Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83
Like Tree50Одобрявам

скорост на FAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    скорост на FAN

    Доколкото знам може би най-добре е скорост на FAN да бъде на AUTO. Но на MITSUBISHI Heavy

    SRK / SRC ZJX-S серията пише че на LOW e най- икономичен. Какво искат да кажат?

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от kaki Виж публикацията
    Доколкото знам може би най-добре е скорост на FAN да бъде на AUTO. Но на MITSUBISHI Heavy

    SRK / SRC ZJX-S серията пише че на LOW e най- икономичен. Какво искат да кажат?
    Доколкото аз знам, марката си има собствен раздел в който вече сте задали същия този въпрос - https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...D0%B0-fan.html и където вече сте получили някакъв отговор , така че няма нужда да се ос..ра целия форум с едно и също питане !

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Talking Отговор: скорост на FAN

    Искат да кажат, че тогава върши най-малко работа. Ако е изключен от щепсела, става абсолютно икономичен.
    mirandi одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #4

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Доколкото аз знам, марката си има собствен раздел в който вече сте задали същия този въпрос - и където вече сте получили някакъв отговор , така че няма нужда да се ос..ра целия форум с едно и също питане !
    Не съм получил оговор. Там влизат малко хора. Явно въпроса е принципен.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #5

    Отговор: скорост на FAN

    kaki, не си задал правилно въпроса. Ето отговора : Ако навън е примерно +10, какъвто и да е fan-а, е икономичен. Обаче ако навън е -10, колкото е по-силна вентилацията, толкова е по-икономичен. Демек на high е най-тънкаж. Но готов ли си да запееш с Лили Иванова : ВЕЕЕТРОООВЕЕЕ
    p0ckata и mirandi харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: скорост на FAN

    kaki , ZIX-a (ZJX-a) ако е в по-голямо помещение работи по-добре на ръчен вентилатор на макс. Той пак го намаля сам, но значително разрежда и без това малкото дефрости. Аз предпочитам нощем да ми на Auto, през деня на ръчен на последна степен. След достигане на заданието, машината пак го намаля сама, но се държи по-добре.

  8.  
     
  9. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #7

    Отговор: скорост на FAN

    А, значи не съм си внушавал. Понеже на LG нямам ауто, и го пускам на 3 или 4-та степен да духа, но гледам, че в началото духа силно, а след това слабо, макар че е на 4-та степен примерно. Значи климите сами си регулират турбините така ли? Това което им задаваш е само максимално? По-скоро някакъв range.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: скорост на FAN

    Регулират, защото като свали мощността, температурата на изходящата струя пада. Ако духа силно ще я усещаш като студена.
    bobovo и TSH харесват това.

  11. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #9

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... по-добре на ръчен вентилатор на макс. Той пак го намаля сам, но значително разрежда и без това малкото дефрости.
    ...
    Може ли някой да обясни защо на макс. вентилатор има по-малко дефрости? Аз не съм забелязал такава зависимост, но може би бъркам.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #10

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Може ли някой да обясни защо на макс. вентилатор има по-малко дефрости? Аз не съм забелязал такава зависимост, но може би бъркам.
    Силен вентилатор=студен кондензатор=топъл изпарител=по-малко дефрости. Това обаче не важи ако в софтуера е заложено да размразява по таймер.
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: скорост на FAN

    По-силен вентилатор = по-голям топлопренос => по-чести дефрости! Всички други трактовки са чиста метафизика и алхимия.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Отговор: скорост на FAN

    По-силен вентилатор = по-голям топлопренос /но чрез по-голям обем въздух, и с по-малка температурна разлика/ => по-РЕДКИ дефрости. Както каза чиста, но ФИЗИКА.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: скорост на FAN

    Симьонов, ти сигурен ли си, че знаеш кое точно от двете тела на климатизатора ти прави дефрост зимата?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #14

    Отговор: скорост на FAN

    Ми в предвид как се "обледенява" вътрешното тяло на Шарпа когато размразява отвън, ми се появяват съмнения в тази насока .
    П.С. Не съм руснак само да добавя

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Силен вентилатор=студен кондензатор=топъл изпарител=по-малко дефрости. Това обаче не важи ако в софтуера е заложено да размразява по таймер.
    Айде да се пробвам и аз на лотарията: Силен вентилатор=студена вътрешна пита=топъл още по студена външна, понеже на компресора му става по-лесно да нагнетява фреонец вътре, ама го взема от външната пита, където налягането става още по ниско. Я да видим, оцелих ли.

    Цитат Първоначално публикувано от Симеонов Виж публикацията
    По-силен вентилатор = по-голям топлопренос /но чрез по-голям обем въздух, и с по-малка температурна разлика/ => по-РЕДКИ дефрости. Както каза чиста, но ФИЗИКА. .
    Именно по силния вентилатор поддържа по-голяма температурна разлика между постъпващия въздух и вътрешната пита, от там и по добрия топлообмен, по студената външна пита и по-бързото заскрежаване.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 20-12-13 в 15:39.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на помпата
    От зоро във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 17-02-11, 10:28
  2. бТК АДСЛ скорост?? О_o
    От Bvlgari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-11-07, 13:46
  3. ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ
    От skayver във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 14:33
  4. Максимална скорост на 802.11g
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-05, 23:44
  5. MP3 от CD-ROM na 1x-2x скорост
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-02, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе