че в тази класическа панелка (зимата голям студ за сметка на горещото лято) същия модел но 9-ка ще свърши работа. Също ще съм благодарен ако ме насочите към фирма за покупка и монтаж във Враца.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Този си мисля че ще е по добре от тоя Панасоник Климатик стенен инверторен TOSHIBA RAS-137SKV-E5 и като цена е близко до бюджета , и работа ще върши по добра .
    Ако помислиш за изолация , може и с 9ка да се справиш но най вече на тавана и външните стени , щот апартамента ако е долу в Дъбника до полето знам къв клинч е през зимата и пек през летото
    Този пост е редактиран от mirandi; 04-01-15 в 11:24.

  12. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #10

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    а защо не нещо японско 2уп.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    e4omir, предвид условията на помещението и хубавия климат във Вашия район е добре да помислите за машина която да може да Ви осигури поне 80~90W/m³. Тоест, машина която да отдава поне 3.0 KW номинално в режим отопление. Ако се вземе под внимание бюджета, работата отива на зле. По добре отделете (знам, че това е невъзможоно или трудно понякога) малко повече средства, но имайте предвид че това е дългосрочна инвестиция. Може да погледнете следните модели:
    Hitachi RAK25PPB~RAC25WPB Performance
    Carrier 42NQV025M2/38NYV025M2 XPower GOLD
    General Fujitsu ASHG09LMCA
    Panasonic CS-RE9QKE
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC35ZMP-S

    Посочения от Вас модел на Panasonic няма да го коментирам, но не мисля че е удачен избор.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #12

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Hitachi RAK25PPB~RAC25WPB Performance
    Panasonic CS-RE9QKE
    Благодаря за бързите отговори. В няколко сайта видях, че горните два модела са на цена с монтажа около 1250 лв, което е достижим бюджет. Искам да Ви попитам, има ли смисъл да се напъна с още около 100 лв за модела на Панасоник, но 12-ка (Panasonic CS-RE12QKE), в смисъл, това че е 12-ка означава ли, че ще е много по-лесно на машината да се справи с тази стая, и че ако се забрави отворена вратата към коридора това няма да й повлияе значително, или това са само мои теории? И последно, в друг апартамент ползвам Hitachi RAC E14H2 (китайската сглобка) и не мога да кажа, че съм доволен от този климатик, та питането ми е за препоръчаното Hitachi - да очаквам ли подобно представяне заради това, че са една и съща марка, или моята китайка е стар модел и нямат база за сравнение?
    Благодаря отново за съдействието.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от e4omir Виж публикацията
    Благодаря за бързите отговори. В няколко сайта видях, че горните два модела са на цена с монтажа около 1250 лв, което е достижим бюджет. Искам да Ви попитам, има ли смисъл да се напъна с още около 100 лв за модела на Панасоник, но 12-ка (Panasonic CS-RE12QKE), в смисъл, това че е 12-ка означава ли, че ще е много по-лесно на машината да се справи с тази стая, и че ако се забрави отворена вратата към коридора това няма да й повлияе значително, или това са само мои теории? И последно, в друг апартамент ползвам Hitachi RAC E14H2 (китайската сглобка) и не мога да кажа, че съм доволен от този климатик, та питането ми е за препоръчаното Hitachi - да очаквам ли подобно представяне заради това, че са една и съща марка, или моята китайка е стар модел и нямат база за сравнение?
    Благодаря отново за съдействието.
    A защо не си доволен от Hitachi RAC E14H2 и какви са били очакванията ти?

  17. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #14

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    e4omir , според мен , а мисля че и много колеги от форума ще ме подкрепят , най добре е да избереш и извикаш фирма която да ти направи оглед на място и да ти препоръча модел според бюджета . В панел на последен етаж и без изолация , да не четем след това тука какви големи боклуци са тая или оная марка , как не топлят , пък са и шумни и лапат ток като за световно . Има една стара народна мъдрост в която се казва " Ако имаш кило брашно , дай на хлебаря , да знаеш после че ще ядеш хляб". Знам че когато е малък бюджета възможностите за избор не са големи , но варианти винаги се намират ( тук имаше идея и за К2У ) . Успех и късмет .

    P.S. Можеш при избора да погледнеш и този Sharp AY/AE-XP9GHR , но те съветвам поне тавана да изолираш защото там са невероятни загубите когато си на последен етаж .
    Този пост е редактиран от mirandi; 04-01-15 в 18:42.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #15

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Mirandi, напълно съм съгласен с теб, но в момента се опитвам да се ориентирам приблизително в моделите и ценовия диапазон, в който бих се вместил за подобна машина. Определено не очаквам чудеса от климатик в подобни жилищни условия, но все пак според мен даден модел би бил по удачен от друг и т.н. Фирма, която да предложи климатик е сигурент вариянт, но нали и за това ползваме тази тема тук във форума.
    tony34al, споменатото Хитачи поне при мен е изключително шумно (и вътрешното и външното тяло), дори съм имал оплаквания от комшии от шума от терасата. Изказвам лично субективно мнение като потребител на този климатик, за който тогава преди няколко години не си направих труда да прочета преди да го взема и това го отчитам като моя грешка, която сега не искам да повтарям, това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 190 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 18:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 18:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе