Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101
Like Tree33Одобрявам

Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    това е подходящо за охлаждане .. никакво течение долу не се усеща ,студения въздух слиза постепенно .. за отопление не е подходящо - той си топли ,но долу е градус два надолу от зададеното

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #17

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    И другото - значи не е проблем вътрешното да се монтира на 2см от тавана? И това не би нарушило навлизащия въздушен поток?

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #18

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    И другото - значи не е проблем вътрешното да се монтира на 2см от тавана? И това не би нарушило навлизащия въздушен поток?
    Зависи какво е вътрешното. Някои модели могат, а други не. Модата от последните 5-6 години да се правят изчистени тела само с горно засмукване ограничава избора на машини с възможност за монтаж максимално близо до тавана. В една друга тема стана дума, че новите триъгълни модели на Самсунг стават за такъв монтаж, защото са доста скосени и имат голям смукателен отвор.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #19

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Най вече за MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 35 ZM-S ме интересува. Малко откраднах темата на съфорумеца, за което се извинявам.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    той не може според мен - засмуква само отгоре а и там е филтъра като капак направен

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами то е повече от ясно, че с така поставени клапи няма как зимата да върши работа за добро затопляне на помещение. Даже не е необходимо някой да си играе, за да изпробва това.
    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    С така поставени клапи ефекта ще е топъл под на съседа отгоре но не и топло помещение.
    Ще си позволя да ви опонирам, защото има и изключения
    В спалнята, клапата в режим отопление е в положение максимално нагоре, както е на снимката постната от Алекси. И това по никакъв начин не пречи за равномерното затопляне на стаята. А тя я е 15м2​, със северно изложение, с изолация на тавана от стиропор и гипскартон.
    За по-голяма стая няма да е ефективно и комфортно (примерно хола ми, който е 20м2 и без изолация на тавана), но за малко помещение е възможно подобно настроена клапа/и.
    Този пост е редактиран от gnf; 16-06-15 в 11:00.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    мда получава се когато струята срещне отсрещната стена ( малка стая ) и се спусне по нея но все пак ако са надолу се затопля по добре

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #23

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Е ако е така не се ли усеща духането? Ей не мога да се откажа от парното и тва е ....

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ей не мога да се откажа от парното и тва е ....
    Като не ти дъни джоба няма смисъл да се отказваш от комфорта.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #25

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Е ако е така не се ли усеща духането? Ей не мога да се откажа от парното и тва е ....
    Термопомпа въздух-вода.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #26

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Ами аз не исках умишлено да коментирам това с потока въздух по тавана хем да избегна спорове хем защото в офиса имаме няколко вида General и всичките без изключение могат да духат успоредно на тавана, а за затопляне клапите се накланят максимално надолу (на някои модели даже и долната стена на тялото леко се отваря). Не го обясних много разбираемо но тези които са го виждали ще се сетят. Мисля и на снимката на колегата се вижда. Та няма проблем и със затоплянето и с охлаждането. Контролират си струята идеално според моите разбирания. Но там е друга работата защото моделите са предимно 18ки и 24ки а за моите нужди са напълно излишни. Ако не се лъжа единия е ASHG24LFCC.
    Та питах за конкретните модели защото ми се връзват в бюджета, а и клапите са насочват както ме устройва. Само не знам как са от към производителнот и шум. това е което повече ме касае. Иначе за предложения митсубиши да 200лв е отгоре, но не е с включен монтаж което оскъпява доста (поне от фирмата която съм харесал за монтажа). А и като гледам при мен монтажа ще е над 3 м. та ще доплащам и там ми се стува.

    Иначе тръбите ще минават през 1 трегер, после през кухненските шкафове и през итонга, с които е усвоен балкона. В ъгъла на хола точно преди трегера им и тръби за парно та ще трябва да ги заобиколи. Знам няма да е естетично или пък изпипано по най-изяштния начин, но ситуацията е такава. По ме интересува да работи добре и да си върши работата машината. Не ме притесняват няколко ПВЦ канали, които ще се виждат. и то ще се виждат максимум 1 педя от към хола другите ще минат през шкафовете както казах. Чакам да избера модел и като викна техниците за оглед ще ми кажат колко трябва да е наклона за да знам как да разместя вътрешността на шкафовете.

    Междудругото никои не каза за монтажа как е по добре тръбите да се замажат в излоацията или да им сложа и там ПВЦ канали бърху нея?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #27

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Вкопани в изолацията. С канал ще стане супер грозно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #28

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Вкопани в изолацията. С канал ще стане супер грозно.
    Благодаря на всички включили се до тук!
    За вкопаване да по-красиво ще е макар че както казха по-горе външния вид не ме касае толкова, но щом няма да е проблем за техниката ще го вкопая задължително.
    Искам да попитам нещо дпълнително в контекст на първоначалният ми въпрос.
    Колко от данните които дават производителите мога да смятам за достоверни?
    Гледам не давате много мнения за това, което съм харесал освен предложеното митсубиши, та ме интересува с каква точност мога да се ориентирам по данните по сайтовете (предполагам копирани 1 към 1 от тези от производителя).
    В края на краищата да си харесам нещо по документация пък каквото излезе след това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #29

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Много малко сайтове предоставят 100% точни данни. Най-точната информация можеш да разглеждаш в техническата документация (сервизни и други) към климатиците. Тя се намира трудно, защото някои марки се срамуват от нея и я крият, но е най-достоверна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #30

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Съгласен съм за данните. Всеки производител има какво да скрие
    Iначе се появи и нов конкурент в моята главоблъсканица. Mалко по-скъп е но по данни е по и най.

    Panasonic CS-E12PKW

    Всъщност не е млако, но бих ги прежалил ако външното тяло е толкова по-тихо. Сега имам Панасоник, но е нисък клас неинверторен от и отвън почти не се чува тялото, но пък има лошо буене в стаята зад него. А уж ми сложиха тампони. Това е може би от нещата които най ме притесняват от избора. Иначе мисля намаше да го мисля толкова.
    CS-E12PKW

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе