Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56
Like Tree36Одобрявам

На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #1

    На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    На колко градуса държите климатиците си особено искам да питам за конвенционалните климатици-моя е такъв и го държа на 26 градуса, бачка известно време и спре и като натисна копчето да проверя колко градуса е пише 23-24 примерно обаче долу на земята е 20° , затова се интересувам вие на колко ги държите и защо като съм му задал 26 като проверя колко е пише 23-24 а той чака нещо
    Този пост е редактиран от avenger; 28-10-12 в 10:09.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Въпросът ти звучи малко като: "С колко километра карате колата си, зимата?" Ами зависи от възможностите на машината, индивидуални предпочитания, условия на ползване.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    На колкото каже жената!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На колкото каже жената!
    най-точния отговор и у нас е така.
    vespet82 и mirandi харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Много е относително това с градусите. Зависи от повърхностната температура на стените и пода от там усещането за топлина е различно при еднаква температура на въздуха в помещението. Термометъра улавя само топлината на въздуха а хората много повече. Ако стените и пода са студени а въздуха в помещението топъл усещането а комфорт е нарушено доста. Колкото стените и пода са до температурата на въздуха усещането за комфорт е най голямо например едни 22 градуса са идеални. Забележете лятото и зимата при еднакви температури в помещението се чувства различно топло.
    Shmi, avast3 и fotogaf харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #6

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Оставил съм го на 23 градуса и се надявам да ги подържа и в най-големите студове ( 25 кв с изолация 2 външни стени едната 7 метра северна ) . Това ще ми е първа зима с климатик до сега топлофикация в старото жилище си подържаше 23 градуса без проблем . То голямо избиране падна тъкмо да си поръчам една тошиба дайсекаи при колегата Иво и почти ми подариха климатика от подписа , като ме излъгаха , че ако тои не ме стопли няма какво да ме стопли :D

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto Виж публикацията
    Много е относително това с градусите. Зависи от повърхностната температура на стените и пода от там усещането за топлина е различно при еднаква температура на въздуха в помещението. Термометъра улавя само топлината на въздуха а хората много повече. Ако стените и пода са студени а въздуха в помещението топъл усещането а комфорт е нарушено доста. Колкото стените и пода са до температурата на въздуха усещането за комфорт е най голямо например едни 22 градуса са идеални. Забележете лятото и зимата при еднакви температури в помещението се чувства различно топло.
    +1 Май изчерпа темата. :rolleyes:

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #8

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Последните 2 дена не съм спирал климатика заради малката работи нон стоп и съм му задал 24 градуса имам термометър пред компютъра му и показва 21-22 което е нормално горе при климатика да е 24 а на 1 метър височина да е 21-22

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    преди две години имах 4 термометъра. всички с различни отклонения. накрая изхвърлих всички без един на който реших да вярвам.
    всеки решава сам на какво да вярва.
    климатика от 22 до 25 го джуркм зависи колко ми е кеф и колко съм замръзнал това с едните градуси не ми се получава на 100%

    24 градуса ако ги постига климатика не знам колко изкарваш на него - аз не мога много.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #10

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Здравейте колеги, понеже за първа зима съм с климатик, Фуджитсу 12ЛЕС , искам да попитам, понеже работя на дежурства, на всеки 3 дни ме няма по 25-26 часа, как е по добре, да изключвам климатика, или да го държа на 18 гр. примерно, сега си е още топло навън, но по нататък температурата без печка в стаята ще пада до 12-14 гр. докато ме няма? Благодаря!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Дръж го на 3-4С разлика от температурата, която поддържаш когато си в помещението!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Зависи от топлозагубите на помещението.Ако са по-голями както е казал колегата горе разлика 3-4 градуса.Ако помещението е с малки загуби спрямо възможностите на климатика разликата може и да е 6 до 8 градуса.
    При мен в офиса е такава ситуацията-в извънработно време 16 градуса, в работно от 21 до 23 градуса, много рядко -3 до 6 дни за цяла зима -24 градуса.

    Включи го и не го изключвай до края на зимата или поне до края на средата на март месец.В противен случай рискуваш блокирал компресор.
    Този пост е редактиран от justify; 11-11-12 в 10:30.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    В големия студ разликата в градусите да е по-малка, защото след това машината се натоварва много за да догони. Говоря за температори под -15. Като цяло всеки си познава помещението и всичко е индивидуално, но принципно хората над мен са дали насоките.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #14

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    Примерно аз съм от свищов от 3 дена мъглата не се е вдигала толкова е гъста че немога да видя на 30 метра в момента на вън пише че е 8 градуса аз съм му задал 24 и се пуска през 7-8 минути работи не повече от 2-3 и спира и така е от сутринта и направо ме побърква цък цък очертава се скоро да имаме ново жилище там определено ще заложа на инвертор че това ме побърква просто нощем не го спирам държа го на 22 денем на 24 топло e вътре климатика е Finlux FEY-12A410W WHITE.
    Този пост е редактиран от Tihomir Stankov; 13-11-12 в 17:00.

  18. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #15

    Отговор: На колко градуса държите климатика Зимата ? :)

    С оглед температурите в страната доста от климатиците работят на он/оф режим било то и инверторни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 14-12-11, 12:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  3. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе