Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88
Like Tree104Одобрявам

Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #31

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Чудесна тема, много забавна.....само ще помоля модератора вместо да я заключва, просто да я премести в раздел "дъра-бъра".
    Добре де Евтин инвертор и 2 месеца духалки по-добре ли ще е :rolleyes:

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #32

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Е те тука си в гоуема грешка братчед. Да разгледаме граничен случай - помещение, чиято изолация би струвала 2000лв. т.е. себестойността й се равнява на хубав климатик.
    Ти ако искаш наливай пари в бездънна яма, аз предпочитам първо да я запуша.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #33

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Добре де Евтин инвертор и 2 месеца духалки по-добре ли ще е :rolleyes:

    Най-евтино е ако автора си купи дебела шуба от магазин втора ръка.
    estqwerty и justify харесват това.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Чудесна тема, много забавна.....само ще помоля модератора вместо да я заключва, просто да я премести в раздел "дъра-бъра".
    Най-евтино е ако автора си купи дебела шуба от магазин втора ръка.
    Както винаги всичко друго но не и по темата.....

    П.С. Обръщам се към модераторите и администраторите, в съответствие с правилата на форума да трият постовете които не са по темата или имат заядлив характер.
    Този пост е редактиран от Pat; 19-09-13 в 16:18.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ти ако искаш наливай пари в бездънна яма, аз предпочитам първо да я запуша.
    Примерно, църцори ти хидравличната рейката какво правим... ми доливаме си. Не бягаме във фирмения сервиз да я запушваме.
    Ама ти вземи посмятай - ефект от изолацията 2х, ЦОП-6. Освен това, Орешарски свали сената на тока, а на изолацията - не...
    estqwerty одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #36

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Само че изолацията няма движещи се части и електроника които да предадат богу дух.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #37

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Изолация (1100лв. минимум) - хубаво, после ще кажете ама и дограмата трябва (2100лв. минимум).
    Само дето съм на квартира и няма да инвестирам 3300лв. за тоя дето духа и сметката да намалее 2 пъти.
    Предпочетох да дам почти 1400лв. за климатик и сметката да намалее поне 3 пъти.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #38

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Както винаги всичко друго но не и по темата.....

    П.С. Обръщам се към модераторите и администраторите, в съответствие с правилата на форума да трият постовете които не са по темата или имат заядлив характер.

    Както винаги се държиш, като ощипана девица, но както и да е. Пат, понеже виждам, че ги разбираш нещата, би ли ми разяснил ако в стаята ти през зимата температурата спадне до 12~14 градуса колко време ще е нужно на адакса да затопли помещение до 23 градуса? Също така ми е интересно как изчисляваш надеждността? За комфорта -ясно!

  11. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #39

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Както винаги се държиш, като ощипана девица, но както и да е. Пат, понеже виждам, че ги разбираш нещата, би ли ми разяснил ако в стаята ти през зимата температурата спадне до 12~14 градуса колко време ще е нужно на адакса да затопли помещение до 23 градуса? Също така ми е интересно как изчисляваш надеждността? За комфорта -ясно!
    За достигането на исканата от теб температура, ще зависи и от външната температура, силата на вятъра и дали вятъра си има скрити вратички към стаята, кубатурата на стаята, уреди които отделят топлина и явно още много други фактори. Според мен в рамките на 2.5 - 3 часа, ще се достигне зададената температура.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Както винаги се държиш, като ощипана девица, но както и да е. Пат, понеже виждам, че ги разбираш нещата, би ли ми разяснил ако в стаята ти през зимата температурата спадне до 12~14 градуса колко време ще е нужно на адакса да затопли помещение до 23 градуса? Също така ми е интересно как изчисляваш надеждността? За комфорта -ясно!
    След поставянето на изолацията на стаята за която говоря (вече 10години) не съм виждал температурата в нея да падне под 15 градуса и това при условие, че около седмица децата не бяха в къщи и не е включвано нищо в стаята. Та при тези условия през зимата след половин час в стаята въздуха достига зададената температура - пробвал съм го на зададени 25гр. За мебелите докато се стоплят естествено минават 2-3 часа.
    За надеждността, ако имаш пред вид кое има по-голяма вероятност да дефектира мисля че няма какво да се обсъжда... климатика е много по капризен и податлив на влиянието на външната температура. Ако навън е минус 15 и трябва да си включа климатика и да го чакам да влезе в режим определено ще мине повече време отколкото коя и да е "печка" Да оставим настрана че при такива екстремни обстоятелства (примерно силна снежна буря при ниски температури и "смущения" в електричеството) характеристиките на който и да е климатик не са това което ги дават на хартия и вероятността да не може да "си свърши работата" е много по голяма от който и да конвектор.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #41

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Значи темата разглежда твоя частен случай! Смисъла на отопление с климатици е различен от ситуацията която описваш, обикновено силата им е в непрестанната работа, но въпреки това аз съм правил експеримент с вече 13 годишен Национал и съм го включвал в 5 часа сутринта при външна температура от -25* и е тръгвал да духа топло за около 3 минути......Въобще в твоята тема има толкова много ако, че тя не е обективна за нищо освен за твоя си случай. И не на последно място- купи си един истински климатик (може и да е 2У) и спри с тези безсмислени теми защото е пълно с подобни!
    И повярвай, печката с дърва и въглища ще е още по надеждна при снежни бури и смущения в тока, даже и от прехвалените електрически печки с чувствително термореле!
    estqwerty, Kasap, Mega и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #42

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Ти явно не си забелязал въобще за какво е темата..... но това не ме учудва. Ти повдигна въпроса за надеждност,температури и други подобни..... Аз разглеждам въпроса от чисто икономическата му страна - инвестиции и изплащане. Ако не ти е силата там.....

    Покажи ми климатик който в добре изолирана малка стая ще се изплати за по-малко от 5 години!
    Ако не можеш да ми дадеш такъв пример - спести ми останалата шлака....!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #43

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ти явно не си забелязал въобще за какво е темата..... но това не ме учудва. Ти повдигна въпроса за надеждност,температури и други подобни..... Аз разглеждам въпроса от чисто икономическата му страна - инвестиции и изплащане. Ако не ти е силата там.....

    Покажи ми климатик който в добре изолирана малка стая ще се изплати за по-малко от 5 години!
    Ако не можеш да ми дадеш такъв пример - спести ми останалата шлака....!

    А зимните ти обувки за колко време се изплащат Андрешко.......ъъъъъ сори за грешката, Пат?
    Бързо ме докладвай на админа, мом(и)ченце!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #44

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    А зимните ти обувки за колко време се изплащат Андрешко.......ъъъъъ сори за грешката, Пат?
    Още на следващия ден щото не ги плащам аз.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #45

    Отговор: Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?

    Темата ти е безсмислена и не носи никаква полезна информация! Ако не е за коша, то поне не е за този раздел! А и щом лежиш на чужд гръб за сметките си, можеш да се отопляваш и с пружина за легло.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 13:13
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе