Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 167
Like Tree139Одобрявам

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #31

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Вземай Fujitsu ASYG12LUCA,няма смисъл да даваш повече пари, след като ги нямаш налични.Аз също мисля че 9LT не превъзхожда с толкова много 12LUCA,а пък разликата в цената е към 400лв.Дайкина не е лош климатик,в стария офис бяхме с такъв,доста е тих и не е имало проблем с топленето,но на тази цена не бих си го купил.
    VeleV.Klima, martosblack, mirandi и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    12LUC ще ти свърши рaботa, вземи си го.Нa ДAЙКИН-a нищо не му е профи, товa е модел СТAНДAРТ, профи го водят сaмо у нaс.
    Aleksandars, mirandi и Georgi Stoichev харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #33

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Вземай Fujitsu ASYG12LUCA,няма смисъл да даваш повече пари, след като ги нямаш налични.Аз също мисля че 9LT не превъзхожда с толкова много 12LUCA,а пък разликата в цената е към 400лв.Дайкина не е лош климатик,в стария офис бяхме с такъв,доста е тих и не е имало проблем с топленето,но на тази цена не бих си го купил.
    Ще отделиш ли само още 1 минутка да ми опишеш помещението, в което си го ползвал? квадратура, прозорци, бр външни стени, етеж ?

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #34

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Ми за квадрати не мога да ти кажа,просто не помня,вече сме в друг офис.Иначе беше партерно помещение,вътрешните стени бяха от гипсакартон ,лицето беше само от стъклопакет и една външна стена.Най вероятно ще се справя с твоето помещение,но на тази цена не бих го взел,за тези пари по добре ЛТ.
    Georgi Stoichev одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #35

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Искам да благодаря на всички за помощта, бяхте много полезни и получих добри насоки от вас!

    Имам един последен въпрос и се надявам, че след него ще се реша какво да закупя...

    А въпросът е защо на 12LUCA годишната консумирана мощност е 1363kWh, а на другите разглеждани модели в тази тема е по 1000kWh:
    Panasonic CS-E12QKE - 933kWh/y,
    DAIKIN FTXS35K - 1039kWh/y,
    Fujitsu 09LTC -912kWh/y,
    Toshiba RAS B13N3KV2-E SUZUMI 1077kWh/y

    Логиката е че щом е консумирал повече трябва и да е отдал повече... Означава ли това че 12LUCA би трябвало да топли повече ? тия 300кВ/ч едва ли отиват в загуби... то тогава COP и ЕЕR нямаше да са такива каквито са показани...

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #36

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Логиката подсказва, че малко хора са наясно какво да мерят и как да го мерят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #37

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Логиката подсказва, че малко хора са наясно какво да мерят и как да го мерят.
    Еми по тази логика всички тука се ръководим по абсурни източници, защото това са данни от Eurovent и католози. Значи ако всичко е матахари и невярно в параметритие то тогава по-добре да играя на "онче-бонче" да стисна очи и който хвана..... или да купя най-евтиния ........

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #38

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    ...годишната консумирана мощност...
    Не задълбавай чак до там, няма нужда.
    Когато ще си купуваме климатик го избираме по следните фактори: кубатура, топлозагуби, желана температура, изолация, местонахождение, изложение на помещението и бюджет. При избора на конкретна машина се гледат отдаваните мощности, габарити на двете тела, компресорна мощност, количество хладилен агент и алгоритъм на размразяване. Разбира се има още показатели, но това са основните и е редно да се придържаме към тях. Към всичко това трябва да прибавим и друг важен компонент, а именно избора на фирма, която ще обслужва климатика гаранционно и извънгаранционно.
    Досега се предложиха добри и различни ценово климатици и фирма. От тук нататък пресявката и изборът ще го направите Вие.
    Късмет!
    dodo_pv, mirandi и Georgi Stoichev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #39

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    А и го дават от всички тези модели за най-голяма квадратура 31кв 80кубика..... даже Тошибата 13 е за 29кв 75куб

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не задълбавай чак до там, няма нужда.
    Когато ще си купуваме климатик го избираме по следните фактори: кубатура, топлозагуби, желана температура, изолация, местонахождение, изложение на помещението и бюджет. При избора на конкретна машина се гледат отдаваните мощности, габарити на двете тела, компресорна мощност, количество хладилен агент и алгоритъм на размразяване. Разбира се има още показатели, но това са основните и е редно да се придържаме към тях. Към всичко това трябва да прибавим и друг важен компонент, а именно избора на фирма, която ще обслужва климатика гаранционно и извънгаранционно.
    Досега се предложиха добри и различни ценово климатици и фирма. От тук нататък пресявката и изборът ще го направите Вие.
    Късмет!
    За хладилни агенти и компресори съм гола вода.....

    Така избора ми слезна или до тошибата RAS13 или LUCA12....

    Кой размразява по-добре??? / Кой замръзва по-трудно???
    Кой има по хубав компресор??? С каква мощност са 2та компресора???
    Кой е с по-добър хладилен агент??? Кой е с по-голямо количество???

    P.S. Сигурно вече станах досаден.... извинявам се! Ама човек не може да разбира от всичко а за мен парите не са малко и искам да направя възможно най-добър избор.... а то мазало от параметри и модели и марки !!!

    - - - - - - - - - -

    А защо има така голяма разлика в дебита на прекарваният въздух между Toshiba Ras13 Susuzmi 630м3/ч VS Fudjitsu 12LUCA 850м3/ч.
    220 кубика на час са кажи речи 25 %..... или създава повече топлина за тези 220 кубика или духа по студено...... от тушиба - тунишиба и по-горе споменатите модели.
    Този пост е редактиран от Georgi Stoichev; 04-01-15 в 14:16.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #40

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Да внеса малко смут в темата.Аз бих погледнал и Samsung AQV-09KBBN Jungfrau-F.На едно място го има за 1600 с монтажа.Бих казал че отвява 12 Luca,по мощност,коп ,мощност на компресор,тегло на вътрешно/външно тяло а дизайна му за мене е уникален.Това е може би най коравата 9 ка за европейския пазар.Разликата му с 12 ката на модела е само в леко ограничения софтуерно компресор.Аз имам 12 ката и до момента откъм топлене нямам забележки.На 1 ва степен на вентилатора е достатъчно тих за спане а на нощен режим едва/едва духа досега не съм го ползвал на него.Единствено имам някои забележки за дефроста .Но за 1600 лв с монтаж бих казал е отличен избор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #41

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Ще го погледна тоя Самси...
    Все пак някой няма ли да ми каже данните за компресорите и най вече за 12Luca i Toshiba13suzumi
    A 12LUCA къде го сглобяват за нашия пазар ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #42

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    и 2та са с еднороторни компресори 750 вата ,тошибата с 800 грама фреон ,фуджицуто с 1050 грама фреон .. фуджицу се сглобява в китай както всички модели на марката вкл и за японския пазар .. но смея да кажа че за японския пазар сглобката е доста по добра ,имам и от 2та вида

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #43

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и 2та са с еднороторни компресори 750 вата ,тошибата с 800 грама фреон ,фуджицуто с 1050 грама фреон .. фуджицу се сглобява в китай както всички модели на марката вкл и за японския пазар .. но смея да кажа че за японския пазар сглобката е доста по добра ,имам и от 2та вида
    Разликата от тези 250гр фреон в какво се изразява при работата на машината?
    И има ли разпределение на въздушния поток от желюзите на ляво и на дясно както показват в някои каталози или е само на горе и на доло че сега виждам, че и за това има разминаване в данните, а аз държа много на тази екстра!!!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #44

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Купете си климатик, а не телевизор.

    На ваше място бих избрал някои от горните два за които питате, а може би klimatik-sharp-ay-ae-xp9ghr който за последните няколко зими се е доказал.

    Най-голямата "екстра" е отоплението.
    mirandi и Georgi Stoichev харесват това.

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #45

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Да внеса малко смут в темата.Аз бих погледнал и Samsung AQV-09KBBN Jungfrau-F.На едно място го има за 1600 с монтажа.Бих казал че отвява 12 Luca,по мощност,коп ,мощност на компресор,тегло на вътрешно/външно тяло а дизайна му за мене е уникален.Това е може би най коравата 9 ка за европейския пазар.Разликата му с 12 ката на модела е само в леко ограничения софтуерно компресор.Аз имам 12 ката и до момента откъм топлене нямам забележки.На 1 ва степен на вентилатора е достатъчно тих за спане а на нощен режим едва/едва духа досега не съм го ползвал на него.Единствено имам някои забележки за дефроста .Но за 1600 лв с монтаж бих казал е отличен избор.
    Не съм противник на Самсунг но нещо не ми изглеждат реални изчисленията на КОПа при точно този модел -Охлаждаща мощност – 2.5 (0.99-3.3) kWEER – 5.20
    Ел. консумация при охлаждане – 0.85 kW
    Oтоплителна мощност – 3.2 (0.99-6.0) kW
    COP – 5.20
    Ел. консумация при отопление – 0.90 kW
    Енергиен клас – A

    Данните са от сайта за който предполагам говориш - 1599лв с безплатен монтаж . Та на мен ли ми куца аритметиката или некой не дава верни данни но 3,2 : 0,9 = 3,5555 КОП . Сайта е един от уважаваните доколкото знам , при това един от големите дистрибутори на марката .Та на кое да вярвам . Между другото интересно е че при задаване в търсачката на Еurovent , не го намира и няма как да проверя къде е грешката

    Georgi Stoichev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе