Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 49 от общо 49
Like Tree6Одобрявам

Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #46

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    по-добре да си гоним минимум коп-3, кога е под него няма смисъл да се амортизира машината. и без това живее втори живот.
    Подозирам че колайдера на колегата Трики е много далече от заветния цоп-3. Това лесно може да се установи с едно електромерче.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #47

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Да, лесно може да се установи, и точно в момента се правят тези засичания. След около седмица ще мога да дам някакви приблизителни резултати. Казвам приблизителни, защото отчетния ми период е 8 дена (така ми дойде) и не може да се говори за точност при такъв малък период; освен това, едните 8 дена може консумацията на вода да доста по-различна, от другите 8 дена. И все пак е някакъв ориентир. Аз също съм на мнение, че съм доста далеч от заветните COP = 3 , но какво пък, дори и 1,1 да е, пак е на далавера. По мои първоначални наблюдения, икономията ми на месец ще е в рамките на 10-15 лева от около 40 , защото все пак трябва да вдигаме седмично веднъж температурата и на нагревател.
    Но както казах, нямам конкретни резултати в момента, така че само си говорим...

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Не ти е необхдима статистика за потреблението на вода за да определиш СОР-а
    Засичаш консумацията в kWh за заграване на водата от 15оС до 55оС с нагревателя на бойлера, след това правиш същото с термопомпената част. Съотношението на двете стойноти ти дава СОР-а при текущите външни температури.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #49

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Да, на теория е така; обаче няма как да изчисля градиента на температурата в бойлера, примерно температурната ми сонда е на 30см от дъното, харча бавно водица... в най-горната част на бойлера водата изстива също...
    втори сценарий - влизам да се къпя, долу след 3 минути имаме тези 15* , но в горната част водата все още е топла и ми е кеф да се къпя с топла вода. За целта, трябва да го източа докрай, и да го напълня със студена вода; в практиката не се получава така и упражнението трябва да бъде само с учебна цел... Колкото и да ми е неточно изследването, надявам се да е близко до реални стойности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 18:02
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Климатик + термопомпен бойлер - мнения
    От rum40 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-09, 15:39
  5. Термопомпен бойлер и климатик в едно
    От hacked във форум Други начини за отопление
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-08, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе