Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49
Like Tree6Одобрявам

Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Според мен трябва да се помисли по-скоро как да се обръща цикъла на фреона по такъв начин, че и при режим охлаждане и при режим отопление през серпентината винаги да минава нагретият газ който да отдава топлината си, а не втечнената фаза.
    Подгряването на вода в режим на охлаждане е мираж. Ако бях помислил 15мин. нямаше да карам Mega да правиме глупости, вместо да си лочиме бирата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Ами сигурно, то когато се изстуди помещението от него няма достатъчно топлоотнемане, защото няма достатъчно топлина.Но все пак утвърдените производители са го постигнали, макар и с много години инженерна мисъл...

    П.П. и аз лоча, ама бърбън Джим биим с мед(направен така от производителя).Хареса ми и мога да изпия сам 2-3 бутилки, но след това ще съм или angel или поне 2-3 дни в болница ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #33

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11 Виж публикацията
    предполагам точно тук е разковничето... дължината може би на серпентината.
    Предполагам може да се удължи и капилярката, но как да се прецени каква дължина да бъде...
    ето такива съвети търся.
    Изхвърли капилярката, сложи пулсово електронно ТРВ може и механично ама там настройката е кошмар, намери си контролер с 4 или 5 температурни и например 1 цифров вход ( температурните са за водата, входа и изхода на фреона при бойлера, нагнетателната страна на компресора и за долната част на топлообменника на външното тяло.... цифровия за старт и стоп), и с 3-4 релейни изхода( за компресора, за вернтилатора, за ТРВто и Четерипътния вентил)) можеш да си го поръчаш някаде ама не е евтино.
    От там насетне с малко повече проби ще можеш да си настероиш с-мата като ще можеш да включваш даже и дефрост ( осаката не е инверторна нали??) за серпентината ще разбереш дали е по гляма или по малка според работата на системата в различните етапи, температурата на компресора ( discharge temp) не трябва да остава над 90-95 грАДУСА ЗА ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ВРЕМЕ нормално трябва да се стремиш да я докараш до около 80 градуса влияе се от количеството фреон и от налягането на системата което пък се регулира с вентилатора и ТРВто, освен това следи подохлаждането на фреона в бойлера да е в рамките на ~ 15 -20 градуса като максималната температура на прегретите пари би трябвало да е около 70 градуса ... май се отплеснах....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #34

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от splitservice Виж публикацията
    Идеята ми за по голяма дължина на серпентината беше да не се вдига много бързо налягането в системата и това да се отразява на голяма консумация и прегряване на компресора. Но както казваш всичко ще е видно след като я подкараш в реални условия.
    Желая ти успех
    Ако имаш възможност, добави поне още 3-4м. към серпентината. Не знам къде ще я събереш, но ще ти е от полза. Гледай да събереш всичко възможно най-ниско до дъното.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #35

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    П.П. и аз лоча, ама бърбън Джим биим с мед(направен така от производителя).Хареса ми и мога да изпия сам 2-3 бутилки, но след това ще съм или angel или поне 2-3 дни в болница ...
    Това не беше ли 35 градуса, като аперетив нещо, или сироп за кашлица!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #36

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от splitservice Виж публикацията
    Ако имаш възможност, добави поне още 3-4м. към серпентината. Не знам къде ще я събереш, но ще ти е от полза. Гледай да събереш всичко възможно най-ниско до дъното.
    Благодаря за съвета, но не става ли първо тези 3-4 метра да ги добавя извън бойлера, та да видя дали ще има ефект, пък ако трябва и ще ги обдухвам с вентилатор....
    Сега като се замисля, навсякъде от ЕКО-КЛИМА тръбят, че климатиците им са ниско-температурни (точно за този знам, че рекламата му навремето беше -20* ) Дали това не са го постигнали с по-корав компресор и "обливане" със студен фреон, за сметка на занижаване на максималната температура? Май ще тествам системата като позахладнее, и ако има резултат, значи трябва да се преправя нещо в капилярките или да се слага ТРВ. Гледам из руските сайтове има инструкции как се настройва такова чудо...
    Идва ми и друго на ум, но не знам как да тествам.... дали аджеба нямам прегъната дебела тръба, или по трасето, или на влизане в бойлера ....Вече не знам какво да си мисля...Някакви идеи как да го проверя това?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #37

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11 Виж публикацията
    но не става ли първо тези 3-4 метра да ги добавя извън бойлера, та да видя дали ще има ефект, пък ако трябва и ще ги обдухвам с вентилатор....
    За пробата ще стане и наистина ще им трябва обдухване или като ги навиеш и ги потопиш в по-голям съд и тях.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #38

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Такаааа
    Вече системата работи, но не мога да отговоря все още колко е ефективна. Не съм я довършил с необходимите контролери, и за сега е в тестов период.
    Прикачвам няколко снимки:
    IMAG0357.jpgIMAG0358.jpgIMAG0359.jpgIMAG0360.jpgIMAG0361.jpg

    Отказах се от използването на фабричната платка на климатика. В крайна сметка системата работи в момента само с един терморегулатор - този оригиналния на бойлера, от него се командва цялата система. В последствие ще бъде монтиран микропроцесорен терморегулатор, с няколко вградени защити в него - по минимално време, по минимална разлика в температурата и т.н.
    Разбира се беше необходима малка преработка на външното тяло, без която не се получаваха нещата - и най-вече в капилярния път.
    Пояснявам показанията на термометрите:
    левият показва температурата в бойлера - над 55* започва да вдига доста бавно и вече като че ли се тормози машината.
    средният показва температурата на входящия фреон
    десният показва температурата на връщащият се фреон - температура на кондензация или който както иска да го разбира
    Само да вметна, че тази тръба в бойлера наистина е малко, защото при по-студен бойлер, фреона се връща доста топъл - при 35* на водата, фреона се връща 45* - редно е да се опита да се усвои тази голяма температурна разлика.
    Поздрави
    estqwerty и м.петров харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    tricki11, дефрости нещо планираш ли, чиче?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #40

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    За сега не планирам, и се надявам да не се налагат; само времето ще покаже; мъглите във Варна започнаха, а няма и капчица по питите... Доколкото се сещам, фабричните , които имат, и без това не могат да се ползват за по-ниски температури... (визирам най-вече китайските) .Нека да коментираме този въпрос на зима, сега не е актуален - няма наблюдение над системата в такъв режим.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Съвсем си е актуален въпроса - мисли го отсега. Китайките не работят под -7оС, а дефрости си трябват под +5о.

    П.С.Моето чудо за БГВ и в момента дефроства.
    Този пост е редактиран от Kasap; 16-10-13 в 01:36.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Дефрост е необходим от +2 градуса надолу.При +2 започва да се образува скреж по питата, преди това водата се отттича без да има дефрост.Поне така е при моят подов дайкин.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #43

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Тогава нека да оставим времето да покаже, да стане 2* и под 2* навън, тогава ще направя необходимите снимки, ще задам необходимите въпроси. За сега питата е достатъчно топла, което ме кара да си мисля, че няма да е необходим дефрост...
    Поздрави
    estqwerty одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #44

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    Намери си ръководство в което пише логиката на дефроста на машината. Може да се окаже, че не е много елементарна и нещата да се усложнят ... дано не се случи при теб.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #45

    Отговор: Въпроси, свързани с преработка на климатик в термопомпен бойлер

    колко е тя зимата - има няма два месеца с отрицателни средномесечни температури. 2 месеца си ползваш електрическата част. а 10 генерираш икономия с термопомпата.
    дори и да се инвестира в контролер за дефрости не се знае дали климатика ще направи нещо в минусовите температури. по-добре да си гоним минимум коп-3, кога е под него няма смисъл да се амортизира машината. и без това живее втори живот.

    чакам развитие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 18:02
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Климатик + термопомпен бойлер - мнения
    От rum40 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-09, 15:39
  5. Термопомпен бойлер и климатик в едно
    От hacked във форум Други начини за отопление
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-08, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе