Вижте резултатите от анкетата: Избор на климатик за помещение около 55кв.

Гласували
17. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Daikin FTXZ50N

    6 35.29%
  • Mitsubishi Heavy SRK71ZK

    6 35.29%
  • FUJI RJ17LAZ

    1 5.88%
  • General AWHZ18LB

    4 23.53%
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52
Like Tree16Одобрявам

Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #31

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Виж този модел Mitsubishi MSZ-GF60VE~MUZ-GF60VE, ако наистина е топъл апартамента ще се справя. Тука много недолюбват МЕ, но относно тишината и това да имаш незабележим климатик са едни от първите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #32

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Я, стана ми интересно, да има човек от форума, който да не иска да избере топ модла за Япония.....

    Според мен добре се е ориентирал. Защото колкото и японки да ти препоръчват, коя от коя по-скъпи, то те са правени за техните стандарти. При разминаване в честотата на тока с 10 херца, и поставянето на повишаващи трафове на 220волта, нали не вярвате, че данните за консумация които гледате на хартия, се запазват и на практика?....Мълчанието на неудобните въпроси го доказва.....

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    При разминаване в честотата на тока с 10 херца, и поставянето на повишаващи трафове на 220волта, нали не вярвате, че данните за консумация които гледате на хартия, се запазват и на практика?
    Разминаване има само в познанията ти. А отнсно консумация, има достатъчно събрани статистически данни във форума.
    Aleksandars и XOPMOH харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #34

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Ако може ми подскажете, къде са данните за консумация на машина с 5к номинал и 10к максимал? Само, че без недомлъвки, а с конкретен пост. И нали, не искаш да кажеш, че ще работи без загуби, а? Има нещо по твоите познания.....

    ПС. Цъкате си харесваници, ама не ви се пише нещо....
    Този пост е редактиран от preparatos; 20-09-14 в 13:09.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Ако може ми подскажете, къде са данните за консумация на машина с 5к номинал и 10к максимал?
    Конкретен модел, не щеш ли? Има достатъчно информация в темите "Колко ми харчи..."
    И нали, не искаш да кажеш, че ще работи без загуби, а? Има нещо по твоите познания.....
    Не. Искам да кажа, че няма да отговарям на заядливи постове, на хора с ниска техническа или друга култура. Най-малкото може да проверите в нета, какво е напрежението в Япония, преди да творите форумни бисери.
    Aleksandars и XOPMOH харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #36

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Хората с ВИСОКА техническа култура, няма да ме пращат нейде из нета и няма да посмеят да твърдят, че при машина за япония- няма загуби, а ще ме опровергаят веднага.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    ...няма да посмеят да твърдят, че при машина за япония- няма загуби, а ще ме опровергаят веднага.
    Да, има загуби, но те са най-много 4-5лв. на месец. Сега, ако тези 5лв. ще те съборят е друг въпрос.
    Никой не е длъжен да купува климатик на 100 или 200 волта. Дават се само предложения, а крайното решение е на този, който ще плаща масрафа.
    От многобройните колеги във форума, които имат от тези климатици я има двама-трима я няма да не са доволни от нещо и то най-вече ако са К2У. А тука става въпрос за нова от най-висок клас!
    Mega и XOPMOH харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #38

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Никъде не поставям под въпрос тяхната надеждност, а консумация. Мисълта ми беше, че колкото и да съм с ниска техническа грамотност е очебийно, че търговците избягват да го упоменават това, разчитайки точно на тази ниската техническа грамотност.

    Трудно ми е да повярвам, че дори и последен клас климатик, ще се помести в тези 4-5лв разход, веднъж с оглед на 10% увеличение на тока, и дваж, че иде реч не за 20, а за 55 квадрата....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #39

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Аз не искам продукт не за европейския пазар най вече заради евентуални проблеми в бъдеще, не толкова че при възможни допълнителни разходи от използването на траф, но не е в това въпроса. Като цяло забелязвам доста голяма субективност във форума и един вид предлага се основно модели от Япония вместо да се помогне в избора на потребили като мен, които не разбират много, но не искат да се втурват в играта с 100 към 220 волта.

    Единствено разбрах, че може би 55кв с един климатик не е оптимално решение и вероятно няма да имам перфектен избор, но никой от отговорите тук не даде повече информация какво трябва точно да се гледа (или по-скоро къде да се гледа), за да се направи по-добър избор ако все пак всички тук са за японските климатици и не искат да препоръчат нищо друго.

    Не успях и много да разбера защо моделът на Daikin беше доста отритнат, прегледах и въпросната тема за него във форума, но не видя аргументи, а просто спор. Вероятно гледам доста неуко на нещата, но при сравнение на Mitsubish Heavy модела и този на Daikin разликите бяха фрапантни във всеки един показател и въпреки това се плюе за него тук.

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

    Отдавана мощност (охлаждане) 0.60-5.00-5.80 kw
    Отдавана мощност (отопление) 0.60-6.30-9.40 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 1.10 kw
    Консумирана мощност (отопление) 1.41 kw
    Захранване 220V – 50 Hz
    EER (хладилен коефициент, охлаждане) 4.55
    COP (коеф. на трансформация, отпопление) 4.47
    Сезонна ефективност SEER/SCOP 8.60/5.50
    MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 71 ZM-S

    Отдавана мощност (охлаждане) 2.15-7.10-8.00 kw
    Отдавана мощност (отопление) 1.60-8.00-10.00 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 2.16 kw
    Консумирана мощност (отопление) 2.14 kw
    Захранване 220V – 50 Hz
    EER (хладилен коефициент, охлаждане) 3.29
    COP (коеф. на трансформация, отпопление) 3.74
    Сезонна ефективност SEER/SCOP 6.06/4.03

    Това са номинални стойности при високи външни температури, но къде мога да сравня при -10 и никой не препоръча други модели, които биха се справяли със задачата за отопление на такова пространство. Предполагам, че не само в Япония имат по-големи помещения и европейският пазар има такава ниша.

    Както и да е, явно тази тема ще послужи само за спорове около японското срещу европейското
    kokovox одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #40

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Разликата в работата на двете цитирани машини също е фрапантна. Освен това не са в един клас. Посочения Daikin е за 30-35 квадрата. Друг е въпроса, че аз не бих го сложил в над 30 квадрата.
    Този пост е редактиран от Mega; 20-09-14 в 18:06.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #41

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Да, Daikin–ът наистина е за по-малко помещение, но гледах най-високата му отдавана мощност е 9.4, което е почти колкото 10 киловата на другата машина. Явно това не е реален фактор за отоплението, знам че трябва да гледам BTU за това, но такава информация не мога да намеря и това е и една от причините да се включа в този форум, за да попитам специалисти в тази област да препоръчат модели, базирано на повече от това, което се вижда като цифри

    Между другото какво значи че не са в един клас - не са ли и двата климатика във високия клас на марките си?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #42

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Друг е въпроса, че аз не бих го сложил в над 30 квадрата.
    Аз пък не бих го сложил... въобще!
    Aleksandars и Mega харесват това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #43

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    ... Ами мисля, че препоръчахме моделите, които си заслужават. Както е и гласувано, изключвам гласовете за 50-ката на Daikin за това помещение. Надявам се, че не е подвеждане на портебител а просто шега. Продължавам да мисля, че за такива помещения най-доброто е Хеви-то. Изключвам японките, защото не ги разбирам и нямам опит с тях. Там колегите са изразили мнение. Тази одисея без оглед на място от специалист и мислене ще е по-скоро авантюра.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #44

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Г-н Стаев, допускате една голяма грешка...Ето точно тук...
    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    знам че трябва да гледам BTU за това,
    Изобщо не трбява да гредате колко BTU е даден модел, а какви мощности има при определени условия. Ако тези мощности отговарят за Вашите условия, то тогава машината е подходяща.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #45

    Отговор: Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.

    Ок, значи ако трябва да обобщя препоръчаните модели са:

    General AWHZ18LB
    Mitsubishi Heavy SRK71ZK
    MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 71 ZM-S
    Mitsubishi MSZ-GF60VE

    От тези четири, кой според вас ще свърши най-добра работа..От всички виждам че General-а е малък и може би с капацитетът на Daikin–а. Не намерих разлика от ZM и ZK в мрежата, може би са един и същи модел или греша. Има ли някой идея къде мога да видя показателите му при минусови температури, търсих в мрежата, но не успях да намеря спецификации за този модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От mangas82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 95
    Последно: 13-12-14, 23:57
  2. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 11:11
  3. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39
  4. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40
  5. Допълнително отопление за 55кв.м
    От ssamm22 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-10, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе