Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 83
Like Tree50Одобрявам

скорост на FAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #31

    Отговор: скорост на FAN

    Предполагам, казваш го като съдържател на залата )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #32

    Отговор: скорост на FAN

    Леле-мале каква каша сме сътворили. Оказа се че аз и колегите, които мислиха като мен сме грешили. Това е вярното : Силен вентилатор=студено вътрешно=студено външно=натоварен компресор=по-чести дефрости https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%BE%D1%80.html Не ми става ясно обаче, как при силна вентилация, хем компресора да е натоварен, хем да е най-икономичен.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #33

    Отговор: скорост на FAN

    това ще е вярно само ако си му задал градуси които не може да достигне .. ти не можеш по друг начин да накараш компресора да работи повече от необходимото и да "скъсиш" времето за дефрост .. по правило по висока поддържана температура в помещението = по чести дефрости ( пак казвам повечето алгоритми за дефрост следят сумарната работа на компресора + температурата на външния топлообменник примерно под 0° се включва алгоритъма за дефрост и гледа колко работи компресора - 2 часа или 3 часа а на някои машини 40 мин или 1 час .. това е най простия алгоритъм по сложните следят повечко неща и е доста трудно да влияеш на този алгоритъм само със скоростта на турбината да не кажа че не е възможно )

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #34

    Отговор: скорост на FAN

    Опитната постановка е описана в пост #22. Само не е добавено, че системата трябва да е в равновесие, когато вкарва топлина между 50% и 90% от номинала на климатизатора (толкова трябва да са топлинните загуби на помещението), за да може този, който се пробва да открие втори път топлата вода, без да е съвсем наясно, да не се обърка.
    И така, когато това се случи на автоматичен вентилатор или на някаква междинна скорост на турбината, която е по-висока от първа, премерете консумацията и температурата в противоположния край на стаята, запишете си ги и свалете скоростта на първа. След 20-тина минути консумацията на компресора ще падне, заедно с температурата в другия край на стаята. И тук става интересно: за да си върнете температурата в стаята, както си е била преди 20-тината минути, ще трябва да увеличите температурното задание от дистанционното с няколко градуса, при което компресорът ще се форсира над нивото от преди 20-тте минути, консумацията ще нарасне, дефростите ще зачестят, струята от вътрешното тяло ще се сгорещи и разликата в температурите между другия край на стаята и вътрешното тяло ще нарасне.
    И това сме правили много отдавна, при къпане на бебета. Не е икономично, но няма ветрове. Все едно, че се отопляваш с камина. До нея пече, а в другия край мръзнеш. Температурното задание на дистанционното няма да има нищо общо с реалността. Средната стойност на температурата в стаята ще е по-висока от тази в началото на теста, а количеството топлина, което се вкарва отвън, ще е по-голямо, както и честотата на дефростите.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 23-12-13 в 21:38.
    estqwerty одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #35

    Отговор: скорост на FAN

    Е от написаното извода е че силния вентилатор ще ти позволи да намалиш зададената температура от дистанционното. Значи силен вентилатор=разтоварен компресор=по-редки дефрости. Пак обърквация. Я да се включи Mega, той подхвана темата, той да обясни.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: скорост на FAN

    Не знам кой трябва да се включи и как да ви обясни, че натоварването на компресора зависи право пропорционално от количеството топлина, което се пренася. От нея зависи и честотата на дефростите. Баси и писанията за такова елементарно нещо...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #37

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...свалете скоростта на първа, при което компресорът ще се форсира, консумацията ще нарасне, дефростите ще зачестят...
    Ето какво си написал за слабия вентилатор. Аз го обърнах за силен.
    V_Simeonov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: скорост на FAN

    @ivostoqnov77, това, че менталният ти капацитет не ти позволява да осмислиш цялото изречение, което съм написал, камо ли целия ми пост, не ти позволява да ми вкарваш цитати в устата. Написал съм, че когато свалиш скоростта на вентилатора на първа скорост, системата излиза от равновесие, стаята изстива неравномерно, намалява количеството вкарвана топлина в нея от компресора, при което мощността му пада и дефростите стават по-нарядко. По-нататък съм обяснил какво се случва, когато потребителят, въпреки избраната ниска скорост на турбината, реши да си стопли стаята. Нямам вина, че ти идва малко сложно. Просто подмини темата и давай нататък.
    Успех!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #39

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    По-нататък съм обяснил какво се случва, когато потребителят, въпреки избраната ниска скорост на турбината, реши да си стопли стаята.
    Разбира се, че потребителя ще реши да си стопли стаята. Ти какво предлагаш, да стои на студено ли. А ти май досега не разбра какво се коментира в темата. Превеждам ти го : Потребителят ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си стопли стаята. Как да го направи, със силен или със слаб вентилатор. Кога компресора е натоварен и кога разтоварен, кога дефростите са повече и кога по-малко. Относно менталния ми капацитет, тука не е мястото да го коментираме. Какъвто е, мой си е. Весела Коледа на Всички !!!

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #40

    Отговор: скорост на FAN

    ivostoqnov77, използвай си машината както ти е кеф за да ти е топло. При следващо писане извън темата, ще я заключа.
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #41

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Не ми става ясно обаче, как при силна вентилация, хем компресора да е натоварен, хем да е най-икономичен.
    И това ми се изясни от тук https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%80%D0%B5.html Ей това вече е вярното : Силен вентилатор=студено външно=разтоварен компресор=най-икономичен. В спора се откри истината, но важното е, че се откри.
    zhelko одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #42

    Отговор: скорост на FAN

    Е не е приключила още темата
    Никой не отговори: 1. При дадена инверторна машина, с дълговременна работа на номинал или по-ниска консумация, степента на вентилатора влияе ли на заскрежаването или не? Т.е. при силен вентилатор, по-бързо ли ще побелее външната пита или няма да има разлика, т.к. машината си поддържа оптималния топлообмен между стаята и околната среда по няколко начина ?
    2. Дали тези 20W - 50W по-малко при силен вентилатор, консумирани от климатизатора са резултат от намаляване оборотите на компресора или те се запазват същите, а консумацията му пада заради по-малкото му натоварване?
    С риск съседите да ме помислят за луд, ще се кача на козирката да послушам песента на компресора как се изменя, ако изобщо отрази шумово тези 50-ина вата има -няма, разликата от по-силния вентилатор.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 27-12-13 в 15:03.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #43

    Re: скорост на FAN

    И аз да задам един въпрос :-) Т.е. пускам си климатика на нощен режим, от там следва че вентилатора пада на минимум. От там следва ли че консумацията на ток се повишава, защото ще се наложи поддържане на по гореща струя въздух? Надявам се не съм станал много за смях :-)

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #44

    Отговор: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    С риск съседите да ме помислят за луд, ще се кача на козирката да послушам песента на компресора...
    Казват, че по Коледа и Нова година ставали чудеса... ама чак пък толкова
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #45

    Отговор: Re: скорост на FAN

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    И аз да задам един въпрос :-) Т.е. пускам си климатика на нощен режим, от там следва че вентилатора пада на минимум. От там следва ли че консумацията на ток се повишава, защото ще се наложи поддържане на по гореща струя въздух? Надявам се не съм станал много за смях :-)
    Консумацията на ток ще се повиши с по-малката скорост на вентилатора защото дебита ще е по-малък и поддържането на зададената температура ще е по-трудно.Ще ти дам пример с един тест на Fujitsu 12 LGC. Настроен на 23 гр. за 2 часа на LOW и 2 часа на High при една и съща външна темп. разликата в консумацията беше 219 вата при външна темп. -1 гр. Ако външната темп. беше -8гр. например разликата щеше да е още по-голяма.За това на HIGH климатика е на-икономичен.
    Giggio и zxc0 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на помпата
    От зоро във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 17-02-11, 10:28
  2. бТК АДСЛ скорост?? О_o
    От Bvlgari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-11-07, 13:46
  3. ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ
    От skayver във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 14:33
  4. Максимална скорост на 802.11g
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-05, 23:44
  5. MP3 от CD-ROM na 1x-2x скорост
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-02, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе