Страница 175 от 188 ПърваПърва ... 125165173174175176177185 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2611

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И аз съм доволен от авто вентилатора на FD35, не се форсира за щяло и нещяло. Моят обаче не е забучен в ъгъла, а си има отстояние 1м. и нямам проблем с поддържането на желаните градуси на две свързани помещения с общ обем от 65 кубика. Много е важно мястото на монтаж, за да не се ограничава и разпределя равномерно струята.
    Специално за Тошиба Дайсекай и F серията на Мицибиши мога да кажа, че нямат проблеми с авто вентилатора, ако вътрешните тела са позиционирани правилно съобразно спецификата на помещението.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2612

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    pilot в стая от 17,5 кв.или 44куб. и на тавана да го сложа трябва да си достига температурата независимо дали е на ауто или ръчен вентилатор.Нали градския DUNDURMA хвали неговите самурай,е този не е с толкова опънати очи но нали и него го водят ''самурай''
    ttanev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #2613

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    "Чудя се само как машини от висок клас- дайсекай,митсубиши fh имат проблеми с ауто вентилатора за достигане на желаната температура".......абе и аз същото питане имам от 2 години ама никой не ми отговаря ?.....моята машина работи по същия начин.....от тук възниква въпроса кое му е инверторното на този марков клим след като не си върши работата, а именно да поддържа зададените градуси

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2614

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако говориш за 44 кубика изолирано помещение, не е нормално да не може да поддържа зададените градуси. Вика ли сервиза за замерване?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #2615

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev Виж публикацията
    абе и аз същото питане имам от 2 години ама никой не ми отговаря ?
    Е как никой да не отговаря. Отговора е даден : Проблема не е в машините...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #2616

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Е как никой да не отговаря. Отговора е даден : Проблема не е в машините...
    Аха......благодаря:rolleyes:

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2617

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Очевидно е, че щом има недоволни от ТОП моделите на пазара, значи не се е пръкнал още климатик достоен за вас. Вариантите са два, да си поръчате машина по ваша идея, чертеж и софтуер или да пробвате с Мидеа? Това би преосмислило живота ви. ... има и трети - дистанционно за капризни, на него няма градуси, само бутон нагоре и бутон надолу. Студено ти е, натискаш нагоре, става ти топло, натискаш надолу. Тогава машините ще са перфектни.
    avast3, mirandi и AVATAR_13 харесват това.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2618

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ^ Да допълня Мега. По възможност да няма пластмаса по вътрешното тяло, за да не пука ами да е само с топлообменник и турбина
    Mega, avast3 и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2619

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Понякога проблема може да е точно в изолацията на помещението.Ако машината е на студена стена и под студен таван, даже и ще надминава зададените градуси.Ако е на топла вътрешна стена и под дебело изолиран таван, може и да не ги догони, защото при него ще е точна температурата, а отсреща при студената стена ще е 2,3 градуса по-долу.
    Mega и mirandi харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2620

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    ^ Да допълня Мега. По възможност да няма пластмаса по вътрешното тяло, за да не пука ами да е само с топлообменник и турбина
    Турбината не трябва да се върти, ако е невъзможно, то поне да се върти с 50 об./мин., но да топли 30 квадрата, неизолирани, като краката не трябва да са студени. Всъщност може, ако са вдигнати нагоре ... на масата де.
    Този пост е редактиран от Mega; 19-12-13 в 14:37.
    gnf и mirandi харесват това.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2621

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Стаята има изолация на тавана,на стените няма ,вътрешна-западна.И хайде да не издребняваме .Никой не говори за пукане ,скърцане и т.н.А за Мидея имам и знам как работи.-поне зададената температура си подържа.
    imegogo одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #2622

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ми викни сервиза да я видят може да и има нещо на машинката

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2623

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Мега е дошъл на моята идея за дистанционно за Българи без градуси ако имаше такива щеше да е чудесно. Тези с термометрите дето мерят полвин градус в ъгли и кюшета какво ли ще правят?
    bobovo, DUNDURMA, gnf и 4 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,534
    #2624

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Е как изобщо ти дойде на ума да сравниш 12LTC с E12PKE, разликата е от земята до небето в полза на LTC.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    фуджицуто е слабо аааахахахаха смях се 1 минута на това .. я му погледни топлоотдаването при -20 ,панасоника ще го стигне ама ако добавиш още един от тоя модел


    Работата стана съвсем простичко: набрах в мобилната търсачка 12LTC и ми излезе едно изделие за 1200лв, с външно тяло 32 кила и максимал около 4,5kW. Дали от нея, дебелите ми пръсти или македонския нет, не знам. Вечерта, на компа, с уважаваното гогле, изделието "наедря" до 40 кила, цената му се качи на 2 бона, заедно с топлоотдаването. Та така, работата стана много проста и много смешна, за което много съжалявам. Правилата на форума, за съжаление, ми забраняват да извадя този "трън" от з@д**ка на уважаемите почитатели на марката.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Мега е дошъл на моята идея за дистанционно за Българи без градуси ако имаше такива щеше да е чудесно. Тези с термометрите дето мерят полвин градус в ъгли и кюшета какво ли ще правят?
    Велев, дистанционното на RAS25CNH2 от преди 14 години е точно такова, ако избереш "авто". Има само + и -, сиреч три нагоре или 3 надолу
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 19-12-13 в 22:03.
    edi1 одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2625

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Смени доставчика /на интернет/. Някой ти бъзика... хм, Гугъла.
    dodo_pv и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе